Bartosz Bednorz

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Bednorz

IO w Paryżu

Ostra reakcja na decyzję Grbicia. Ekspert tak określił Bartosza Bednorza. Po tym porównaniu nie zostawił pola do dyskusji

2024-07-12 20:16

Nie milkną echa od czasu powołań Nikoli Grbicia na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Serbski trener musiał zrezygnować z kilku kluczowych zawodników ze względu na obostrzenia, które pozwalają tylko zabrać na imprezę 12-stu siatkarzy plus jednego siatkarza, jako "medycznego jokera". W tym gronie ku zdziwieniu nie znalazł się Bartosz Bednorz, który prezentował bardzo dobrą formę w Lidze Narodów. Na ten temat wypowiedział się Jakub Bednaruk - ekspert Polsatu Sport.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy siatkarscy kibice czekają na turniej kobiet i mężczyzn z nadzieją na zdobycie medali. Nie bez powodu, ponieważ w ostatnim czasie obie kadry "biało-czerwonych" prezentują fenomenalny poziom i znajdują się w czołówce na wielkich turniejach. Nikola Grbić miał ogromny problem, z racji tego że w szerokim składzie znajduje się wielu fantastycznych siatkarzy, których poziom praktycznie nie odstaje od reszty. Co więcej niektórzy z nich na ostatnim turnieju Ligi Narodów pokazali się z lepszej strony niż ci uważani przez wiele czasu, jako trzon kadry.

Ekspert porównał Bartosza Bednorza do legendarnego bramkarza. Nie ma co do tego złudzeń, szczera wypowiedź

Szerokim echem odbiły się powołania Grbicia, który zrezygnował z powołania m.in. Bartosza Bednorza i Jakuba Popiwczaka. Kibice, jak i eksperci byli mocno zdziwieni taką decyzją, ponieważ przyjmujący prezentował o wiele wyższą formę w Lidze Narodów niż Kamil Semeniuk, czy Aleksander Śliwka, którzy otrzymali powołanie. Na temat Bednorza wypowiedział się Jakub Bednaruk - ekspert "Polsatu Sport". - Zamieszanie jest takie, jak wtedy, gdy na piłkarski mundial nie zabrali Dudka. Nie wiem, co on więcej mógł zrobić, żeby się załapać - podsumował Bednaruk.

Reprezentacja Polski przed igrzyskami olimpijskimi zagra jeszcze trzy mecze w ramach Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. "Biało-Czerwoni" zmierzą się z Niemcami, Egiptem oraz Słowenią.

Sonda
Czy polscy siatkarze zdobędą złoto na igrzyskach w Paryżu?
Najnowsze