Sebastian Świderski z jasnym przekazem. Dobitne słowa po sukcesie Zaksy, prezes PZPS powiedział to wprost

2022-05-23 10:42
Sebastian Świderski
Autor: Cyfra Sport Sebastian Świderski

Polska siatkówka znów ma swoją wielką chwilę na międzynarodowej scenie. Tym razem nie za sprawą kadry, a Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski drugi raz z rzędu wygrali Ligę Mistrzów, co jest niebywałym sukcesem. Spotkanie z Itasem Trentino było dla zawodników wyczerpujące, co tylko sprawia, że osiągnięcie to smakuje lepiej. Sebastian Świderski nie ma wątpliwości, co do skali sukcesu Zaksy.

Wygranie Ligi Mistrzów przez Zaksę Kędzierzyn-Koźle już przed rokiem było wielkim wydarzeniem dla polskiej siatkówki. Ale raczej nikt nie mógł się spodziewać, że zespół z województwa opolskiego tak wielki sukces powtórzy rok po roku. Co ciekawe, Zaksa w finale Ligi Mistrzów ponownie spotkał się z Itasem Trentino i ponownie nie był zdecydowanym faworytem tej rywalizacji.

Kamil Semeniuk z niczym się nie krył po wygraniu Ligi Mistrzów z ZAKSĄ! Ważne słowa gwiazdora. Powiedział, co myśli naprawdę

Sebastian Świderski o sukcesie Zaksy. Jasny przekaz

Ale mimo wszystko mistrzowie Polski zagrali jak z nut. W trzech setach nie brakowało zaciętych wymian i zmian prowadzenia, ale ostatecznie to Zaksa okazywała się w kluczowych momentach lepsza i zawodnicy z Kędzierzyna trzymali nerwy na wodzy. Na ogromne słowa uznania zasługuje przede wszystkim Kamil Semeniuk, który ciągnął grę Zaksy.

Krok od dramatu w finale LM siatkarzy. Mózg Zaksy Marcin Janusz mógł nie dokończyć meczu. „Trzeba mu było naciągać łydkę”

Bitwę o Ligę Mistrzów z bliska oglądał Sebastian Świderski. Obecny prezes PZPS, a wcześniej sternik kędzierzynian, miał okazję wręczać medale zawodnikom polskiej drużyny. W rozmowie z portalem sport.pl w dobitnych słowach przekazał, że sukces Zaksy jest nie do podważenia. - Myślę, że wielu się nie spodziewało, że ten sukces zostanie powtórzony, bo zawsze tytuły łatwiej się zdobywa, niż się je broni. Ale zespół pokazał, że potrafi walczyć i wygrywać z najlepszymi - powiedział Świderski.

QUIZ. Rozpoznasz polskie gwiazdy sportu bez twarzy?

Pytanie 1 z 10
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?

Świderski dumny z sukcesu Zaksy. Ważne słowa prezesa PZPS

Prezes PZPS przyznał, że oglądając spotkanie w Lublane, przeżywał sporo nerwów. - Fajnie, że ZAKSA wygrała 3:0, fajne te emocje, ale przyznam, że trochę nerwów straciłem. Bez nich byłoby teraz pewnie jeszcze inne świętowanie, trochę łatwiejsze przynajmniej dla mnie - stwierdził Świderski. Nie zabrakło również pochwał pod adresem siatkarzy.

- Wyniki mówią, jaka jest ZAKSA i w jakim jest miejscu. Jest w potrójnej koronie i udowodniła, że na tę chwilę jest najlepsza na świecie i w Polsce. Cieszy fakt, że ci zawodnicy się rozwijają. Nie osiadają na laurach, tylko chcą dalej iść do przodu i mają ten głód zwycięstwa, osiągania wielkich rzeczy - ocenił były reprezentant Polski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze