Polska - Słowenia O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarek? Mistrzostwa Europy: Polska - Słowenia KIEDY grają siatkarki DZISIAJ? ME: Polska - Słowenia GODZINA meczu 23.08.2019

2019-08-22 23:51 CH, MŻ, JCh
Polska Turcja O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarek w 1/2 finału ME?
Autor: FIVB Polska Turcja O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarek w 1/2 finału ME?

Polska - Słowenia KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE mecz siatkarek dzisiaj w piątek 23 sierpnia 23.08.2019. Mistrzostwa Europy: Polska - Słowenia GODZINA meczu siatkarek KIEDY mecz Polska - Słowenia DZISIAJ O której godzinie grają siatkarki? Od dziesięciu lat polskie siatkarki nie zdobyły medalu mistrzowskiej imprezy. Czy rozpoczynające się dziś w Łodzi mistrzostwa Europy będą przełomem w kadrze, która w ostatnich sezonach mozolnie wygrzebywała się z dna? Polskie siatkarki walkę w Mistrzostwach Europy zaczną od meczu ze Słowenią. Ich celem jest miejsce na podium, ale do tego daleka droga. Kto będzie górą w meczu Polska - Słowenia siatkarek? KIEDY i o której godzinie mecz Polska - Słowenia w ME? O której dzisiaj grają siatkarki? Mecz siatkarek w piątek GODZINA meczu Polska - Słowenia w siatkówkę.

Polska - Słowenia O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarki w ME dzisiaj?

Polskie siatkarki kończą w Łodzi ostatnie przygotowania do startujących w piątek mistrzostw Europy. Nasze panie zagrają w grupie B, a pierwszym z pięciu grupowych przeciwników będzie Słowenia. Poza tym na naszej drodze do fazy pucharowej staną kolejno: Portugalia, Ukraina, Belgia i Włochy. Polki po cichu marzą o medalu. Wyraźnie wyżej notowane od Biało-Czerwonych są jedynie wicemistrzynie świata, Włoszki. Grę w 1/8 finału zapewnią sobie cztery najlepsze zespoły z grupy, więc awans powinien być dla Polek formalnością. Dokładnie 10 lat temu reprezentacja siatkarek – zresztą także w Łodzi – zdobyła ostatni medal wielkiej imprezy, brąz mistrzostw Europy. Potem kadra spadła niemal na dno, by w ostatnim czasie zrobić wyraźny postęp i wrócić na siatkarskie salony. Niedawno Polki o mało nie ograły mistrzyń świata Serbek w walce o kwalifikację olimpijską. – Jeżeli walczymy jak równy z równym z takim przeciwnikiem jak Serbia, to możemy się mierzyć z każdym na świecie – mówi z przekonaniem kapitan reprezentacji Agnieszka Kąkolewska (25 l.). – Jesteśmy zespołem, który cały czas się rozwija i możemy jeszcze iść w górę - dodaje. Nasza czołowa środkowa tak jak koleżanki dostała ostatnio od trenera Jacka Nawrockiego dwa dni wolnego i jest gotowa do walki o medale ME. – Odpoczęłam, zresetowałam się przed turniejem, wracam z nową energią. Są emocje przed startem dużej imprezy, ale nie ma presji, przynajmniej ja jej nie czuję. To, jak zagrałyśmy w Lidze Narodów i kwalifikacjach do Tokio, przyniosło nam sporo doświadczeń i zamierzamy je wykorzystać w czasie mistrzostw Europy. Podchodzę pozytywnie do tego, co nas czeka i wierzę, że będzie dobrze – dodaje.

Polska - Słowenia KIEDY mecz siatkarek? O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarki?

Od dziesięciu lat polskie siatkarki nie zdobyły medalu mistrzowskiej imprezy. Czy rozpoczynające się dziś w Łodzi mistrzostwa Europy będą przełomem w kadrze, która w ostatnich sezonach mozolnie wygrzebywała się z dna? Wschodząca gwiazda reprezentacji Polski, mierząca 203 cm przyjmująca Magdalena Stysiak (19 l.), mówi „Super Expressowi”, że drużyna celuje w pierwszą czwórkę. Ostatni raz nasza drużyna była tak wysoko w ME w 2009 roku. – Gra w kadrze to nowość dla mnie, ale bardzo mi się w niej podoba, atmosfera jest znakomita. Co do obciążeń, to plan treningowy jest ułożony dla każdej z nas, więc nie ma z tym problemu. Przed nami kolejny fajny turniej, czuć pewną presję kibiców, skoro gramy u siebie, ale musimy zagrać dobrze i osiągnąć swój cel. Chcemy zagrać dobrą siatkówkę. Mamy dosyć korzystną grupę, w której najgroźniejsze są Włoszki, ale nikogo nie możemy lekceważyć. Musiałby się wydarzyć cud, byśmy nie wyszły z grupy. Nasz cichy cel to wyjazd do Turcji, czyli gra w półfinale. Będzie medal, czy nie będzie medalu, ale chcemy pojechać do Ankary, żeby walczyć z najlepszymi i bić się o wszystko - mówi Magda Stysiak. – W grupie najgroźniejsze będą Włoszki, a później mogą to być Rosjanki i Serbki. Rosja to specyficzny i trudny przeciwnik dla nas, bo to mieszanka doświadczonych i młodych utalentowanych zawodniczek. Mimo że Serbki są bardziej utytułowane w ostatnich latach, to Rosjanki stawiam na równi z nimi. Fajnie się gra przeciwko takim zespołom, ze względu na naukę i zdobywanie doświadczenia - dodaje Magda Stysiak.

O KTÓREJ GODZINIE mecz Polska - Słowenia siatkarek w ME?

Mecz Polska - Słowenia siatkarek w Mistrzostwach Europy zostanie rozegrany w piątek 23 sierpnia sierpnia w Łodzi. Początek meczu Polska - Słowenia siatkarek zaplanowano na godzinę 20.30. Transmisja na żywo w telewizji na antenach TVP 2, TVP Sport i Polsatu Sport. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Słowenia siatkarek.