Siatkówka, kadra, reprezentacja Polski, Spała, trening, siłownia, Jakub Kochanowski

i

Autor: PZPS Jakub Kochanowski (z prawej) i Maciej Muzaj na pierwszych zajęciach kadry siatkarzy w sezonie 2022

Kadra siatkarzy już trenuje w Spale, ale bez selekcjonera

2022-05-10 12:40

We wtorek 10 maja reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła przygotowania do sezonu kadrowego 2022. W Spale na zajęciach nie pojawił się oczywiście komplet członków drużyny narodowej, nie ma także trenera-selekcjonera Nikoli Grbicia. Przyjechali ci, którzy zakończyli sezon w lidze, pozostali dojeżdżać będą później.

Zajęcia rozpoczęły się w Spale od porannego wtorkowego treningu na siłowni. Jak informuje Polski Związek Piłki Siatkowej, w Centralnym Ośrodku Sportu pojawiło się dwunastu siatkarzy z dwudziestu pięciu powołanych przez serbskiego selekcjonera: Kamil Szymura, Paweł Zatorski, Jan Firlej, Łukasz Kozub, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz, Karol Butryn, Maciej Muzaj, Bartosz Kwolek, Bartłomiej Lipiński i Jakub Szymański. Trener kadry oraz wielu reprezentantów pojawią się w Spale później. Drużyna Grbicia Perugia rozgrywa finał w lidze włoskiej, a liczni gracze drużyny narodowej biorą jeszcze udział w zmaganiach o medale PlusLigi.

Bartosz Bednorz pozostał w Rosji i grał o finał siatkarskiej ligi. Wielka wpadka!

Karol Kłos na zgrupowaniu reprezentacji w Spale

W tej sytuacji zajęcia w Spale prowadzi asystent Serba Paweł Rusek, szkoleniowiec Cuprum Lubin. – Jestem w stałym kontakcie z trenerem Grbiciem, który kończy sezon klubowy we Włoszech. Będziemy pracować według jego planu i zaleceń. Rozpoczynamy w spokojnym rytmie, siatkarze są po różnych okresach wypoczynku. Będziemy dostosowywać zajęcia do ich dyspozycji i powoli wracać do normalnego rytmu – powiedział Rusek przed pierwszym treningiem.

W życiu żony Bartosza Kurka nadszedł długo wyczekiwany moment! Partnerka siatkarza nie zostawiła złudzeń, nadszedł ten czas

Jak informuje PZPS, grupa trenujących w Spale będzie się systematycznie powiększać. W komplecie reprezentacja na Ligę Narodów ma spotkać się na początku czerwca. Pierwszy turniej tegorocznej edycji LN polscy siatkarze rozegrają między 7 a 12 czerwca w kanadyjskiej Ottawie.

Sonda
Czy Nikola Grbić podjął dobrą decyzję o braku powołania dla Fabiana Drzyzgi?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze