Vital Heynen nabroił w lidze włoskiej i dostał karę

2020-02-13 7:46
Siatkówka, Vital Heynen, trener, Perugia, reprezentacja Polski
Autor: CEV Belgijski trener siatkarzy Perugii Vital Heynen

Tego szkoleniowca znamy doskonale: nie usiedzi w miejscu, w czasie meczu reaguje impulsywnie na najdrobniejsze sytuacje sporne, nie odpuści sędziom, jeśli robią coś nie po jego myśli. Taki jest Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy i opiekun wicemistrza Włoch, Sir Safety Perugia. Rzadko zdarza się, by na meczu arbitrzy go co najmniej nie upominali, często dostaje kartki. I właśnie z przyczyn dyscyplinarnych miarka Heynena w lidze włoskiej przebrała się i Belg został ukarany.

Heynen nabroił już kilkakrotnie w rozgrywkach, ale władze dyscyplinarne Serie A tym razem nie przymknęły oka na wykroczenia trenera Perugii, polegające na zbyt ekspresyjnym zachowaniu względem sędziów w ostatniej kolejce (drużyna Belga grała z Piacenzą i wygrała u siebie 3:1, a Heynen otrzymał czerwoną kartkę; w siatkówce oznacza to utratę punktu). Liga ogłosiła właśnie, że zdecydowała się ukarać Heynena zakazem prowadzenia zespołu w jednej kolejce ligowej. Jeśli jednak we Włoszech dostaje się karę jednego meczu, to można się „wykupić”, wpłacając grzywnę wynoszącą 3100 euro.

Selekcjonera reprezentacji znamy z tego doskonale, on sam wręcz chwali się, gdy dostaje upomnienia. Gdy w październiku ubiegłego roku rozpoczynał pracę w Perugii, Vital Heynen przyznał na konferencji prasowej: – Jestem tu trochę jak intruz z Belgii i z początku mogę mieć problem z adaptacją. Czuję się spokojny i czekam na ekscytujące mecze. Prawdziwy problem jest inny, podczas Pucharu Świata w Japonii (gdzie z polską kadrą zajął drugie miejsce – red.) zarobiłem tylko dwie żółte kartki. To znaczy, że się starzeję – opowiadał. No i w końcu przypomniał o sobie w Italii...

Najnowsze