Czołowy trener PlusLigi ostrzega: Nie wolno przy tym majstrować!

2022-01-03 17:36
Projekt Warszawa - Jastrzębski Węgiel. Co warto wiedzieć przed hitem PlusLigi?
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Niedawno światek siatkarski w Polsce obiegła informacja, że są przymiarki, by w nowym sezonie zwiększyć limit obcokrajowców na boisku z obecnych trzech do czterech. Podobno są prowadzone takie rozmowy w gronie szefów klubów, a powodem mają być zbyt wysokie kontrakty polskich siatkarzy. Nie wszystkim ta ewentualna zmiana się podoba.

Prezes PZPS Sebastian Świderski nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania. Na antenie Polsatu Sport skomentował te podchody: – Ja, jeszcze jako prezes Zaksy, i jako szef PZPS mówię „nie”. Nie podoba mi się to, nie po to szkolimy, nie po to inwestujemy w młodzież. Nie szedłbym w tym kierunku. Rzuciłem zaczepnie, że skoro rozmawiamy o zwiększeniu limitu obcokrajowców, to może zmniejszmy go, żeby mieć więcej miejsca dla tych młodych chłopaków – zasugerował Świderski. Podobnego zdania jest jeden z najdłużej pracujących w Polsce zagranicznych szkoleniowców, prowadzący Projekt Warszawa Andrea Anastasi. W Polsce Włoch pracuje od 2011 roku, początkowo przez dwa lata jako selekcjoner. Potem pięć lat spędził w Treflu Gdańsk, a od 2019 r. szkoli zespół ze stolicy.

Covid-19 w klubie Wilfredo Leona. Izolacja siatkarzy

Jeśli nie masz możliwości finansowych do bicia się o najlepszych zagranicznych graczy na świecie to jaki sens ma zwiększanie liczby obcokrajowców na boisku? Żeby mieć więcej przeciętniaków? – pyta Anastasi, cytowany przez portal PlusLigi. – Na ten moment mamy wielu nowych graczy z Polski, którzy dostają szansę, mogą się pokazać i często nie tylko nie są gorsi, lecz nawet lepsi od zagranicznych gwiazd.

Dynamo – Projekt Warszawa od 0:2 do 3:2. Siatkarze padli w Moskwie [SKRÓT MECZU]

Andrzej Wrona ogłosił zbiórkę pieniędzy na chore dzieci. Wynik przeszedł oczekiwania!

Trzech Polaków cały czas na boisku to idealne rozwiązanie, uważam że lepsze od rosyjskiego czy włoskiego. Nie wolno przy tym majstrować, bo może to przynieść tylko szkody. Jakie korzyści dla polskiej siatkówki dałoby wprowadzenie kolejnego obcokrajowca? Ja tych korzyści nie widzę – podkreśla Anastasi.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski siatkarzy w sezonie 2021/2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze