Rosja siatkówka

Autor: CYFRASPORT Reprezentacja Rosji

MŚ w siatkówce: Iran - Rosja 0:3. Sborna piątą drużyną mundialu

2014-09-20 17:27

Reprezentacja Rosji zajęła piąte miejsce na siatkarskich mistrzostwach świata w Polsce. W sobotę "Sborna" pokonała w Atlas Arenie w Łodzi Iran 3:0 (25:19, 25:21, 25:18).

Dla Rosjan był to mecz na otarcie łez, ale nawet łatwe zwycięstwo w trzech setach nie zapewniło "Sbornej" powrotu do domu w dobrych nastrojach, gdyż liczono na znacznie lepszy wynik na mundialu. Irańczycy i tak mogą być zadowoleni, bo szóste miejsce, to zdecydowanie najlepszy wynik w historii ich występów na MŚ.

Poseł PiS Marek Matuszewski: Spiridonow nas opluł, więc pokazałem mu wała [WIDEO]

W sobotnim meczu o 5. miejsce na parkiecie rządziła tylko jedna drużyna. Rosjanie wygrali pewnie w trzech setach. Tylko w drugim Irańczycy nawiązali walkę, ale pogubili się w samej końcówce.

Iran - Rosja 0:3 (19:25, 21:25, 18:25)

Iran: Mir Saeid Marouflakrani, Shahram Mahmoudi, Farhad Ghaemi, Mojtaba Mirzajanpour, Seyed Mohammad Mousavi, Adel Gholami, Farhad Zarif (libero), oraz Milad Ebadipour, Amir Ghafour, Mehdi Mahdavi, Pourya Fayazi

Rosja: Siergiej Grankin, Nikołaj Pawłow, Aleksiej Spiridonow, Dmitrij Ilinych, Dmitrij Muserski, Artem Wolwicz, Artem Jermakow (libero), oraz Walentin Gołubiew, Denis Birjukow.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!