Wilfredo Leon

i

Autor: Cyfra Sport Wilfredo Leon

Walka z czasem

Wilfredo Leon nie owijał w bawełnę. Tego nie wytrzyma jego ciało, jasna deklaracja w sprawie mistrzostw świata

2022-08-05 9:11

Wilfredo Leon to niewątpliwe największa gwiazda występująca w reprezentacji Polski. Przyjmujący wielokrotnie pokazał, że może być liderem biało-czerwonych, ale w ostatnich tygodniach kadra musiała radzić sobie bez niego. Wszystko przez problemy zdrowotne siatkarza, które mogą wykluczyć go z udziału na mistrzostwach świata. Leon opowiedział, jak wygląda jego walka z czasem.

Kiedy tylko stało się jasne, że Wilfredo Leon będzie mógł występować w polskiej reprezentacji, od razu było wiadomo, że to głównie na nim będzie skupiała się uwaga kibiców. Siatkarz zdobył z biało-czerwonymi wiele cennych medali, ale na pewno ma ochotę na więcej. Przyjmujący liczył, że w 2022 roku powalczy o złoty medal mistrzostw świata.

Łukasz Kadziewicz nie gryzł się w język mówiąc o Leonie! Były reprezentant Polski mówi wprost i nie pozostawia złudzeń w tej sprawie

Leon ze szczerym wyznaniem. Tak walczy o powrót na parkiet

Kilka tygodni temu perspektywa udziału na siatkarskim mundialu mocno się jednak oddaliła. Leon nie ukrywał, że pod koniec sezonu ligowego grał z urazem, który bardzo mu doskwierał i musiał walczyć z bólem. Po zakończeniu rozgrywek przyjmujący stanął przed trudnym wyborem, ale zdecydował się na oddanie w ręce chirurgów.

Anna Kurek ma tatuaż na intymnej części ciała. Gorące zdjęcia zdradzają prawdę, praktycznie go nie pokazuje!

Sonda
Czy Polacy poradzą sobie na mistrzostwach świata bez Wilfredo Leona?

Przeszedł zabieg kolana i rozpoczęła się walka z czasem. Wciąż nie wiadomo, czy Leona zobaczymy na mistrzostwach świata. Na razie znalazł się w szerokiej kadrze powołanej przez Nikolę Grbicia, ale ostateczne decyzje dopiero zapadną. W rozmowie z portalem SportoweFakty WP zdradził, że podczas rozpoczęcia mistrzostw byłby gotowy na 80-90 procent.

Bartosz Kurek cieszy się ze zwycięstwa nad Włochami

Leon o występie na mistrzostwach świata. Nie ukrywał tego

- Jestem pewien, że pracując według indywidualnego planu dojdę do 80, nawet 90 procent swojej normalnej formy. Czy dojdę do 100? Jeśli będę miał okazję do grania, odzyskania rytmu meczowo-treningowego, "czucia" piłki i boiska, to jest szansa - przyznał reprezentant Polski. Leon zdradził, że w początkowej fazie turnieju nie mógłby grać w każdym meczu, bo na to nie jest jeszcze gotowy.

- Scenariusz, w którym dochodzę do wysokiej dyspozycji w trakcie mistrzostw świata jest możliwy, o ile na początku nie będę grał w każdym meczu w pełnym wymiarze. Tego moje ciało jeszcze nie wytrzyma. Jeśli jednak zaczęlibyśmy ostrożnie, dostawałbym więcej czasu na regenerację, to się może udać i od ćwierćfinału byłbym już gotowy do grania w każdym spotkaniu. Decydujący głos będzie miał jednak trener Nikola Grbić - podkreślił siatkarz.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze