Bolesne chwile

Polskie siatkarki zalały się łzami po porażce z Serbią. Te zdjęcia łamią serce, ich marzenia legły w gruzach

2022-10-12 7:31

Polskie siatkarki pożegnały się z mistrzostwami świata po pięciosetowej bitwie z faworyzowaną Serbią. Mecz pełen dramaturgii i zwrotów akcji rozstrzygnął się na przewagi w tie-breaku, ale to obrończynie tytułu awansowały do półfinału. Polki były o krok od sensacji, jednak musiały przełknąć gorzką pigułkę. Po porażce zalały się łzami. Ich marzenia legły w gruzach w jednej chwili, a zdjęcia z Areny Gliwice łamią serce.

Przed wtorkowym ćwierćfinałem niewielu kibiców i ekspertów dawało szanse polskim siatkarkom. Już tydzień wcześniej rywalizowały one z Serbkami w ramach II rundy mistrzostw świata i przegrały w trzech setach. Serbia była zdecydowanym faworytem, w końcu to aktualne mistrzynie świata, wicemistrzynie Europy i brązowe medalistki igrzysk olimpijskich w Tokio, a Polska znalazła się w ćwierćfinale MŚ po raz pierwszy od 60 lat. Mimo to, Polki wyszły na parkiet bez kompleksów i były o włos od sprawienia sensacji. Niestety, w tej siatkarskiej wojnie to rywalki okazały się minimalnie lepsze.

Polskie siatkarki zalały się łzami po porażce z Serbią. Te zdjęcia łamią serce

Biało-Czerwone znakomicie rozpoczęły mecz, wygrywając pierwszego seta w pięknym stylu. Później do głosu doszły faworytki, które dość pewnie wygrały dwie następne partie i zmierzały po zwycięstwo 3:1. Wtedy podopieczne Stefano Lavariniego pokazały prawdziwy hart ducha i niesione przez kibiców wyszły ze stanu 19-23 na 26-24, doprowadzając do tie-breaka. Wydawało się, że są na fali, ale nie zdołały odskoczyć Serbkom w decydującym secie. Walka toczyła się punkt za punkt, jednak ostatecznie to zawodniczki z Bałkanów po grze na przewagi przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Nic dziwnego, że zabolało to polskie siatkarki.

Polki płakały po odpadnięciu z MŚ siatkarek. Ich marzenia legły w gruzach w jednej chwili

Decydujący okazał się as serwisowy Jovany Stevanović, który spadł tuż przed nosem Marii Stenzel. To właśnie polska libero najmocniej przeżyła porażkę i niemal od razu po ostatnim gwizdku zalała się łzami. Pozostałe koleżanki zaczęły ją pocieszać, ale w końcu same wybuchły. Były tak blisko sensacji i walki o medale, a musiały przełknąć gorzką pigułkę. Zdjęcia z meczu Polska - Serbia, które chwytają za serce, znajdziesz w poniższej galerii:

Czy jesteś dumny z występu polskich siatkarek na MŚ?