Siatkówka, Vital Heynen, Perugia

i

Autor: CEV Trener Vital Heynen

Piękne chwile w Łodzi

Vital Heynen jako trener Niemiec śpiewał hymn Polski. Kibice wprawieni w zachwyt! Nie zapomniał "Mazurka Dąbrowskiego"

2022-10-08 21:42

Polki w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata siatkarek mierzyły się z Niemkami, ale już przed jego zakończeniem mogły się cieszyć z awansu do ćwierćfinału. Stało się tak dzięki wygranej Kanady z Dominikaną. Z kolei tuż przed rozpoczęciem batalii z naszymi zachodnimi sąsiadami kibice byli świadkami niecodziennej sytuacji. Wszystko za sprawą dobrze znanego naszym fanom Vitala Heynena.

Heynen prowadził reprezentację Polski siatkarzy przed ponad trzy lata. W tym czasie doprowadził Biało-Czerwonych do tytułu mistrzów świata (2018), wywalczył także dwa brązowe medale mistrzostw Europy (2019, 2021), dwa "krążki" w Lidze Narodów (brąz w 2019 i srebro w 2021) oraz zajął drugie miejsce w Pucharze Świata (2019). Od tego roku Belg prowadzi z kolei reprezentację Niemiec kobiet i w sobotę wraz ze swoimi podopiecznymi stanął naprzeciw naszym siatkarkom.

Heynen odśpiewał z kibicami hymn Polski

Dla Polek miał to być mecz decydujący o tym, czy zagrają w ćwierćfinale, ale w trakcie spotkania okazało się, że Kanada wygrała z Dominikaną 3:2 i bez względu na wynik potyczki z Niemkami nasze reprezentantki zameldowały się w najlepszej ósemce mistrzostw świata. Dla Biało-Czerwonych to najlepszy wynik w imprezie tej rangi od 1962 roku - wtedy Polki sięgnęły po brązowe medale. Tuż przed sobotnią batalią byliśmy jednak świadkami niecodziennej sytuacji. Heynen, choć jest trenerem Niemek, wraz z kibicami w łódzkiej Atlas Arenie odśpiewał "Mazurka Dąbrowskiego". Jak widać, Belg wciąż darzy nasz kraj olbrzymią sympatią! I vice versa!

Bartosz Kurek o nowej reprezentacji siatkarzy: Będzie mi brakować Heynena
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze