MŚ w siatkówce: Polska - Iran 3:2. Pięciosetowy horror dla biało-czerwonych

2014-09-14 1:23

Polska - Iran 3:2 w jednym z najdramatyczniejszych meczów siatkarskich mistrzostw świata! Po genialnych dwóch pierwszych setach w wykonaniu biało-czerwonych, przyszły kolejne dwa udane dla Persów. Gdy w tie-breaku przeciwnicy z Azji wywalczyli piłkę meczową, pewnych polskiego zwycięstwa było już niewielu. A jednak! Zobacz zapis relacji NA ŻYWO z meczu Polska - Iran.

Horror? Emocjonalny majstersztyk? Dzieło godne Hitchcocka? Nie mamy słów by opisać to, co zobaczyliśmy w sobotę w Łodzi. To, co na kilka godzin oderwało od rzeczywistości sporą część Polski.

Zaczęło się znakomicie dla Polaków. Genialny Mariusz Wlazły do spółki z Michałem Winiarskim doprowadził Polaków do efektownych zwycięstw w dwóch pierwszych partiach. Persowie nie istnieli, a ich triumf wydawał się dalekim marzeniem.

Jerzy Owsiak do prezesa TVP: Dlaczego pan nas okradł z siatkówki?

W trzecim biało-czerwoni długo nie zwalniali tempa. Do czasu aż wpadli na minę przeciwpiechotną. W kilka minut oddali wygranego seta i stracili największą gwiazdę. Michał Winiarski opuścił halę z bolesnym grymasem i przekonaniem wypisanym na twarzy, że w tegorocznym turnieju już nie wystąpi. Wydawało się, że o to nadchodzi apokalipsa.

Mistrzostwa świata w siatkówce. Składy, tabele, wyniki

W czwartej partii Iran nacisnął. Polacy nie mieli pojęcia jak przeciwstawić się dynamicznym rywalom. A ci trafiali z każdej pozycji. Rozpędzili się tak, że nim biało-czerwoni zdążyli wrócić do gry, oni zagrywali już na piłkę meczową. W tie-breaku.

I wtedy nieoczekiwanie stracili trzy punkty z rzędu. Dwa po udanych blokach Polaków. I przegrali - znowu! - wygrany mecz. Atlas Arena wybuchła. A my razem z nią! Czy tak właśnie rodzi się mistrz świata?

Polska - Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14)

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Mateusz Mika, Paweł Zatorski, Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Marcin Możdżonek, Rafał Buszek

Iran: Shahram Mahmoudi, Milad Ebadipuor Ghara, Mir Saeid Marouflakrani, Farhad Ghaemi, Seyed Mohammad Mousavi, Purya Fayazi Damnabi, Fahrad Zarif, Adel Gholami, Amir Gharouf, Mojtaba Mirzajanpuor, Mehdi Mahdavi, Armin Tashakori

Mecz Polska - Iran rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:25 w Atlas Arenie. Gwizdek24.pl przeprowadzi relacje na żywo z tego wydarzenia.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!