Tauron Giganci Siatkówki, konferencja

i

Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Tauron Giganci Siatkówki, konferencja

TAURON Giganci Siatkówki wracają jesienią na polski parkiet [WIDEO]

2022-05-10 16:44

Najlepsze polskie kluby i wielkie gwiazdy zawitają wczesną jesienią na Dolny Śląsk, by rozegrać już trzynastą edycję Gigantów Siatkówki. Impreza odbędzie się pod egidą firmy TAURON, która czwarty raz wzięła na siebie obowiązki partnera tytularnego. We wtorek (10.05) potwierdzono skład polskich uczestników tradycyjnych zmagań.

Gospodarzem edycji 2022 będzie Twardogóra w woj. dolnośląskim, ale – to nowość – czekają nas dwa turnieje. Męski zaplanowano na 24 i 25 września, a kobiecy na 22 i 23 października. Zawody mają charakter charytatywny. W turnieju pań z polskiej strony wystąpią świeżo upieczeni mistrz i wicemistrz kraju – Chemik Police i Developres Rzeszów. W męskich rozgrywkach udział potwierdzili PGE Skra Bełchatów i mistrz Polski 2021 Jastrzębski Węgiel, który wygrał ubiegłoroczną rywalizację Gigantów. Rywalami polskich zespołów mają być ekipy z Turcji, ale na podanie szczegółów przyjdzie jeszcze czas. Rok temu w turnieju wystąpili siatkarze Galatasarayu i Fenerbahce.

Kadra siatkarzy już trenuje w Spale, ale bez selekcjonera

Turniej TAURON Giganci Siatkówki zawita do Twardogóry

– Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie TAURON, nie bylibyśmy w tym miejscu. Nie zostawił nas nawet w pandemii, kiedy wiele firm cięło wydatki na sponsoring sportu. Bardzo to doceniamy – mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju.

Bartosz Bednorz pozostał w Rosji i grał o finał siatkarskiej ligi. Wielka wpadka!

– TAURON od wielu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki. To sport wielowymiarowy, a przede wszystkim rodzinny. Dzięki temu trafiamy z naszą ofertą do szerokiego grona odbiorców. Mam nadzieję, że nasze wsparcie pomaga w rozwoju tej dyscypliny – skomentował Paweł Szczeszek, prezes TAURON Polska Energia.

TAURON to nie tylko Giganci Siatkówki. Firma bowiem od lat wspiera sport w Polsce. Jest sponsorem Ligi Siatkówki Kobiet (TAURON Ligi), I ligi mężczyzn (TAURON 1. Liga Mężczyzn), wspiera także PlusLigę i Superpuchary Polski kobiet i mężczyzn.

Sonda
Czy jesteś fanem siatkówki?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze