Vital Heynen nie wytrzymał. W jego oczach stanęły łzy, wszystko przez kibiców

2021-08-04 16:26
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Siatkarska reprezentacja Polski nie zaliczy do udanych igrzysk olimpijskich w Tokio. Zespół prowadzony przez selekcjonera Vitala Heynena już na etapie ćwierćfinału uznał wyższość Francuzów i pożegnał się z turniejem. Do wszystkiego postanowił odnieść się sam trener. Sam przyznał, że łzy stanęły w jego oczach. Chyba po prostu emocje wzięły górę.

Aż pięć setów trwał mecz Polska - Francja podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Pierwsza i trzecia partia padła łupem "Biało-czerwonych" i wydawało się, że są na najlepszej drodze do tego, aby zameldować się w półfinale, gdzie czekała już Argentyna. Niestety jednak w czwartym i piątym secie dużo lepiej chyba zwłaszcza pod względem mentalnym poradzili sobie rywale. I to oni mają szansę zagrać w Tokio o olimpijskie medale.

Polscy siatkarze załamani po odpadnięciu z igrzysk - ZDJĘCIA

Nie może więc dziwić, że takie sportowe niepowodzenie w połączeniu z oczekiwaniami stanowi niebywale gorzką pigułkę dla wszystkich związanych z polską kadrą. W tym także dla jej selekcjonera, Vitala Heynena. Belg postanowił podzielić się swoimi odczuciami za pomocą mediów społecznościowych. W najnowszym wpisie skwitował: - Mam łzy w oczach kiedy widzę tak wielkie wsparcie od was wszystkich. Polska naprawdę ma najlepszych kibiców na świecie. My zawiedliśmy, ja zawiodłem na igrzyskach, ale wy wszyscy pozostajecie najlepsi. Mam nadzieję, że my i ja odpłacimy wam za to w kolejnych miesiącach. Wasz trener.

Zobacz też: Wojciech Nowicki nie wytrzymał po słowach Fajdka. Wypalił jak z armaty

Z całą pewnością tak bolesny rezultat igrzysk olimpijskich w Tokio dla reprezentacji Polski jeszcze długo będzie pozostawiał ogromną gorycz wśród wszystkich reprezentantów ekipy "Biało-czerwonych". Teraz zawodnicy mają nieco czasu, aby odpocząć po wszystkim przede wszystkim mentalnie. Później natomiast spróbują się odrodzić i raz jeszcze udowodnić, na co stać polską siatkówkę.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE