Polska - Brazylia RELACJA

Autor: FIVB Polska - Brazylia RELACJA

Polacy z drugim miejscem w Lidze Narodów! "Canarinhos" rozgromili nas w czwartym secie

2021-06-27 17:22

Polscy siatkarze awansowali w wielkim stylu do finału Ligi Narodów, a nastroje zwłaszcza na początku spotkania z Brazylijczykami były bardzo dobre. "Orły" Vitala Heynena mecz zaczęli od wygranej partii i zaciętej rywalizacji w drugiej partii. Niestety, wszystko nagle się posypało. Trzeci i czwarty set toczył się kompletnie pod dyktando "Canarinhos", którzy w czwartym secie pozwolili nam zdobyć zaledwie 14 punktów... Najważniejszy sprawdzian przed Tokio miał wyglądać inaczej. Brazylia po raz pierwszy w historii wygrała Ligę Narodów.

Polska - Brazylia 1:3 (25:22, 23:25, 16:25, 14:25)

Polska: Bieniek, Drzyzga, Fornal, Huber, Kaczmarek, Kubiak, Kurek, Leon, Łomacz, Nowakowski, Semeniuk, Śliwka, Wojtaszek, Zatorski

Brazylia: Borges, De Souza, Gualberto, Hidalgo, Hoss, Kreling, Lucarelli, Mossa Rezende, Nascimento, Santos, Souza, Souza, Souza

Polscy siatkarze zajęli drugie miejsce w Lidze Narodów, przegrywając w finale z Brazylijczykami 1:3 (25:21, 23:25, 16:25, 14:25). To pierwszy triumf "Canarinhos" w tych rozgrywkach, które w tym roku z powodu koronawirusa miały postać miesięcznego turnieju w Rimini.

Była to trzecia edycja LN. W tej pierwszej sprzed trzech lat (ubiegłoroczna została odwołana z powodu pandemii COVID-19) Polacy zajęli piąte miejsce, a rok później trzecie. Brazylijczycy w przeszłości dwukrotnie plasowali się na czwartej pozycji.

Rozgrywki te zastąpiły w siatkarskim kalendarzu Ligę Światową. W niej biało-czerwoni triumfowali w 2012 roku, a "Canarinhos" rekordowe dziewięć razy. W rozgrywanym wcześniej w niedzielę meczu o trzecie miejsce w tej edycji LN Francuzi pokonali Słoweńców 3:0.

Finał Ligi Narodów Polska - Brazylia

Zapraszamy na relację na żywo z meczu finałowego siatkarskiej Ligi Narodów. Początek spotkania Polska - Brazylia o 15:00!

ZNAMY SKŁADY!

Mistrzowie i wicemistrzowie świata, pierwsza i druga drużyna rundy zasadniczej, pierwszy i drugi zespół światowego rankingu. To z pewnością będzie znakomite spotkanie!

Mecz w rundzie zasadniczej zakończył się wynikiem 3:0 dla Brazylijczyków. Czy Polacy tym razem napsują rywalom więcej krwi?

Siatkarze już wybiegają na boisko! Jako pierwsi reprezentanci "Canarinhos"!

Eksperci są podzieleni. Szanse dzielone są po połowie lub minimalnie na którąś ze stron. To najlepsza zapowiedź tego siatkarskiego klasyka.

Zobaczymy powtórkę sprzed 9 lat?

Na wygraną z Brazylią Polacy czekają od lipca 2019 roku. Podczas Ligi Narodów wygraliśmy 3:0. Trzy kolejne spotkania padły łupem "Canarinhos"!

Mistrzowie olimpijscy czy mistrzowie świata? Jedno jest pewne. Jedna z drużyn wygra Ligę Narodów pierwszy raz w historii!

41 zwycięstw Brazylii, 21 triumfów Polaków - tak prezentują się oficjalne statystyki FIVB bezpośrednich rywalizacji.

Trwa oficjalna prezentacja! Czas na hymny. Najpierw narodowa pieśń "Canarinhos"!

Na hali rozbrzmiewa "Mazurek Dąbrowskiego"!

Wyjściowy skład Polaków: Nowakowski, Kurek, Leon, Drzyzga, Bieniek, Kubiak i Zatorski.

1:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE! Efektownie ze skrzydła atakuje Kurek.

2:1

Atakuje ze środka Bieniek, ale Brazylijczycy jakimś cudem ratują tę piłkę. Przy ponowieniu nie mieli już nic do powiedzenia.

2:3

Na drugą stronę przyjmuje zagrywkę Wallace'a Zatorski. Dobry atak z drugiej linii Lucarelliego. Brazylia pierwsza raz na prowadzeniu.

5:5

Kurek idealnie w punkt, po przekątnej w sam narożnik boiska! Piekielnie mocna zagrywka Leona. Ale jakimś cudem Brazylijczycy uratowali tę akcję. Leal ze skrzydła perfekcyjnie atakuje, ale Nowakowski odpowiada.

7:6

Fantastyczny atak Kubiaka z sytuacyjnej piłki. Dwie kolejne piłki dla naszego kapitana.

8:6

Dwa punkty przewagi na pierwszej przerwie technicznej.

9:7

Ciekawostka. W tej chwili Kurek i jeden z Brazylijczyków mają... takie same koszulki! To kwestia walki o równość płci.

10:9

Wallace dostał czapę od Kurka, a teraz odegrał się na Leonie tym samym.

12:10

Leon mądrze wykorzystuje blok Brazylijczyków. Lewą ręką obija rękę Rezende. Piłka wypada na aut.

13:12

Piłka wracała w dobrej strefie. Sytuacyjnie atakuje Leon. Ale petarda!

14:12

Iskrzy pod siatką. Ale jest gorąco na boisku! Atmosferę można kroić nożem. Szalona radość Polaków po skończeniu akcji.

16:14

Świetna piłka do Kurka i nasz lider huknął idealnie. Druga przerwa techniczna, dwa punkty przewagi Biało-czerwonych.

16:16

Nie kończą kolejnych ataków Brazylijczycy, ale w końcu Leal na podwójnym bloku obija palce Biało-czerwonych.

18:17

Kurek świetnie po ciasnym skosie punktuje, ale za chwilę Kubiak zagrywa prosto w siatkę. Kurek znowu punktuje. Mija kiwką blok.

18:19

Leal po ciasnym skosie mija nasz blok i obronę. Brazylijczycy wracają na prowadzenie w końcówce.

20:20

Ale problemy w tej akcji mieli Polacy. Do trzech razy sztuka Wilfredo Leon. W końcu się udało i to najważniejsze!

21:20

Znakomicie gramy w obronie! Zatorski podbija piłkę i Kubiak po bloku w aut. Przerwa dla Brazylii.

22:20

AS SERWISOWY WILFREDO LEONA! Ustrzelił Thalesa zagrywką.

23:20

WALLACE ZATRZYMANY! Polska ściana znowu działa. Trzy punkty przewagi, dwa do wygranej w pierwszym secie.

24:21

PIŁKA SETOWA DLA REPREZENTACJI POLSKI!

25:22

KONIEC PIERWSZEGO SETA!

1:0

ZACZYNAMY DRUGIEGO SETA! I od razu działamy z blokiem.

1:1

2:3

Wallace kończy atak ze skrzydła. Serwuje na Leona, a ten przyjmuje w punkt. Piłka do Kurka. Lider kadry zatrzymany przez Leala.

3:4

Przejście pod siatką Bruno Rezende. Punkt dla Biało-czerwonych.

3:6

Zatrzymany Leon ze skrzydła. Rośnie przewaga Brazylijczyków. Przerwa dla Vitala Heynena.

5:7

5:8

Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie! Trzy punkty straty Biało-czerwonych.

7:9

Kubiak dobrze z przechodzącej piłki zagrywa tuż za siatkę. Drzyzga z błędem serwisowym. Po chwili to samo robi Leal.

8:9

Czujnie w obronie Michał Kubiak, świetnie wyblokiem zagrał też Bieniek. Piłka do Leona i ten punktuje.

9:9

I jeszcze blok Bieńka! Doprowadzamy do remisu.

10:12

Wracają na dwupunktowe prowadzenie Brazylijczycy. Drugi punkt z rzędu Souzy.

11:12

Świetne rozegranie na pipe'a do Kubiaka. Cały blok zgubiony przez Drzyzgę.

12:14

Huknął serwisem Leon, ale przyjmują Brazylijczycy. Lucarelli obija trzyosobowy blok Polaków.

