Paweł Zagumny wymownie komentuje nieprzedłużenie mu kadencji szefa ligi: Może i lepiej, że nie będę częścią obecnej rozgrywki

2020-11-23 8:44
Paweł Zagumny, siatkówka, prezes, Polska Liga Siatkówki
Autor: PLS Prezes PLS Paweł Zagumny

Pisaliśmy w ubiegłym tygodniu o zaskakującej decyzji Rady nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki, która postanowiła nie przedłużać kadencji obecnemu prezesowi Pawłowi Zagumnemu. W miejsce świetnego przed laty siatkarza, podczas wtorkowego zgromadzenia miałby zostać wybrany Artur Popko, wieloletni działacz, poprzedni prezes PLS, przeciwko któremu trwa postępowanie sądowe z oskarżenia o korupcję z 2014 r. Zagumny wydał oświadczenie, w którym odniósł się do okoliczności pożegnania ze stanowiskiem.

Jak podkreślił Zagumny, nie miał nigdy w zwyczaju prać brudów poza szatnią, dlatego nie wchodzi we wszystkie szczegóły i kulisy swojego pożegnania z PLS, niemniej nie wyklucza, że w przyszłości „przyjdzie czas na podsumowania” oraz niedwuznacznie sugeruje, co stało u podstaw takiej, a nie innej decyzji gremium zarządzającego PLS. „Guma” nie mówi tego wprost, ale sygnalizuje to, co jest tajemnicą poliszynela, że mogło chodzić o polityczne rozdanie wokół siatkówki. „(...) jeżeli jest tak jak czytam (nie potwierdzam ale i nie zaprzeczam), że nawet nasza siatkówka nie jest już wolna od układów politycznych i własnych interesów, to może i lepiej, że nie będę częścią obecnej rozgrywki” - stwierdza m.in. Zagumny.

Radę Nadzorczą PLS tworzą w większości szefowie klubów ligi męskiej i żeńskiej. Oto jej obecny skład, który zadecydował o losie Zagumnego: przewodniczący Andrzej Gołaszewski, Sebastian Świderski (prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Konrad Piechocki (prezes PGE Skry Bełchatów), Tomasz Jankowski (prezes Indykpolu AZS Olsztyn), Wojciech Stępień (prezes Cerradu Enei Czarnych Radom), Jacek Grabowski (prezes #VolleyWrocław) i Marcin Chudzik (prezes Grot Budowlanych Łódź).

Nie żyje legendarny trener polskich siatkarek. Miał w dorobku medal olimpijski

Oświadczenie Pawła Zagumnego:

Drodzy Przyjaciele Siatkówki.

Z dniem dzisiejszym, 22 listopada, dobiegła końca moja kadencja jako Prezesa Polskiej Ligi Siatkówki. W związku z licznymi pytaniami, parę słów komentarza.

Pomimo:

- mojego zaangażowania w usprawnienie funkcjonowania PLS

- poprawy wyników finansowych spółki

- pozyskania w tych trudnych czasach wielu znaczących sponsorów

- pozytywnego odbioru sprawozdania finansowego przez Radę Nadzorczą,

w ostatniej chwili ta sama Rada postanawia nie przedłużać mi kadencji.

W mojej naturze sportowca nie ma miejsca na wyciąganie i pranie brudów "poza szatnią", być może w tym temacie przyjdzie jeszcze czas na podsumowania. Chcę podziękować za wszystkie przychylne komentarze i wiadomości prywatne. Dostałem ich dziesiątki i jeżeli jest tak jak czytam (nie potwierdzam ale i nie zaprzeczam), że nawet nasza siatkówka nie jest już wolna od układów politycznych i własnych interesów to może i lepiej, że nie będę częścią obecnej rozgrywki.

Pozostanę na zawsze sportowcem i interesuje mnie tylko gra Fair Play.Pora na nowe wyzwania, działanie w zgodzie ze sobą i zawsze z miłością do tego sportu, którego dobre imię jest dla mnie najważniejsze.

Z siatkówką i z Wami się nie żegnam. Do zobaczenia!

Siatkarze pracują w Spale w pocie czoła
Najnowsze