W klubie jest seria zakażeń koronawirusem, więc Wilfredo Leon trenuje w maseczce [WIDEO]

2020-10-30 11:52
Siatkówka, Wilfredo Leon, Perugia, siłownia, trening, maseczka
Autor: Instagram/wilfredo_leon_official Gwiazdor włoskiej Perugii i polskiej kadry siatkarzy Wilfredo Leon trenuje w maseczce

Jeszcze tydzień temu zdołali rozegrać mecz ligowy, mimo dwóch przypadków zakażenia, ale w najbliższy weekend siatkarze włoskiej Perugii, w której gra Wilfredo Leon, a której trenerem jest Vital Heynen, nie wyjdą na parkiet w starciu Serie A. Kolejnych trzech graczy zostało bowiem zainfekowanych koronawirusem i trzeba było odwołać spotkanie z Allianzem Mediolan. Tymczasem Leon nie daje się zarazkowi i wciąż trenuje – tyle że w maseczce!

Trener Heynen po ostatniej wygranej był zadowolony z wyniku, ale dużo mniej z ogólnej sytuacji epidemiologicznej. Właściwie przewidział, że jego drużyna za chwilę może zostać zdziesiątkowana koronawirusem. „Wirus jest czymś, czego nie da się kontrolować, przybywa i nie wiesz jak” – skomentował Heynen. „Jako zespół i jako grupa ciężko pracowaliśmy i naprawdę robiliśmy wszystko, aby go trzymać z daleka, ale i tak się stało i to jest oczywiście problem. Myślę, że każdy we Włoszech wie teraz, że termin kolejnej gry za tydzień jest dla nas bardzo odległy, podobnie jak każdy następny”.

Tak siatkarze Skry Bełchatów trenują w koronawirusowej izolacji. Chorobę przechodzą łagodnie

Tymczasem Wilfredo Leon nie poddaje się i podtrzymuje formę. „Kto powiedział, że z maseczką nie da się trenować i że słabo odbieram zagrywkę? A co do muzyki w tle, to najlepszy byłby utwór 'I'm still standing' (Wciąż się trzymam, znana piosenka Eltona Johna – red.)” - zażartował Leon, pokazując jak ćwiczy w maseczce odbiór serwisu w hali Perugii. Na siłowni też przebywał w nakryciu ochronnym twarzy.

Wilfredo Leon: Nie chcę pracować na 100 procent. Dążę, żeby było 101
Najnowsze