12:15

Wielkie zamieszanie pod siatką. Podwójne odbicie odgwizdanie Kubiakowi.

12:16

Rozkojarzeni Polacy nawet nie próbowali podbić zagrywki. As serwisowy i druga przerwa techniczna. 4 punkty przewagi dla Brazylii.

12:17

Kolejny błąd po stronie Polaków. Przerwa dla Vitala Heynena.

13:17

Atak po krótkiej do Nowakowskiego i przełamujemy złą passę. Czas gonić Brazylię.

15:18

Oj, mogli się chwilę martwić nasi kibice. Kubiak dłuższy moment nie podnosił się z boiska. Na szczęście nic mu się nie stało! Gramy dalej, podbijamy atak rywali i Kurek zmniejsza straty.

16:18

Kiwka Kubiaka i zdobywamy kolejny punkt przy zagrywce Fabiana Drzyzgi! Przerwa dla Brazylii.

17:18

KUUUUUREK! FANTASTYCZNIE GRAJĄ BIAŁO-CZERWONI! Znów mija blok nasz gwiazdor. Szalona radość Polaków.

18:18

REEEEEEEEEEMIS! Kto atakuje? Bartek Kurek! Cztery punkty z rzędu dla Polaków.

18:20

As serwisowy Lucarelliego!

18:21

Wallace w sam narożnik. Seria punktowa "Canarinhos"! Ale tu wszystko może się jeszcze zmienić. Czas zrobić przejście.

19:21

Wallace wybił piłkę na aut. To on ostatni dotykał piłkę. Challenge na korzyść Polaków.

20:21

I GRAMY BLOKIEM! Wallace zatrzymany przez Leona!

20:22

Świetnie nad blokiem Biało-czerwonych uderzył Leal.

21:23

Fenomenalna zagrywka Bieńka, ale dobrze do Leala zagrał rozgrywający. Ten przebił się przez blok.

22:24

Jak trwoga to do Leala. Ten w ostatnich akcjach nie zawodzi. Piłka setowa dla Brazylii!

23:24

W siatkę zagrywa Leal, a w polu zagrywki Wilfredo Leon!

23:25

SET DLA BRAZYLIJCZYKÓW!

0:0

ZACZYNAMY TRZECIEGO SETA! I NA PEWNO NIE BĘDZIE TO OSTATNIA PARTIA!

3:2

4:3

Ile szczęścia mamy w tej akcji! Leon zablokowany, ale w locie jakoś kopnął piłkę! Leal w kontrze uderza w aut!

5:5

Punkt za punkt gramy z Brazylią. Nowakowski flotem prosto w siatkę.

5:7

Wallace sprytnie obija nasz blok kiwką. Znakomite zagranie Brazylijczyka. I jeszcze as serwisowy Bruno!

6:8

Na pierwszej przerwie technicznej Brazylia prowadzi dwoma punktami.

6:9

Nie możemy zatrzymać Wallace'a. Ten gra po prostu jak z nut. Niesamowite rzeczy wyczynia gwiazda Brazylijczyków.

7:10

Leon nie kończy kolejnego ataku. Leal nie ma z tym problemu. Polaka z kubańskimi korzeniami zmienia Kamil Semeniuk.

8:11

Przerwa przeszkodziła Wallaceowi? Taką możemy mieć nadzieję! Brazylijczyk uderza prosto w taśmę. Seria przerwana!

9:12

Semeniuk ze skutecznym atakiem! Wielkie brawa dla naszego młodego zawodnika.

10:13

Semeniuk wrzucony w siatkę zatrzymany przez brazylijski blok. Na szczęście przy ataku Kurka ten nie był tak szczelny.

12:15

Bieniek przyjmuje w punkt i... kończy akcję w punkt. W szoku Brazylijczycy, że nasz środkowy tam szybko zebrał się do ataku.

12:16

Druga przerwa techniczna. Brazylijczycy prowadzą czterema punktami.

12:17

Czujnie gramy blokiem, ale Leal w końcu zagrywa nad naszymi zawodnikami w końcową linię.

13:17

Pędzą do sędziego Brazylijczycy, ale ten mówi, że Bieniek błędu nie popełnił.

