Cezary Kulesza, Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza i Kamil Grosicki

Cezary Kulesza już tego nie ukrywa. Kluczowa decyzja przed MŚ 2022 zapadła. Były konsultacje z Lewandowskim

2022-04-07 17:47

Do mistrzostw świata w Katarze pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale PZPN nie zamierza marnować czasu i misja mundial ruszyła już pełną parą. Przed turniejem, który będzie miał miejsce na przełomie listopada i grudnia, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Okazuje się, że pierwsze ważne decyzje już zapadły. Cezary Kulesza zdradził, że baza dla kadry została wybrana.

Po raz drugi z rzędu reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach świata. Po występie na mundialu w Rosji przyszedł czas na turniej w Katarze. Biało-czerwoni w finałach mistrzostw zagrają dzięki zwycięskiemu barażowi przeciwko Szwecji na Stadionie Śląskim. Emocje po wielkim triumfie już opadły, a w PZPN zaczęły się przygotowania do mundialu.

Potworny cios dla reprezentacji Polski przed MŚ w Katarze? Ekspert nie zostawił wątpliwości, pozostaje wierzyć w cud

Cezary Kulesza o bazie Polaków. Zdradził jeden szczegół

Mistrzostwa świata w Katarze nie będą tak wielkim wyzwaniem logistycznym, jak miało to miejsce choćby podczas Euro 2020, czy mundialu w 2018 roku. Odległości w Katarze są niewielkie, co na pewno jest plusem. Zawodnicy unikną wielogodzinnych podróży i będą mieli więcej czasu na regenerację. Jedną z kluczowych ról może odegrać baza reprezentacji.

Sensacyjne doniesienia w sprawie Paulo Sousy! Szykuje się wielka kompromitacja, karma depcze mu po piętach

Delegacja PZPN była obecna podczas ceremonii losowania grup mistrzostw świata i jednocześnie można było dopiąć wówczas wiele szczegółów. Okazuje się, że wybrano już hotel, w którym będą mieszkali Polacy podczas turnieju. Zdradził to sternik polskiej piłki, Cezary Kulesza w rozmowie z portalem Interia.pl.

Zobaczcie najlepsze memy po meczu Polska-Szwecja w galerii poniżej

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?

Kulesza o przygotowaniach do mundialu. Ważna informacja

Prezes PZPN nie zdradził dokładnej lokalizacji, ale wiadomo, że piłkarzy do stolicy Kataru będą mieli zaledwie kilkadziesiąt minut drogi. - Wybraliśmy już bazę naszej reprezentacji na mistrzostwa świata w Katarze. Osobiście oglądał ją selekcjoner Czesław Michniewicz. Została także skonsultowana z kapitanem naszej kadry Robertem Lewandowski. Nie chcieliśmy jej mieć w centrum Dohy, będzie 20 minut jazdy od tego miasta - zdradził Kulesza.

- Jedziemy do Kataru, by wygrywać z każdym. Sama nazwa turnieju wskazuje na to, że rywalizujemy o mistrzostwo świata. Dla niektórych piłkarzy będzie to ostatni mundial, więc nadarzy się okazja, by wiele lat treningu dobrze skonsumować - dodał prezes PZPN, mówiąc o celach na mundial w Katarze.

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy
Najnowsze