Kuba - Niemcy

Autor: CYFRASPORT Kuba - Niemcy

MŚ w siatkówce. Korea Płd. - Kuba 1:3. Wicemistrzowie świata w końcu wygrywają

2014-09-05 18:05

Mecz z Koreą Południową miał być dla Kubańczyków przełamaniem na siatkarskim mundialu. Wicemistrzowie świata nie zachwycili, ale w końcu mogą się przynajmniej cieszyć ze zwycięstwa.

Kubańczycy turniej w Polsce rozpoczęli fatalnie. Najpierw przegrali 2:3 z Finlandią, a później gładko ulegli Niemcom 0:3. Jak na wicemistrzów świata to wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań.

MŚ w siatkówce: Gładka wygrana Bułgarii i pierwsza porażka Chin

W meczu z Koreą Południową też nie było różowo. Co prawda pierwszego seta wygrała Kuba, ale w drugim lepsi byli Azjaci. W trzecim secie zespół z Ameryki Północnej w końcu pokazał klasę i rozbił rywala do 14, a w czwartym postawił kropkę nad i.

Po trzech kolejkach Kuba ma 4 punkty, a Korea 3 i walka w grupie B o miejsca premiowane awansem do kolejnej fazy pozostaje otwarta.

Korea Południowa - Kuba 1:3 (21:25, 25:23, 14:25, 22:25)

Korea Południowa: Han, Shin, Park S.-H., Kwak, Jeon, Park C.-w., Jeong (libero) oraz Song, Seo, Choi, Lee

Kuba: Jimenez, Macias, Cepeda, Fiel, Chapman, Uriarte, Gutierrez (libero) oraz Romero, Osoria, Abrahan, Calvo

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!