Nie żyje legendarny trener polskich siatkarek. Miał w dorobku medal olimpijski

2020-11-17 15:45 mc
Znicz, świeczka
Autor: East News Znicz

Całe środowisko siatkarskie w Polsce pogrążyło się w żałobie. PZPS poinformował, że zmarł były selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Benedykt Krysik. Pod jego wodzą drużyna wywalczyła wicemistrzostwo Europy i przede wszystkim brązowy medal igrzysk olimpijskich w Meksyku.

Benedykt Krysik prowadził z sukcesami reprezentację Polski kobiet w latach 1965-1970. W 1967 roku jego podopieczne wywalczyły srebro mistrzostw Europy, natomiast rok później cieszyły się z brązu na igrzyskach olimpijskich w Meksyku. - To były wspaniałe dziewczęta. Pracowite i zdyscyplinowane. Jeśli dzisiaj miałyby do dyspozycji takie zaplecze finansowe i sportowe, to niewykluczone, że zostałyby mistrzyniami olimpijskimi - wspominał trener Krysik podczas spotkania w Polskim Związku Piłki Siatkowej w roku 2013.

Wilfredo Leon pokonał koronawirusa. Właśnie otrzymał negatywny wynik testu

Krysik później prowadził Górnik Kazimierz i Kolejarza Katowice. W 1973 roku wyjechał do Holandii, gdzie przez cztery lata był selekcjonerem męskiej reprezentacji. W 1984 roku wyjechał do Szwecji, gdzie zamieszkał na stałe i zajął się rodziną. Zmarł 14 listopada w Goeteborgu.

Reprezentantka Polski postanowiła wesprzeć Strajk Kobiet. Padły MOCNE słowa

Najnowsze