Walka o mistrzostwo Polski siatkarek rozstrzygnięta! Grupa Azoty Chemik Police z kolejnym tytułem

Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski
Autor: Cyfra Sport Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski

Walka o mistrzostwo Polski i zwycięstwo w TAURON Lidze pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police, a Developres SkyRes Rzeszów od samego początku była niezwykle emocjonująca, a pierwsze trzy spotkania kończyły się dopiero w piątym secie. Czwarty mecz pomiędzy tymi zespołami okazał się ostatnim, a po tytuł najlepszej ekipy w kraju sięgnęła drużyna z Polic, która wygrała 3:1, stawiając kropkę nad "i" i wygrywając trzecie starcie z rzeszowiankami.

Walka pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police, a Developres SkyRes Rzeszów od samego początku zaliczała się do grona tych najbardziej emocjonujących. Trzy pierwsze spotkania zakończyły się dopiero po rozgraniu piątego seta, a w pierwszym pojedynku lepsza okazała się ekipa z Podkarpacia. Obecne mistrzynie Polski z Polic w kolejnych spotkaniach były w stanie odrobić starty i wyjść na prowadzenie 2:1 w walce o tytuł najlepszej ekipy kraju. Czwarte spotkanie, które okazało się ostatnim lepiej rozpoczęło się dla ekipy Chemika. Siatkarki z Polic wygrały pierwszą partię 25:23, jednak w drugiej musiały uznać wyższość rywalem z Rzeszowa, które wygrały takim samym stosunkiem. Obrończynie tytuły nie dały jednak przeciwniczkom nadziei na finalny sukces i wygrały dwa kolejne sety do 22 i 15, kończąc tym samym zmagania w tym sezonie TAURON ligi.

Kolejny tytuł dla Chemika

Siatkarki z Polic tym samym obroniły tytuł mistrzowski, zdobyty przed rokiem. Dla "Chemiczek" będzie to siódmy tytuł dla najlepszej drużyny w kraju, zdobyty na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Ekipa z Polic rządziła w Polsce nieprzerwanie od sezonu 2013/14 do 2017/18. Rok później mistrzostwo padło łupem ŁKS-u Łódź, jednak Chemik odzyskał je w poprzedniej kampanii, by teraz je obronić.