Polska - Słowenia

Autor: CYFRA SPORT Polska - Słowenia

ME siatkarzy 2017: Słowenia nas rozjechała! Polska bez ćwierćfinału

2017-08-31 8:38

Nie tak wyobrażaliśmy sobie siatkarskie mistrzostwa Europy w wykonaniu polskich siatkarzy... W meczu barażowym o ćwierćfinał Słowenia, czyli aktualny wicemistrz Starego Kontynentu, pokazała nam miejsce w szeregu. W trzech setach totalnie zdominowała ekipę Ferdinando De Giorgiego. Nasi liderzy znów zawiedli, a zmiennicy tym razem nie byli w stanie ich godnie zastąpić. Z turnieju odpadliśmy w fatalnym stylu.

To był obraz nędzy i rozpaczy... Biało-Czerwoni zawiedli na całej linii, przegrywając ze Słowenią 0:3 i odpadając z turnieju już na etapie barażu o ćwierćfinał. Po beznadziejnej grze Polska znalazła się poza ósemką imprezy, którą zorganizowała z myślą o zdobyciu medalu. Polski Związek Piłki Siatkowej powinien się poważnie zastanowić czy pożegnanie Stephane'a Antigi i powierzenie kadry Ferdinando De Giorgiemu (56 l.) było właściwą decyzją.

Włoch nie przygotował drużyny na imprezę docelową, a jej trakcie zabrakło mu odwagi, by dokonać głębokiej rekonstrukcji wyjściowego składu. Polacy grali dobrze tylko chwilami, a zwycięstwa grupowe nad europejskim słabeuszami, Finlandią i Estonią, zamydliły jedynie obraz nędzy i rozpaczy. Bartosz Kurek (29 l.) już przed meczem zakładał, że nie zobaczymy nagle odmienionej kadry.

– Wielkiej poprawy gry nie będzie, nie da się tego zrobić w jeden dzień. Mamy potencjał, by awansować do ćwierćfinału – mówił z nadzieją w głosie nasz przyjmujący, ale skoro on sam jest od dawna w kryzysie, a mimo to selekcjoner uparcie na niego stawia... Dramat zaczął się szybko.

Trudno zrozumieć, co się stało w końcówce pierwszego seta, w której odskoczyliśmy najpierw na 21:20, a potem nie zdobyliśmy nawet punktu! De Giorgi znów uparcie trzymał na parkiecie bezproduktywnego Dawida Konarskiego (28 l.) przez całego pierwszego seta. To była jedna z przyczyn porażki w tej partii. „Konar” nie potrafił w decydujących momentach skończyć żadnej piłki. Kurek też mylił się na potęgę (w 1. secie udanie wykonał 1 z 6 akcji), a gdy w kluczowym momencie niemoc spadła także na Michała Kubiaka, na pakiecie oglądaliśmy coraz większy dramat Biało-Czerwonych.

De Giorgi w drugim secie wprowadził tego, który powinien grać w ataku od początku – Łukasza Kaczmarka (23 l.). Co z tego, skoro w zespole nie było wczoraj żaru, a pojedyncze akcje nie mogły zmienić fatalnego obrazu. Włoski trener sięgał po coraz dalszych zmienników, ale to było bezowocne. Słoweńcy poczuli, że po drugiej stronie stoi krwawiący przeciwnik i dobijali go metodycznie akcja za akcją. I wykrwawiliśmy się na śmierć.

Kadencja De Giorgiego jeszcze się na dobre nie zaczęła, a już stoi pod znakiem zapytania. Włoch miał tchnąć nowego ducha w zespół, tymczasem w docelowej imprezie po tygodniach przygotowań zespół nie pokazał prawie nic. Z turnieju wyrzuciła nas ta sama drużyna co na ME 2 lata temu.

ME w siatkówce 2017: TERMINARZ, TABELE, WYNIKI. Kiedy gra Polska?

Największe gwiazdy siatkarskich ME. Będą błyszczeć na polskich parkietach

Piękny doping na Euro: Żony i dziewczyny polskich siatkarzy [ZDJĘCIA]

Baraż o ćwierćfinał ME 2017:

Polska - Słowenia 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

Polska: Łomacz, Drzyzga, Konarski, Kaczmarek, Lemański, Bieniek, Kochanowski, Wiśniewski, Kubiak, Kurek, Buszek, Szalpuk. Libero: Wojtaszek, Zatorski.

Słowenia: T. Stern, Gasparini, Urnaut, Sket, Z. Stern, Klobucar, Vincic, Ropret, Pajenk, Koncilja, Kozamernik, Stalekar.

Superpuchar Hiszpanii: Real - Atletico

4:1

REAL MADRYT TRIUMFATOREM SUPERPUCHARU HISZPANII!

Delikatnie uderza Sergio Ramos, ale co najważniejsze skutecznie!

3:1

Trippier trafia do siatki jako pierwszy z piłkarzy Atletico! Czy nie jest jednak za późno na zryw?

3:0

Luka Modrić! Pewnie wykonana jedenastka - Jan Oblak rzucił się w drugą stronę. Atletico ma nóż na gardle!

2:0

THIBAULT COURTOIS BRONI STRZAŁ THOMASA! Real Madryt o krok od zwycięstwa w Superpucharze Hiszpanii!

2:0

Ależ huknął Rodrygo! Prawie rozerwał siatkę - ten strzał był piekielnie mocny!

1:0

Saul trafia w słupek! Ależ pecha Atletico!

1:0

Pewnie Dani Carvajal wykonuje jedenastkę! Zmylił Jana Oblaka - uderzył w drugi róg.

Losowanie stron już za nami! Czekamy na pierwsze jedenastki!

Zapowiada się szalona wojna nerwów! Oblak czy Courtois? Real czy Atletico?

120+2' 0:0

Seria rzutów karnych rozstrzygnie, kto sięgnie po Superpuchar Hiszpanii!

119'

Courtois dwukrotnie ratuje Real przed utratą bramki! Zaczęło się dziać pod koniec spotkania, ale chyba dojdzie do rzutów karnych!

118'

Gotuje się. Przepychanki w polu karnym - Savić popchnął Casemiro. To powinna być żółta kartka i wykluczenie Czarnogórca z meczu!

117'

Piłkarze niemal się o to pobili, ale rozumieją też decyzję Valverde. Trzy żółte kartki - Carvjal, Savić i Casemiro z upomnieniami.

115'

ZNAMY SKŁADY!

Real: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy - Kroos, Casemiro, Valverde - Modrić, Isco - Jović

Atletico: Oblak - Trippier, Felipe, Gimenez, Renan Lodi - Correa, Herrera, Thomas, Saul - Joao Felix, Morata

113'

Kto zamiast koszulki, będzie wieczorem trzymał puchar?

110'

Znakomite obrony Oblaka! Intuicyjnie broni strzał Modricia. Dobitka Mariano trafia prosto w niego. Słoweniec mógł uratować szanse Atleti na zwycięstwo.

107'

Courtois minął się z piłką po rzucie różnym. Morata uderzał nożycami i intuicyjnie broni bramkarz Realu.

106'

W szatni na pewno będzie gorąco! Zaczynamy drugą połowę!

105+1'

Dramatyczny błąd Sergio Ramosa! Podał piłkę prosto pod nogi Joao Felixa. Ten stojąc sam na szesnastym metrze uderzył fatalnie.

103'

101'

Kolejna zmiana w Atletico: schodzi Felix, wchodzi Arias.

98'

Modrić próbował zatańczyć z rywalami w polu karnym. Położył jednego z nich, ale zabrakło miejsca na strzał.

Zmiana w zespole Atletico: schodzi Gimenez, wchodzi Savić.

96'

Groźna strata Luki Modricia w środku pola. Na jego szczęście, nie było z tego poważnego zagrożenia dla Realu.

94'

Casemiro oddaje celny strzał, ale Jan Oblak nie miał problemów z jej złapaniem!

92'

Mendy uderza ze skraju pola karnego, ale bardzo niecelnie. Oblak spokojnie odprowadza piłkę wzrokiem.

