ME siatkarzy. Fabian Drzyzga: Hiszpanie? Znam tylko trenera [WIDEO]

2019-09-21 12:33 Marek Żochowski, Apeldoorn
Siatkówka, mistrzostwa Europy 2019, Fabian Drzyzga
Autor: CEV Rozgrywający reprezentacji Polski siatkarzy Fabian Drzyzga

– Ze składu reprezentacji Hiszpanii jestem w stanie wymienić tylko trenera Fernando Munoza Beniteza, który mnie prowadził w Olympiakosie Pireus, a poza tym niestety nikogo – przyznaje Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski, przed sobotnim meczem 1/8 finału ME siatkarzy.

– Czy się cieszę, że gramy z Hiszpanią? Najbardziej bym się cieszył, gdybyśmy grali w Hiszpanii – śmieje się nasz rozgrywający, który nie ukrywa, że przeciwnik jest mu kompletnie nieznany. – Nie mam bladego pojęcia jak grają Hiszpanie, nasi trenerzy będą ich mocniej analizować, bo z tego, co wiem, początkowo nastawiali się bardziej na Słowację – zauważa Drzyzga, który w sezonie 2017/18 występował w Grecji i tam spotkał się w klubie z obecnym szkoleniowcem hiszpańskiej kadry. I tylko jego zna z ekipy naszych rywali.

– Przepraszam, ale naprawdę nie chodzi o to, że nie mam szacunku do tych chłopaków. Mogę tylko strzelać, że jest jakiś Torres albo Ruiz czy Lopez... To nie brak respektu, naprawdę, interesuję się siatkówką, ale to wynika jedynie z tego, że kiedyś byli mistrzami Europy i mieli superzawodników, ale teraz siatkówka im podupadła – podkreśla Drzyzga.

Najnowsze