Reprezentacja Polski, Bartosz Kurek

Autor: Cyfra Sport Bartosz Kurek

Klęska siatkarzy

Finał Ligi Narodów nie dla Polaków. Amerykanie zmiażdżyli podopiecznych Nikoli Grbicia, zimny prysznic dla "Biało-Czerwonych"

2022-07-23 19:32

Reprezentacja Polski w meczu półfinałowym w ramach rozgrywek Ligi Narodów zmierzyła się z USA. "Biało-Czerwoni" w pierwszych dwóch setach nawiązywali walkę z Amerykanami, ale nie byli w stanie wygrać ani jednego z tych setów. Podopieczni Nikoli Grbicia popełniali wiele błędów na zagrywce oraz ataku, nie potrafili znaleźć recepty na bezbłędną grę rywala. W trzecim secie zawodnicy Stanów Zjednoczonych zmiażdżyli naszych siatkarzy pokonując ich 25:13. Niebawem dowiemy się z kim zmierzymy się w niedzielę w meczu o brązowy medal.

Polska - USA 0:3 (22:25;23:25;13:25)

Polska: Janusz, Łomacz, Butryn, Kaczmarek, Kurek, Bieniek, Kłos, Kochanowski, Bednorz, Fornal, Semeniuk, Śliwka, Popiwczak, Zatorski

USA: Christenson, Dagostino, Defalco, Ensing, Jendryk II J., Kessel, Mitchem, Muagututia, Russell A., Russell K., Shoji, Smith, Stahl, Tuaniga

Reprezentanci Polski mogą zaliczyć turniej Ligi Narodów do udanych, podopieczni Nikoli Grbicia do tej pory rozegrali 13. meczów z czego tylko dwa z nich przegrali. Lepszymi drużynami od "Biało-Czerwonych" w fazie zasadniczej były reprezentacje Włoch i Iranu, z tymi drugimi mistrzowie świata wygrali w ćwierćfinale po pięciu setach. Jeśli Polacy wygrają mecz z USA to w finale zmierzą się z Francją, albo gospodarzami turnieju finałowego - Włochami.