Siatkówka, siatkarki, Liga Narodów, Polska, Polki, drużyna

i

Autor: FIVB Reprezentacja Polski siatkarek

Nasze siatkarki walczą o pełną pulę

Oto drabinka finałów Ligi Narodów siatkarek. Polki kontra... Vital Heynen z Niemkami, a potem Brazylia?

2023-07-02 19:54

Siatkarki reprezentacji Polski już wieczorem w dniu ostatniego meczu rundy zasadniczej z Koreą, wygranego 3:0 w Suwon, pakowały walizki i wsiadały w samolot, by rozpocząć powrotną podróż do Polski z Korei Płd. Tuż po swoim meczu nie wiedziały ani tego, które miejsce w tabeli ostatecznie zajmą, ani z kim zmierzą się w ćwierćfinale. Odpowiedzi poznały po kilku godzinach.

Po tym jak Amerykanki uległy Chinkom, Biało-Czerwone, z 10 wygranymi na koncie, utrzymały prowadzenie w tabeli i tym samym wygrały fazę grupową, mając ten sam bilans zwycięstw i porażek, ale o punkt więcej niż siatkarki USA. Wiadomo więc było w tym momencie, że jako rozstawione z jedynką, Polki zmierzą się z ósmym zespołem tabeli. Tę lokatę mogły zająć Niemki lub Włoszki.

Oto polska „królowa strzelczyń” siatkarskiej Ligi Narodów. Jest pewna: – Nie powiedziałyśmy jeszcze ostatniego słowa

Kiedy drużyna Włoch pokonała 3:1 Japonię, było jasne, że na ósmym miejscu pozostaną reprezentantki Niemiec. I tym samym nasze dziewczyny w ćwierćfinale Ligi Narodów czeka konfrontacja z ekipą prowadzoną przez starego znajomego Vitala Heynena. Kilka dni wcześniej Polska wygrała z Niemcami 3:2.

Wielkie zaskoczenie w meczu siatkarek! Wygrały z outsiderem, ale na początku przyprawiły kibiców o szybsze bicie serca

Następna konfrontacja tych zespołów odbędzie się więc w połowie lipca w amerykańskim Arlington w stanie Teksas. To miasto będzie gospodarzem turnieju finałowego rozgrywanego z udziałem ośmiu zespołów w formule pucharowej.

Pary turnieju finałowego Ligi Narodów siatkarek, 12–16 lipca 2023

POLSKA – Niemcy

USA – Japonia

Brazylia – Chiny

Turcja – Włochy

W przypadku ewentualnej wygranej Polska zagra z lepszym z pary Brazylia – Chiny.

Liga Narodów siatkarek 2023. Turniej finałowy [DRABINKA]

Siatkówka, Liga Narodów 2023, finał, drabinka

i

Autor: FIVB Drabinka finałów Ligi Narodów siatkarek 2023

– Jestem bardzo zadowolona po całej fazie zasadniczej Ligi Narodów – mówi „Super Expressowi” Magdalena Stysiak, atakująca reprezentacji Polski, która znalazła się na czele klasyfikacji najlepiej punktujących zawodniczek fazy zasadniczej LN. Bombardierka kadry zaliczyła 242 pkt w 12 meczach, czyli średnio w każdym spotkaniu zdobywała nieco ponad 20 pkt.

Libero reprezentacji siatkarek Maria Stenzel dla „SE”: W tej kadrze nie ma miękkiej gry

Stysiak podkreśla: – Pojedziemy na turniej finałowy i chcemy pokazać jeszcze więcej. I coś tam wygrać, bo na to zasługujemy. Trenujemy bardzo ciężko, ta drużyna zapracowała na wszystko. Z naszego ogólnego bilansu jestem bardzo dumna, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Maria Stenzel czuje dumę z gry kadry siatkarek
Najnowsze