Nieoficjalnie: Decyzja zapadła! Selekcjonerem Polaków obcokrajowiec

2022-01-06 13:36
Nikola Grbić
Autor: Cyfra Sport Nikola Grbić

Nie tylko piłkarska reprezentacja Polski czeka na nowego selekcjonera. Także siatkarze wyczekują na trenera, który ma sięgnąć po wielki sukces na nadchodzących mistrzostwach świata. Coraz więcej wskazuje na to, że decyzja już zapadła. Następcą Vitala Heynena ma być obcokrajowiec! Kto? Najprawdopodobniej będzie to Nikola Grbić.

12 stycznia poznamy nowych trenerów reprezentacji Polski siatkarzy i siatkarek. Polski Związek Piłki Siatkowej na ten dzień zapowiedział oficjalne ogłoszenie decyzji zarządu w tej sprawie. I wszystko wskazuje, że blisko trzy miesiące po ogłoszeniu konkursu dowiemy się, iż walkę o fotel selekcjonera męskiej kadry wygrał faworyt prezesa Sebastiana Świderskiego – Nikola Grbić (49 l.).

NIE PRZEGAP! Czołowy trener PlusLigi ostrzega: Nie wolno przy tym majstrować!

Reprezentacja Polski: Nikola Grbić był pierwszym wyborem

PZPS porozumiał się z Serbem w sprawie prowadzenia reprezentacji siatkarzy, a umowa ma obowiązywać do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 r. – takie są najnowsze informacje przekazane przez włoskie media. Nie jest tajemnicą, że Grbić był od początku pierwszym wyborem „Świdra”, jego byłego prezesa w Zaksie.

Grbić zerwie kontrakt dla Polski?

Pozostawały formalności związane z organizacją pracy w kadrze oraz kwestia porozumienia się z dotychczasowym klubem, Perugią. Jej prezes Gino Sirci nieprzychylnym okiem patrzy na łączenie funkcji, w przeciwieństwie do polskiej federacji. Pytanie więc brzmi jedynie: czy Grbić przejmie kadrę i będzie dla niej dostępny na wyłączność. Wówczas musiałby zerwać obowiązujący w latach 2021–23 kontrakt klubowy.

NIE PRZEGAP! Sebastian Świderski nie ma wątpliwości. Kluczowy moment nadchodzi. Gorąca dyskusja gwarantowana

Posadę w kadrze siatkarek obejmie najprawdopodobniej trener Joanny Wołosz we włoskim Conegliano, Daniele Santarelli (41 l.).

Sonda
Czy Nikola Grbić powinien objąć męską reprezentację Polski w siatkówce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze