Siatkówka, mistrzostwa Europy 2021, Polska - Niemcy, siatkarki

i

Autor: CEV Mecz ME 2021 siatkarek Polska – Niemcy

Rozlosowano grupy MŚ siatkarek. Znamy przeciwniczki reprezentacji Polski!

2022-03-17 20:32

W czwartek w szwajcarskiej Lozannie rozlosowano grupy mistrzostw świata siatkarek, które na przełomie września i listopada rozegrane zostaną w Polsce oraz Holandii. Biało – czerwone na tym etapie rozgrywek zmierzą się z reprezentacjami Turcji, Dominikany, Korei Płd., Tajlandii oraz Chorwacji. Awans do dalszych gier wywalczą po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy.

Pierwotnie ceremonia losowania mistrzostw świata siatkarek miała odbyć się 28. lutego w Warszawie. Brutalna inwazja militarna Rosji na Ukrainę storpedował jednak te plany i ostatecznie FIVB zdecydowała się przenieść losowanie do swojej siedziby w szwajcarskiej Lozannie.

W pierwszej fazie turnieju zagrają 24 drużyny, które podzielone zostały na cztery grupy. Awans do dalszych gier wywalczą po cztery najlepsze reprezentacje z każdej grupy. Podopieczne Stefano Lavariniego trafiły do grupy B, gdzie zmierzą swoje siły z Turcją, Dominikaną, Koreą Południową, Tajlandią oraz Chorwacją. Sam turniej rozpocznie się 23. września, finał zaplanowano natomiast na 15. października. Tytułu wywalczonego przed czterema laty bronić będą Serbki.

Sonda
Czy polskie siatkarki odniosą sukces na mistrzostwach świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze