Siatkówka, Joshua Tuaniga, AZS Olsztyn, operacja

i

Autor: Twitter/indykpolazs Amerykański siatkarz Joshua Tuaniga po operacji

Dramat w AZS Olsztyn

Siatkarz reprezentacji USA doznał koszmarnego urazu w PlusLidze. Jest już po operacji

2023-01-23 12:44

Rzadko zdarza się taka sytuacja, a tym bardziej jednemu zespołowi w jednym spotkaniu. W meczu 21. kolejki PlusLigi w Bielsku-Białej z miejscowym BBTS dramat przeżyli goście z AZS Olsztyn. Akademicy co prawda pokonali rywala 3:1, ale okupili to koszmarem. Meczu z powodu urazów nie dokończyli Joshua Tuaniga, Mateusz Poręba i Moritz Karlitzek. Jak się potem okazało, kontuzja Tuanigi jest tak poważna, że wyklucza go z gry w tym sezonie! Reprezentant USA szybko przeszedł operację.

Amerykański rozgrywający AZS Olsztyn doznał uszkodzenia więzadeł stawu łokciowego. Olsztyński klub przekazał jeszcze w niedzielę 22.01 komunikat, że konieczna jest natychmiastowa operacja i zostanie ona przeprowadzona w klinice w Koninie. Powrót do gry Amerykanina będzie możliwy najwcześniej po około trzech miesiącach. To oznacza, że AZS musi szukać pilnie zastępstwa na kluczowej pozycji. Ma razie w składzie Akademików pozostał jeden siatkarz prowadzący grę – 27-letni Karol Jankiewicz, zawodnik ograny, lecz mający niewielkie doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dwanaście meczboli Projektu! Siatkarski thriller na Torwarze, Skra znowu przegrała w tie-breaku

„Josh jest już po operacji w GuardianClinic i czuje się bardzo dobrze Dziękujemy całemu personelowi kliniki w Koninie za nieocenioną pomoc” – przekazał klub z Warmii na Twitterze, ilustrując informację fotografią Tuanigi na szpitalnym łóżku, w towarzystwie personelu medycznego.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w kryzysie, ale trener zostaje. „Mendez ma moje pełne zaufanie”

Klub z Olsztyna musi w środku sezonu starać się znaleźć zastępcę Joshuy Tuanigi. Pozwala na to formuła tzw. transferu medycznego. – Mamy na to czas, lecz nie będzie to proste, ponieważ według mojej wiedzy nie ma w tej chwili na rynku wartościowego rozgrywającego, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Rozesłaliśmy zapytania do menedżerów i klubów, czy byliby chętni, aby wypożyczyć nam rozgrywającego w trakcie sezonu. Czas pokaże, na pewno zrobimy wszystko, by mieć dwóch rozgrywających w tym sezonie – skomentował prezes AZS Olsztyn Tomasz Jankowski.

Reprezentacyjny siatkarz nie owija w bawełnę i mówi wprost o mizerii: „Zaczęliśmy akceptować porażki, ręce opadają”. Co się tam dzieje?

Najnowsze