Vital Heynen

Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Dosadny komentarz

Vital Heynen nie gryzł się w język mówiąc o polskich siatkarkach. Bez ogródek wypalił po meczu, dosadna ocena

2023-09-23 7:24

Reprezentacja Polski kobiet w siatkówce wciąż może myśleć o awansie na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Turniej w Łodzi wchodzi w decydująca fazę i choć biało-czerwone zaliczyły bolesne potknięcie, szybko wróciły na zwycięskie tory. W piątkowy wieczór pokonały reprezentację Niemiec, którą prowadzi Vital Heynen. Belg po spotkaniu w swoim stylu komentował boiskowe wydarzenia.

Reprezentacja Polski decydujące mecze ma przed sobą. W sobotę i niedzielę nasze zawodniczki zmierzą się odpowiednio z Włoszkami i Amerykankami i po tych spotkaniach wyjaśni się, kto już teraz będzie mógł cieszyć się z awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Niestety kilka dni temu Polki mocno utrudniły sobie zadanie i niespodziewanie przegrały z reprezentacją Tajlandii. Dlatego mecz z Niemkami był w dużej mierze meczem o wszystko.

QUIZ: Co wiesz o polskiej siatkówce?

Pytanie 1 z 12
1. Który siatkarz reprezentacji Polski zdobywał złoty medal mistrzostw Europy (2009) i jest obecny podczas imprezy w 2023 roku?
Reprezentacja Polski w siatkówce

Heynen wprost o polskich siatkarkach. Nie bał się tego powiedzieć

Nerwów w piątkowy wieczór nie brakowało, ale na szczęście dla biało-czerwonych kibiców, podopieczne Stefano Lavariniego wygrały po tie-breaku i wciąż są w grze o awans. Po spotkaniu na podsumowanie zdecydował się Vital Heynen i zrobił to typowo w swoim stylu, nie gryząc się w język mówiąc o Polkach. - Nie oczekiwałem tego, że mecz będzie trwał pięć setów. Myślałem, że Polska nas zabije, że będzie zbyt mocna dla nas. Zwłaszcza po porażce z Tajlandią. Po pierwszym secie, bardzo dobrym z naszej strony, byłem już jednak pewny, że mecz będzie trwał pięć setów - powiedział Belg cytowany przez portal WP SportoweFakty.

Problemy Bartosza Kurka. Paweł Zatorski wprost: To trudne... [TYLKO U NAS]

- Czasem widać, że musimy się nauczyć grać na tym poziomie. My też zrobiliśmy w kilku momentach parę błędów za dużo. W drugim secie mieliśmy szanse na wygraną i prowadzilibyśmy 2:0. To byłby wtedy inny mecz. Reprezentacja Niemiec pokazała, że jest drużyną walczaków - ocenił szkoleniowiec reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.

Szymon Kołecki napędza polskiego mistrza. "On zawsze dąży do celu"