Polska - USA

Autor: Cyfra Sport Polska - USA

Polska wygrywa Ligę Narodów! Amerykanie na deskach po szalonym meczu! Walec Nikoli Grbicia rozjechał rywali

2023-07-23 22:04

Siatkarze reprezentacji Polski wreszcie mogą się cieszyć ze złotego medalu Ligi Narodów. Po pokonaniu Brazylii i Japonii w fazie pucharowej podopieczni Nikoli Grbicia nie dali szans Amerykanom i pokonali ich w czterech setach (25:23, 24:26, 25:18, 25:18), a na szczególne brawa zasłużył Łukasz Kaczmarek, który od początku prowadził zespół i zagrał fantastyczny mecz podczas którego wychodziło mu niemalże wszystko. Było srebro, był brąz Ligi Narodów, a teraz Polacy mają wreszcie złoty medal.

Polska - USA 3:1 (25:23, 24:26, 25:18, 25:18)

Polska: Leon, Kaczmarek, Bieniek, Kochanowski, Janusz, Śliwka

USA: Jaeschke, Smith, Christenson, Defalco, Holt, Anderson

Czy Bartosz Kurek to najlepszy polski siatkarz?

Polska - USA RELACJA NA ŻYWO finał Polska - USA relacja live online na żywo Polska - USA dzisiaj 23.07.2023 WYNIK na żywo

Polscy siatkarze po raz kolejny udowodnili, że znajdują się w gronie najlepszych drużyn na świecie i zameldowali się w wielkim finale Ligi Narodów 2023 po tym, jak w czterech setach ograli Japonię 3:1 (19:25, 28:26, 25:17, 25:21) po emocjonującym boju. Teraz biało-czerwonych czeka arcytrudna przeprawa w walce o wymarzone złoto, a dokładniej mecz Polska - USA. Chrapkę na zwycięstwo mają nie tylko Polacy, ale również Amerykanie, którzy już przed rokiem zameldowali się w wielkim finale, ale wtedy musieli uznać wyższość Francji. W zeszłorocznym półfinale pokonali zresztą Polaków, którzy teraz będą mieli idealną okazję, aby odegrać się za wydarzenia z ubiegłorocznej Ligi Narodów. W 2022 roku biało-czerwoni sięgnęli po brąz, pokonując w meczu w 3. miejsce Włochów, a dwa lata temu wywalczyli srebro ulegając Brazylii. Teraz, przed meczem Polska - USA siatkarze Nikoli Grbicia są o krok od wywalczenia wymarzonego złota i z pewnością wyjdą na boisko niezwykle zmotywowani, aby tego dokonać. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - USA!