Siatkówka, Joshua Tuaniga, AZS Olsztyn, operacja

i

Autor: Twitter/indykpolazs Amerykański siatkarz Joshua Tuaniga po operacji

Dramat w AZS Olsztyn

Siatkarz reprezentacji USA doznał koszmarnego urazu w PlusLidze. Jest już po operacji

2023-01-23 12:44

Rzadko zdarza się taka sytuacja, a tym bardziej jednemu zespołowi w jednym spotkaniu. W meczu 21. kolejki PlusLigi w Bielsku-Białej z miejscowym BBTS dramat przeżyli goście z AZS Olsztyn. Akademicy co prawda pokonali rywala 3:1, ale okupili to koszmarem. Meczu z powodu urazów nie dokończyli Joshua Tuaniga, Mateusz Poręba i Moritz Karlitzek. Jak się potem okazało, kontuzja Tuanigi jest tak poważna, że wyklucza go z gry w tym sezonie! Reprezentant USA szybko przeszedł operację.

Amerykański rozgrywający AZS Olsztyn doznał uszkodzenia więzadeł stawu łokciowego. Olsztyński klub przekazał jeszcze w niedzielę 22.01 komunikat, że konieczna jest natychmiastowa operacja i zostanie ona przeprowadzona w klinice w Koninie. Powrót do gry Amerykanina będzie możliwy najwcześniej po około trzech miesiącach. To oznacza, że AZS musi szukać pilnie zastępstwa na kluczowej pozycji. Ma razie w składzie Akademików pozostał jeden siatkarz prowadzący grę – 27-letni Karol Jankiewicz, zawodnik ograny, lecz mający niewielkie doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dwanaście meczboli Projektu! Siatkarski thriller na Torwarze, Skra znowu przegrała w tie-breaku

„Josh jest już po operacji w GuardianClinic i czuje się bardzo dobrze Dziękujemy całemu personelowi kliniki w Koninie za nieocenioną pomoc” – przekazał klub z Warmii na Twitterze, ilustrując informację fotografią Tuanigi na szpitalnym łóżku, w towarzystwie personelu medycznego.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w kryzysie, ale trener zostaje. „Mendez ma moje pełne zaufanie”

Klub z Olsztyna musi w środku sezonu starać się znaleźć zastępcę Joshuy Tuanigi. Pozwala na to formuła tzw. transferu medycznego. – Mamy na to czas, lecz nie będzie to proste, ponieważ według mojej wiedzy nie ma w tej chwili na rynku wartościowego rozgrywającego, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rozesłaliśmy zapytania do menedżerów i klubów, czy byliby chętni, aby wypożyczyć nam rozgrywającego w trakcie sezonu. Czas pokaże, na pewno zrobimy wszystko, by mieć dwóch rozgrywających w tym sezonie – skomentował prezes AZS Olsztyn Tomasz Jankowski.

Reprezentacyjny siatkarz nie owija w bawełnę i mówi wprost o mizerii: „Zaczęliśmy akceptować porażki, ręce opadają”. Co się tam dzieje?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze