Sebastian Świderski przekazał fatalne informacje. Wielka szansa stracona, trudna decyzja

2021-11-09 21:59
Sebastian Świderski
Autor: Cyfra Sport Sebastian Świderski

Zaksa Kędzierzyn-Koźle w ubiegłym sezonie dokonała rzeczy wielkiej. Aktualni wicemistrzowie Polski wygrali Ligę Mistrzów, co jest największym osiągnięciem w historii polskiej siatkówki klubowej. Zaksa dzięki temu zwycięstwu miała prawo gry w Klubowych Mistrzostwach Świata, ale z tego prawa nie skorzysta. Ostateczna decyzja zapadła we wtorkowy wieczór, a uzasadnił ją Sebastian Świderski.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle jest czołowym polskim klubem. Rok rocznie walczy o tytuł mistrza kraju, a w dodatku ma coraz poważniejsze cele na międzynarodowych arenach. Siatkarze Zaksy w maju tego roku przeszli do historii polskiej siatkówki. Wszystko za sprawą gigantycznego sukcesu w Lidze Mistrzów. Od kiedy powstały te rozgrywki, żaden klub z kraju nad Wisłą nie sięgnął po tytuł.

Szef PZPS Sebastian Świderski o wyborze trenera kadry. „Ubodły mnie wypowiedzi niektórych kandydatów”

Sebastian Świderski przekazał złe wieści. Koniec nadziei

Udało się to właśnie zespołowi z Kędzierzyna-Koźla. W finale Ligi Mistrzów pokonali Itas Werona i mogli cieszyć się z wielkiego sukcesu. Zaksa w najbliższym czasie mogła mieć szanse na kolejny wielki triumf. Jako zwycięzca kontynentalnych rozgrywek, miała prawo wystąpić w Klubowym Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Brazylii.

Vital Heynen znalazł zajęcie w Polsce. Pojawił się w Łodzi

Już wcześniej Sebastian Świderski wspominał, że nie jest jasne, czy kędzierzynianie pojawią się na turnieju. Okazało się, że klub podjął decyzję o odpuszczeniu mistrzostw świata, o czym można przeczytać w oficjalnym komunikacie. Decyzję uzasadnił nowy prezes PZPS, który pełni jednocześnie funkcję sternika wicemistrzów Polski.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Zaksa nie zagra w mistrzostwach. Zapadła trudna decyzja

- Bardzo żałujemy, tym bardziej, że po takim sukcesie jak zwycięstwo w Lidze Mistrzów udział w Klubowych Mistrzostwach Świata byłby szansą na zwiększenie dotychczasowych dokonań Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na arenie międzynarodowej - powiedział Świderski, cytowany przez oficjalny portal klubu.

- Przed podjęciem ostatecznej decyzji o udziale musieliśmy jednak wziąć pod uwagę kilka aspektów. Niestety patrząc na obecną sytuację epidemiologiczną na świecie, a także kwestie logistyczne wiążące się z wyjazdem drużyny do Brazylii jesteśmy zmuszeni zrezygnować z udziału w turnieju. Dla nas kluczowe jest zdrowie i bezpieczeństwo drużyny. Do tego pamiętajmy o intensywnym kalendarzu meczów PlusLigi oraz spotkaniach Ligi Mistrzów. Termin rozgrywania Kubowych Mistrzostw Świata w naszym przypadku rodziłby dodatkowe komplikacje, bo 3 dni po zakończeniu turnieju – 14 grudnia, czeka nas wymagający mecz Ligi Mistrzów i wyjazd do Nowosybirska, co logistycznie byłoby trudno pogodzić - przyznał prezes Zaksy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze