Siatkówka, MŚ siatkarek 2022, Polska, reprezentacja Polski, siatkarki, Agnieszka Kąkolewska - Korneluk

i

Autor: FIVB Agnieszka Kąkolewska - Korneluk w meczu MŚ 2022

Liga Narodów

Świetny występ reprezentantek Polski w Lidze Narodów! "BIało-Czerwone" pewnie zwyciężyły z Włoszkami

2023-06-01 18:04

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczęła zmagania w siatkarskiej Lidze Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego z przytupem zapoczątkowały rozgrywki trwające od 30 maja. "Biało-Czerwone" w pierwszym spotkaniu pokonały drużynę Kanady po pięciosetowym boju, a w starciu włoską ekipą nie dały najmniejszych szans rywalkom wygrywając 3:1.

30 maja rozpoczęła się siatkarska Liga Narodów. W pierwszej rundzie reprezentacja Polski walczy o awans do ćwierćfinału tych rozgrywek. Podopieczne Stefano Lavariniego w pierwszym starciu podejmowała drużynę Kanady i wygrały po bardzo wyczerpującej pięciosetowej batalii. Nie pomogła świetna skuteczność Alexy Gray, która zdobyła w całym spotkaniu aż 37 punktów. W czwartek drużyna z Magdaleną Stysiak na czele podejmowała reprezentację Włoch, która w 2022 roku okazała się najlepsza, wówczas Polki zakończyły rozgrywki na 13. miejscu.

Polki wygrywają z Włoszkami! Drugie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Stefano Lavariniego

Od początku spotkania Polki mogły odczuć siłę włoskiej reprezentacji. Pierwsza partia była bardzo wyrównana, co potwierdzają wyniki takie jak 15:15 lub 17:17, jednak to drużyna pod wodzą Davide Mazzantiego odskoczyła na kilkupunktową przewagę i ostatecznie zwyciężyła tego seta. W kolejnych partiach mecz był pod dyktando Polek, można powiedzieć że zdemolowały rywalki w drugim secie prowadziły nawet 18:11, a partia zakończyła się 25:20 dla "Biało-Czerwonych". Podopieczne świetnie poradziły sobie także w trzeciej oraz czwartej odsłonie, co potwierdzają wyniki, czyli 25:14 oraz 25:18.

Kolejny mecz reprezentacji Polski odbędzie się już 2 czerwca, a rywalkami "Biało-Czerwonych" będzie drużyna Tajlandii. Warto przypomnieć, że jest to drugie zwycięstwo z rzędu w wykonaniu "Biało-Czerwonych" i tym samym zajmują w tym momencie na drugim miejscu z dorobkiem 5 punktów.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze