Vital Heynen podał skład Polski na ME siatkarzy! To oni powalczą o złoto

2019-09-11 8:01 DaO
Vital Heynen
Autor: Cyfra Sport Vital Heynen

Po emocjach związanych z występem reprezentacji kobiet na mistrzostwach Europy, wielkimi krokami zbliża się turniej panów. W gronie faworytów do złotego medalu są oczywiście Polacy. Vital Heynen w ostatnich dniach musiał zastanowić się nad tym, kogo skreśli z szerokiej kadry. W środowy poranek poznaliśmy skład, który powalczy o medale na mistrzostwach Europy.

Tegoroczny kalendarz reprezentacyjny jest niebywale napięty. Za Polakami są już dwa ważne turnieje i oba zakończyły się sukcesami naszych siatkarzy. W Lidze Narodów biało-czerwoni wywalczyli brązowy medal, choć przez znaczną część rozgrywek nie grali w najmocniejszym składzie. Było to jednak przygotowanie przed kwalifikacjami olimpijskimi, na które rzucono wszystkie siły.

Turniej w wykonaniu Polaków był znakomity. Podopieczni Vitala Heynena wygrali wszystkie mecze i zapewnili sobie udział na przyszłorocznych igrzyskach. To jednak nie koniec ważnych imprez. 13 września rozpoczną się mistrzostwa Europy. Nie jest zaskoczeniem, że Polacy są w gronie faworytów do zwycięstwa. Biało-czerwoni będą chcieli powtórzyć sukces z 2009 roku, kiedy to zdobyli złoty medal.

Jak to zwykle bywa przed wielkimi turniejami, selekcjoner musiał wybrać skład, który zabierze ze sobą na mistrzostwa. W ostatnich tygodniach do treningów z kadrą wrócił Bartosz Kurek, ale belgijski szkoleniowiec nie zdecydował się powołać go na turniej. W składzie nie ma również Grzegorza Łomacza. To, że zastąpi go Marcin Komenda było jednak wiadome od kilku tygodni.

SKŁAD Polski na ME siatkarzy 2019:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda

Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka

Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Najnowsze