Polska - Serbia WYNIK

Autor: Cyfrasport Polska - Serbia WYNIK

Hit MŚ w siatkówce kobiet

Serbki za mocne dla polskich siatkarek. Polki walczyły jak lwice, ale panujące mistrzynie świata pokazały moc [WYNIK]

2022-10-04 22:01

Polskie siatkarki rozpoczęły walkę o ćwierćfinał mistrzostw świata od najtrudniejszego możliwego wyzwania. Po drugiej stronie siatki stanęły niepokonane w tym turnieju Serbki - aktualne mistrzynie świata, wicemistrzynie Europy i brązowe medalistki olimpijskie. Biało-Czerwone dały z siebie wszystko i dzielnie walczyły z faworytkami, jednak musiały uznać ich wyższość w trzech setach. Serbia wygrała z Polską 3:0, a to oznacza, że podopieczne Stefano Lavariniego muszą wygrać wszystkie pozostałe spotkania, żeby awansować do kolejnej fazy MŚ.

Polska - Serbia 0:3 (24:26, 22:25, 18:25)

Polska: Stenzel, Obiała (Stencel), Alagierska-Szczepaniak, Korneluk, Witkowska, Gałkowska, Górecka, Stysiak, Fedusio, Szczygłowska, Wołosz, Szlagowska, Wenerska, Różański

Serbia: Busa, Lazović, Drca, Popović, Mirković, Mihajlović, Pusić, Bjelica, Aleksić, Stevanović, Jegdić, Bosković, Milenković, Lozo

Już przed wtorkowym meczem było wiadomo, że Polki czeka arcytrudne wyzwanie. Serbki to jedna z najlepszych drużyn świata ostatnich lat i faworytki do medalu tegorocznych MŚ. W pierwszej grupie odniosły komplet zwycięstw, a jedyne sety niespodziewanie urwała im Bułgaria (3:2). Polskie siatkarki robiły wszystko, by sprawić problemy faworyzowanym rywalkom, jednak skończyło się jedynie na wyrównanej walce. Właściwie w każdym secie to Serbia prowadziła kilkoma punktami, a Biało-Czerwone goniły zespół z Bałkanów w końcówce. W pierwszej partii było już 14:20, ale podopieczne Stefano Lavariniego nie poddawały się do końca i doprowadziły do stanu 24:24. Wówczas Magdalena Stysiak była blisko asa serwisowego, jednak sędziowie orzekli aut, a włoski selekcjoner reprezentacji Polski nie poprosił o challenge. To zemściło się już w następnej akcji, gdyż Serbka ustrzeliła Olivię Różański ciętą zagrywką i zapewniła swojej drużynie zwycięstwo 26:24.

Drugi set miał podobny przebieg. Serbia szybko wyszła na prowadzenie, nawet 11:5, a następnie 18:12. Jednak w końcówce Polki napędziły trochę stracha przeciwniczkom i doszły je na bliższy dystans. Ostatecznie Serbki wygrały tę partię 25:22 i były o krok od szóstego zwycięstwa w turnieju. Ten postanowiły postawić jak najszybciej i w trzecim secie nie dały Polsce żadnych szans. Mniej więcej do połowy seta gra była wyrównana, ale od stanu 10:11 z polskiej perspektywy, to faworytki przejęły kontrolę. Szybko zdobyły przewagę trzech punktów, którą skrupulatnie powiększały. Wyszły na prowadzenie 24:16 i miały osiem piłek meczowych. Wykorzystały trzecią z nich i zamknęły mecz wynikiem 25:18. Serbia jest już właściwie pewna awansu do ćwierćfinału MŚ, a przed Polkami środowy mecz o być albo nie być ze Stanami Zjednoczonymi! Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Polska - Serbia:

Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?

Polskie siatkarki zmierzą się z Serbią i USA w ramach Mistrzostw Świata. Posłuchaj komentarzy ekspertów w podcaście Super Sport.

Listen to "Czy Polska pokocha żużel dzięki Zmarzlikowi? Czy Lewy rozbije Inter w Lidze Mistrzów?" on Spreaker.