14:18

Semeniuk wpadł łokcie w siatkę. Niestety, Brazylijczycy słusznie przerwali akcję. Szkoda, bo Kurek kończył akcję. W aut serwuje Lucarelli.

15:18

Bieniek trafił w Leala. Zagrywka punktowa!

15:20

Czapa na Kurku. Souza i Leal dobrze ustawieni na lidera naszej kadry, który dostał jednak fatalną piłkę.

15:21

Punktowa zagrywka Wallace'a!

15:22

Semeniuk nie pocelował w boisko ze skrzydła. Spora pomyłka. Ten set jest już chyba spisany na straty.

15:23

Prosto w siatkę zagrywa Semeniuk. Fatalny atak ze skrzydła.

16:24

Blok na Semeniuku! PIŁKA SETOWA DLA BRAZYLII!

16:25

DRUGI SET TAKŻE DLA BRAZYLIJCZYKÓW! Musimy gonić wynik!

0:0

ZACZYNAMY CZWARTEGO SETA!

1:2

Na przełamanie piłka dla Bieńka i w końcu środkowy zdobywa punkt dla Biało-czerwonych. Walczymy o pozostanie w finale.

2:4

Bombardują mocnymi piłkami Brazylijczycy. Bez zatrzymania Wallace'a będzie ciężko o wygraną.

4:5

Znakomity atak Kubiaka. Uchylał się jeden z obrońców. Próbują protestować Brazylijczycy, ale dobrze wiedzą, że piłka była w boisku.

4:7

Przerwa dla Polaków, bo znowu odskakują nam Brazylijczycy. Trzy punkty przewagi "Canarinhos"!

6:7

AS SERWISOWY FABIANA DRZYZGI!

7:7

Wielkie nieporozumienie po stronie Brazylijczyków. Kubiak obija dłonie rywali w kontrze. Challenge dla "Canarinhos", punkt dla Polski.

7:8

Brazylia prowadzi jednym punktem na pierwszej przerwie technicznej. Zagrywka Drzyzgi wędruje w aut.

8:10

Szalona radość Brazylijczyków po tym, jak Leal obił ręce naszych blokujących. Dziki taniec Bruno.

8:11

MONSTER BLOCK NA LEONIE! Dzika radość "Canarinhos"! Wallace wściekle uderzał pięścią w boisko.

9:11

Michał Kubiak z drugiej linii świetnie uderzył. Punkt dla Polski, ale Lucarelli odbił tę piłkę!

10:12

As serwisowy Wallace'a - tak wskazuje sędzia, ale nie miał racji. Duży aut i poważny błąd arbitra.

10:14

Zatorski trafiony piłką po tym, jak Leon nie skończył ataku na czystej siatce...

12:16

I znowu cztery punkty przewagi Brazylijczyków na drugiej przerwie technicznej.

12:17

Dosłownie wszystko podbijają Brazylijczycy. Trafiony w stopę Kubiak. Polski kapitan był już na aucie.

12:18

Sześć punktów straty Polaków. Zmiany w składzie. Ciężko będzie wrócić do gry!

13:20

AS SERWISOWY! Wszystko wychodzi Brazylijczykom... Lucarelli idealnie obok Śliwki.

13:22

Zbliża się koniec meczu... Pierwszy i drugi set wyglądały bardzo dobrze, a tu nagle wszystko się posypało...

14:24

PIŁKA MECZOWA DLA BRAZYLIJCZYKÓW!

14:25

KONIEC MECZU! Brazylijczycy wygrywają tegoroczną edycję Ligi Narodów. Polacy walczyli jak równi w dwóch setach, ale dwie pozostałe partie były pod dyktando "Canarinhos"!

16 punktów wracającego do wielkiej formy Bartosza Kurka, nieoczekiwane zdobycze rozgrywającego Fabiana Drzyzgi i wyraźne nastawienie już nie na ćwiczenie różnych wariantów personalnych, ale po prostu na zwyciężanie – taki był obraz wygranego przez polskich siatkarzy 3:0 półfinału Ligi Narodów ze Słowenią. – Powiedziałem chłopakom, że po raz pierwszy w tym turnieju zwycięstwo ma duże znaczenie i oni odpowiedzieli znakomicie – cieszył się selekcjoner Vital Heynen, który po nominowaniu prawie całej ekipy olimpijskiej może się skupić na pracy z wąskim składem na Tokio.