Autor: Cyfrasport Magdalena Stysiak, reprezentacja Polski

Siatkówka

Polskie siatkarki walczyły, ale to Holenderki wzięły rewanż. Tak ekipa Lavariniego rozpoczęła przygotowania do IO

2024-05-10 20:50

Reprezentantki Polski przegrały w Bielsku-Białej z Holandią 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:19, 7:15) w drugim meczu towarzyskim. Dwumecz z Holenderkami zainaugurował sezon reprezentacyjny.

Piątkowe starcie z "pomarańczowymi" ekipa Stefano Lavariniego rozpoczęła w składzie: Olivia Różański, Magdalena Stysiak, Martyna Łukasik, Katarzyna Wenerska, Klaudia Alagierska, Agnieszka Korneluk oraz Aleksandra Szczygłowska. Pierwszy set był wyrównany tylko nq jego początku. Potem Holenderki trzymały dystans i od prowadzenia 16:13 sukcesywnie odskakiwały Polkom, kończąc partię do 18. W drugim secie Holenderki w pewnym momencie prowadziły nawet 20:13, juz do końca rywalizacji utrzymując przewagę siedmiu oczek.

W trzeciej odsłonie (mecz z góry był zaplanowany na pięć setów, tak jak pierwszy, wygrany przez Polki aż 5:0) oglądaliśmy najbardziej wyrównaną walkę, zakończoną szczęśliwie dla Polek. Sygnał do odrabiania strat dała świetna gra Magdaleny Stysiak oraz Olivii Różański. Czwarty set kompletnie odbudował pewność siebie biało-czerwonych oraz pobudził mocno silne Holenderki. Efektownego tie-breaka zakończyły blokiem na Julicie Piaseckiej, jednej z nowych twarzy kadry Lavariniego.

Towarzyskie mecze w Bielsku-Białej były dla obu zespołów ostatnim sprawdzianem przed startem w Ligi Narodów. Polskie siatkarki walkę w VNL 2024 rozpoczną 14 maja z meczem Włoszkami w Antalyi. W trakcie tureckiego turnieju zagrają jeszcze z Francją, Holandią i Japonią.

Polska – Holandia 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:19, 7:15)