Reprezentacja Polski, Bartosz Kurek

Autor: Cyfra Sport Polska - Chiny O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarze dzisiaj 7.07 Liga Narodów Polska - Chiny O której godzinie mecz siatkarzy dzisiaj O której siatkówka dzisiaj Gdańsk czwartek

Polacy męczyli się tylko w pierwszym secie! Pewna wygrana z Chinami w Lidze Narodów

2022-07-07 21:31

We wtorek Polacy niespodziewanie przegrali z Iranem 2:3 w 9. kolejce Ligi Narodów siatkarzy. Porażka z tym zespołem podrażniła podopiecznych Nikoli Grbicia i wszyscy oczekiwali, że w starciu z Chinami wrócą na zwycięską ścieżkę. W pierwszym secie "Biało-Czerwoni" mieli jednak sporo problemów i wygrali dopiero na przewagi. Później poszło już dużo lepiej i ostatecznie Polacy wygrali 3:0, dzięki czemu wskoczyli na czoło Ligi Narodów i są już pewni gry w dalszej fazie turnieju.

Początek spotkania na pewno nie wyglądał tak, jak wyobrażali to sobie polscy kibice oraz zawodnicy. Chiny szybko wyszły na prowadzenie i przez długi czas utrzymywały je na wysokim poziomie, niekiedy nawet 6 punktów! Pod koniec Polacy nieco zbliżyli się do rywali, ale pierwszą piłkę setową mieli oni przy stanie 24:21. Gdy wydawało się, że Polacy oddadzą pierwszą partię, na zagrywkę wszedł Fornal i... już z niej nie zszedł! Kolejne potężne serwisy puszczane przez niego zaskakiwały rywali, a na sam koniec Chiny zaatakowały w aut, a partia skończyła się zwycięstwem Polaków 26:24

Kolejne partie już wyglądały zdecydowanie lepiej. Polacy popełniali mniej błędów i poprawili swoją skuteczność ataku. Na prowadzeniu utrzymywali się od samego początku do końca, powoli budując coraz większą przewagę. Chińczycy już nie mieli jak się im przeciwstawić i Biało-Czerwoni wygrali 25:16. Ostatni set wyglądał podobnie do drugiego - Polacy poczuli się bardzo pewnie i świetnie kończyli kolejne swoje ataki. Ostatecznie wygrali tę partię 25:18 i cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu zdecydowanie był Tomasz Fornal, który seriami zdobywał punkty i dawał swojej drużynie gwarancję bezpieczeństwa.

Polska - Chiny 2:0 (26:24, 25:16, 25:18)

Polska: Bieniek, Butryn, Firlej, Fornal, Janusz, Kaczmarek, Kłos, Kochanowski, Kurek, Popiwczak, Semeniuk, Śliwka, Zatorski.

Chiny: Li, Miao, Peng Shikun, Wang, Wang Jingyi, Yang T-H., Yang Y., Yu, Yu Yaochen, Yuan Dangyi, Zhan, Zhang Binglong, Zhang Jingyin.

Polska – Chiny RELACJA NA ŻYWO siatkówka dzisiaj 7 lipca Polska – Chiny LIVE WYNIK

Reprezentacja Polski miała świetną serię 6 zwycięstw, w trakcie której odprawiali m.in. takie ekipy jak Francja, USA oraz Brazylia, z każdą z nich wygrywając za trzy punkty. Porażka z Iranem, który zajmuje 8. miejsce w tabeli Ligi Narodów, była niespodziewana. Podopieczni Nikoli Grbicia popełniali mnóstwo błędów, bardzo słabo funkcjonował serwis i ostatecznie po 5-setowej walce musieli oni uznać wyższość Persów. Teraz na drodze Polaków staną Chińczycy, którzy w Lidze Narodów udział biorą kosztem wykluczonej Rosji. Do tej pory zanotowali oni tylko dwa zwycięstwa, więc fani „Biało-Czerwonych” spodziewają się łatwego zwycięstwa.