91'

Zapraszamy na relację na żywo z meczu o Superpuchar Hiszpanii, w którym Real Madryt zmierzy się z Atletico Madryt. Początek spotkania o godzinie 19:00.

90+4'

KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY! Końcówka była już bardziej żywa. To pozwala wierzyć, że w dogrywce czeka nas wiele emocji.

90+3'

Brzydki faul Luki Modricia. Żółta kartka dla chorwackiego piłkarza. Simeone domagał się nawet wykluczenia go z meczu!

90+1'

Mariano mógł zakończyć mecz, ale z kilkunastu metrów uderzył płasko prosto w Oblaka. Słoweniec pewnie łapie piłkę.

87'

Kolejna okazja Luki Jovicia! W asyście obrońcy uderzył płasko - centymetrów zabrakło, by trafił do siatki! Real się uaktywnia!

84'

Z ostatnich pięciu meczów, aż trzy kończyły się remisami. Raz wygrał Real (3:1), a raz triumfowało Atletico (7:3).

83'

Pierwsza okazja dla Atletico. Morata dośrodkowuje do Joao Felixa, ale wyżej wyskakuje Varane i wybija piłkę.

80'

MOOORAAAATA! Świetnie odnaleziony w polu karnym został hiszpański napastnik. Były piłkarz Chelsea strzelał na bliższy słupek, ale świetnie broni Courtois.

78'

76'

Piłkarze wracają na boisko. Na murawie najpierw pojawili się zawodnicy Realu Madryt, po chwili także gracze Atletico.

72'

Trwa oblężenie bramki Atletico. Modrić huknął sprzed pola karnego. Oblak pewnie chwyta futbolówkę.

69'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

67'

64'

Gwizdy niezadowolenia na trybunach, bo tempo dalej nie porywa. Niestety, na razie nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

62'

Pierwszy kwadrans za nami! Więcej przy piłce Real, ale groźniejsza sytuacja po stronie Atletico.

60'

Zmiana w zespole Realu: schodzi Isco, wchodzi Rodrygo.

59'

Przywitanie drużyn, losowanie stron za nami. Czekamy na pierwszy gwizdek!

57'

Niepilnowany Isco znalazł się w polu karnym przy rzucie różnym. Bardzo niecelnie uderzył hiszpański pomocnik.

55'

W końcu dłużej przy piłce w ataku pozycyjnym Atletico. W polu karnym gotów oddać strzał był jeden z zawodników, ale został zablokowany.

51'

48'

Spacerowe tempo drugiej odsłony. Atletico miało rzut rożny, ale nie było z tego żadnego zagrożenia. Nagle z szalonym, indywidualnym rajdem ruszył Luka Jović. Napastnik Realu został powstrzymany przez dwóch obrońców.

46'

W obu zespołach zabraknie kilku czołowych zawodników - po stronie absencji w Realu m.in. Bale czy Benzema. W ekipie Atletico wciąż brakuje Diego Costy i Koke.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY!

Miejmy nadzieję, że druga odsłona będzie ciekawsza. Na razie brakuje wszystkiego - począwszy od kibiców na trybunach, na okazjach bramkowych kończąc.

44'

Pół godziny meczu za nami. Zdecydowanie nie można o nim powiedzieć, że toczy się w wysokim tempie i jest porywające.

42'

Popis umiejętności Simeone. Varane wystrzelił piłkę na aut, a trener Atletico idealnie ją przyjął.

38'

Trybuny niemal wypełnione po brzegi!

36'

32'

30'

28'

26'

Morata pędził już sam na sam z Courtoisem, ale chwilę wcześniej faulował powstrzymującego go Varane'a. Sędzia przerwał grę.

24'

19'

16'

W rytm hitu ACDC "Thunderstruck" piłkarze pojawili się na boisku!

14'

12'

9'

7'

6'

3'

2'

1'

Trwa jeszcze przedmeczowe show.

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

Królewscy w półfinale pewnie pokonali Valencię 3:1. Atletico Madryt nie bez problemów wyeliminowało Barcelonę, wygrywając 3:2.