Siatkarzy zdziesiątkował koronawirus. Teraz gracze Trefla Gdańsk pomału wracają do zdrowia

2020-08-21 11:52
Siatkówka, Trefl Gdańsk, Michał Winiarski, Wojciech Grzyb
Autor: Trefl Gdańsk Trener Michał Winiarski (z lewej) i jego zdrowi podopieczni z Trefla Gdańsk w drodze na turniej

To było jak przejście tornada przez zespół siatkarzy. Pod koniec lipca zakażeniu koronawirusem uległa niemal cała drużyna Trefla Gdańsk. Na szczęście wygląda na to, że pomału kryzys odchodzi w przeszłość. Jeszcze w mocno niepełnym składzie, ale gracze z Pomorza ruszyli na turniej towarzyski. W ekipie trenera Michała Winiarskiego jest coraz mniej zakażonych.

Trefl zagra w weekend w Suwałkach z BAS-em Białystok i AZS Olsztyn, wzmocniony zawodnikami juniorskiej drużyny oraz weteranem Wojciechem Grzybem, byłym kapitanem gdańszczan, który formalnie zakończył karierę, ale postanowił wspomóc kolegów w potrzebie. Obecnie z pierwszej drużyny trenuje pięciu zawodników, jednak z dnia na dzień do klubu dociera coraz więcej pozytywnych informacji o ujemnych wynikach badań kontrolnych u kolejnych graczy.

Tak wyglądał pierwszy dzień Bartosza Bednorza w Kazaniu [ZDJĘCIA]

– Obecnie mamy czterech zawodników z pierwszej drużyny, którzy trenują już normalnie cały tydzień. Trzech z nich, którzy mieli od początku ujemne wyniki testów na obecność SARS-CoV-2, przez zdecydowaną większość czasu skupiało się na pracy indywidualnej. Dosłownie wczoraj doszedł do nas kolejny zawodnik zwolniony z kwarantanny, otrzymujemy też pozytywne informacje o negatywnych wynikach badań kontrolnych u następnych graczy, jednak do zwolnienia z kwarantanny wymagane są dwa rezultaty ujemne, a często zdarzają się wyniki niejednoznaczne. Mam jednak ogromną nadzieję, że w tym tygodniu już zdecydowana większość zawodników będzie mogła dołączyć do zespołu, tak żebyśmy od przyszłego tygodnia mogli wszyscy razem tak naprawdę jeszcze raz zacząć przygotowania – mówi trener Winiarski.

Super Sport 20.08
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze