Vital Heynen

i

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

To już oficjalnie! Wielki powrót Vitala Heynena. Historia zatoczyła koło, ta decyzja może szokować

2022-04-07 19:58

Vital Heynen to jeden z najlepszych siatkarskich trenerów na świecie. Belg swoją wartość udowadniał w zasadzie w każdym zespole, w którym pracował. Przekonali się o tym również Polacy. Heynen poprowadził kadrę do wielu sukcesów. Teraz to samo będzie chciał uczynić z żeńską reprezentacją Niemiec oraz z zespołem, z którym podpisał kontrakt. Wielki powrót Heynena do siatkówki klubowej stał się faktem.

Polscy kibice siatkówki z rozrzewnieniem wspominają okres pracy Vitala Heynena w Polsce. Pod jego wodzą biało-czerwoni przywozili medale z prawie każdej dużej imprezy. Ta sztuka nie udała się jedynie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wielu fanów życzyłoby sobie, aby Heynen wciąż był trenerem Polaków, ale umowa z Belgiem nie została przedłużona.

Cezary Kulesza już tego nie ukrywa. Kluczowa decyzja przed MŚ 2022 zapadła. Były konsultacje z Lewandowskim

Wielki powrót Heyena. Znów poprowadzi klub

Obie strony uznały, że pewien etap trzeba zakończyć i poszukać nowych rozwiązań. Długo spekulowało się, że Heynen może poprowadzić żeńską reprezentację Polski. Plotki zostały jednak ucięte i szkoleniowca na polskich parkietach na razie nie zobaczymy. Belg zdecydował się niedawno na powrót do pracy i został trenerem kobiecej kadry naszych zachodnich sąsiadów.

Michał Winiarski o pracy z reprezentacją Niemiec: Jak próbuję zagadać po niemiecku, śmiejemy się

W latach 2012-2016 prowadził męską reprezentację i zdołał wyciągnąć ją z dołka. W Niemczech wierzą, że panie również zaczną niebawem odnosić sukcesy. Heynen jednak na tym nie poprzestał. Kilka dni temu pojawiły się doniesienia tureckich mediów, że Belg zostanie szkoleniowcem klubu z tego kraju. Plotki potwierdziły się we czwartek.

Sonda
Czy Vital Heynen nadal powinien być trenerem polskiej reprezentacji?

Heynen znów będzie pracował w Turcji. Jest potwierdzenie

Na oficjalnym profilu na Instagramie klubu Nilufer Belediyespor pojawiła się fotografia Vitala Heynena, podpisującego nowy kontrakt. Dla wielu kibiców wybór trenera może być zaskakujący. Belg uznawany jest za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie, a jego nowy zespół w poprzednim sezonie bił się o utrzymanie w lidze tureckiej.

Heynen ponownie podjął się dwóch zadań w tym samym czasie. Podobnie jak w poprzednich latach będzie pracował i z reprezentacją i klubem. W dodatku dla 52-latka to powrót do Turcji. W latach 2012-2013 prowadził inny klub z tego kraju, a mianowicie Ziraatu Bankasi Ankara.

Jeszcze niedawno Heynen prowadził reprezentację Polski. Tak wyglądało jego wzruszające pożegnanie z naszą kadrą:

Morze alkoholu u Jana Tomaszewskiego!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze