Polska - Słowenia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj czwartek 14.09.2023 Półfinał ME Polska - Słowenia O której mecz siatkarzy dzisiaj

i

Autor: CEV.eu Polska - Słowenia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj czwartek 14.09.2023 Półfinał ME Polska - Słowenia O której mecz siatkarzy dzisiaj

ME siatkarzy

Polska - Słowenia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj czwartek 14.09.2023 Półfinał ME Polska - Słowenia O której mecz siatkarzy dzisiaj

2023-09-14 15:14

Polscy siatkarze już dzisiaj zagrają ze Słowenią w 1/2 finału Mistrzostw Europy. Mecz Polska - Słowenia w półfinale ME siatkarzy zostanie rozegrany w Rzymie w czwartek 14 września. – Wolę takie zwycięstwo niż łatwe 3:0, chociaż zabrało mi to z pięć lat życia – żartował po ciężkim meczu ćwierćfinałowym ME z Serbią wygranym 3:1 trener polskich siatkarzy Nikola Grbić. Nasi gracze po raz trzeci z rzędu awansowali do strefy medalowej EuroVolleya. Sprawdź, kiedy grają siatkarze półfinał ME O której dzisiaj mecz siatkarzy ze Słowenią 14.09.2023 czwartek.

Mecz Polska - Słowenia siatkarzy już dzisiaj. Słowenia to przeciwnik, który w mistrzostwach Europy wyjątkowo nie leży Biało-Czerwonym, wiec od razu odżyły niemiłe wspomnienia. W turniejach z lat 2015, 2017, 2019 i 2021 na różnych etapach stawał nam na drodze i pozbawiał szansy na korzystny wynik lub wręcz wyrzucał z imprezy W dwóch ostatnich edycjach ME, za kadencji Vitala Heynena, polski zespół dwukrotnie uległ Słoweńcom właśnie w półfinale, najpierw w Lublanie, potem w Katowicach. W obu przypadkach Polacy skończyli na trzecim miejscu podium.

ME siatkarzy: Polska - Słowenia O której godzinie mecz siatkarzy dzisiaj półfinał czwartek 14.09.2023

Polacy nabrali jeszcze większej pewności siebie po pokonaniu Serbii w trudnym starciu na noże. Jeden z setów zakończył się na styku, ale dopiero przy wyniku 36:34 dla naszej kadry. – Serbowie grali tak jak się spodziewałem, nie znaczy to że mam kryształową kulę i umiem to przewidzieć. Po prostu pracowałem z tymi siatkarzami, wiem, jak się zachowają, jak będą reagować – mówi trener Nikola Grbić. – Cieszę się, że potrafiliśmy pokonać przeszkody w tym meczu, bo, jeśli mam być szczery, nawet jeżeli zabrało mi to z pięć lat życia, mówiąc w przenośni, wolę wygrać właśnie w taki sposób niż łatwym 3:0. Bo to daje odwagę oraz świadomość, tego, że przeszło się przez trudne sytuacje.

Polska - Słowenia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj ze Słowenią 14 września 2023 czwartek

Trener Nikola Grbić z miejsca ucina wszelkie pytania o „słoweńską klątwę”. Pewnie także dlatego, że za jego rządów w reprezentacji Polski wygraliśmy dwa z trzech spotkań z niewygodnym przeciwnikiem. Porażka przytrafiła się całkiem niedawno, w tegorocznym Memoriale Wagnera (0:3), ale nasza drużyna dopiero zakończyła wyczerpujące fizycznie zgrupowanie w Zakopanem i wszyscy mieli ciężkie nogi. – Wciąż słyszę pytania o historię meczów Polaków ze Słowenią – śmieje się serbski trener. – Nie obchodzi mnie to! Ta statystyka z poprzednich czterech mistrzostw Europy nie ma dla mnie żadnej wartości. To będzie mecz Polska kontra Słowenia, nie Nikola Grbić kontra Gheorghe Cretu. Liczy się to, co jest tu i teraz, a to, co się zdarzyło parę lat temu, mnie nie interesuje. To jest dla mnie bez znaczenia.

Kiedy półfinał Polska - Słowenia O której dzisiaj grają siatkarze półfinał ze Słowenią 14.09.2023

W czym półfinał będzie trudniejszy niż ćwierćfinał? – Słowenia będzie cięższym rywalem od Serbii pod względem gry w ataku – podkreśla selekcjoner przed dzisiejszym meczem. – Powinniśmy też spodziewać się ostrej zagrywki, pod tym względem być może nie będą się znacznie różnić od naszego rywala w ćwierćfinale. Są na pewno lepiej blokującym zespołem. Dochodzi do tego większe doświadczenie. Kilku serbskich siatkarzy dopiero wchodziło do gry w poważnym turnieju. W przypadku Słowenii nie możemy liczyć na jakikolwiek brak rutyny.

Mistrzostwa Europy: Polska - Słowenia O której godzinie grają siatkarze dzisiaj ze Słowenią 14.09.2023

Mecz Polska - Słowenia w 1/2 finału siatkarskich Mistrzostw Europy zostanie rozegrany w czwartek 14 września 2023 w Rzymie. Początek meczu Polska - Słowenia o godzinie 18. Transmisja TV z ME siatkarzy na TVP 1 i Polsacie Sport.

QUIZ: Co wiesz o Wilfredo Leonie, gwiazdorze reprezentacji Polski siatkarzy? Jeśli jesteś prawdziwym kibicem, musisz zgarnąć 10 pkt!

Pytanie 1 z 10
W którym kraju urodził się Wilfredo Leon?
Wilfredo Leon: Czy ktoś może nas pokonać?
Najnowsze