Wspaniałe wieści dla kibiców siatkówki!

i

Autor: Cyfrasport Wspaniałe wieści dla kibiców siatkówki!

Wielka szansa siatkarek

Wspaniałe wieści dla kibiców siatkówki! Polska ma bonus w walce o igrzyska, zapadła decyzja

2023-03-08 14:10

Kibice siatkówki w Polsce mają ogromne powody do zadowolenia! Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) oficjalnie poinformowała, że kolejny wielki turniej odbędzie się w naszym kraju. Tym razem padło na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Paryżu w siatkówce kobiet! To oznacza, że reprezentacja Polski siatkarek ma ogromny bonus w postaci dopingu kibiców i własnej hali.

W środę popołudniu oficjalnie poinformowano o gospodarzach turniejów kwalifikacyjnych do najbliższych igrzysk. W turniejach olimpijskich kobiet i mężczyzn weźmie udział po 12 zespołów, a pewne miejsce mają na razie tylko gospodarze, Francuzi. Pozostałych jedenaście przepustek zostanie rozdanych w dwuetapowych kwalifikacjach. Te rozpoczną się od turniejów FIVB Road To Paris Qualifier. W nich 24 najlepsze zespoły według rankingu FIVB zostaną podzielone na trzy pule po osiem zespołów. Z każdej takiej grupy awansują po dwie najlepsze ekipy, a teraz poznaliśmy szczegóły organizacyjne, które ucieszą polskich kibiców.

Wspaniałe wieści dla kibiców siatkówki! Polska z bonusem w walce o IO 2024

W dniach 16-24 września odbędą się turnieje eliminacyjne kobiet w Chinach, Japonii i właśnie Polsce. Nieco inaczej wygląda terminarz wśród mężczyzn. Ci powalczą o bilety na igrzyska w dniach 30 września - 8 października 2023 r. w Chinach, Japonii i Brazylii. Ostateczne składy grup zostaną ustalone podczas oficjalnej ceremonii losowania, która odbędzie się 17 marca w szwajcarskiej Lozannie. - Cieszę się, że tak znakomity skład gospodarzy zapewnił sobie organizację tegorocznych olimpijskich turniejów kwalifikacyjnych – powiedział prezydent FIVB Ary Graca. – Wszyscy gospodarze mają imponujące referencje i serdecznie powitają sportowców w tych tak wyczekiwanych kwalifikacjach.

Warto wspomnieć, że drużyny, które obejdą się smakiem awansu w tegorocznych turniejach, będą miały drugą szansę. Ostatnich 5 biletów na IO zostanie wręczone poprzez wyłonienie pięciu najlepszych jeszcze niezakwalifikowanych drużyn wg rankingu FIVB na koniec fazy wstępnej Ligi Narodów 2024. Z zastrzeżeniem zasady uniwersalności, czyli z pierwszeństwem dla kontynentów bez zakwalifikowanego zespołu. Polacy są liderami tego zestawienia i mają właściwie zapewniony udział w IO, ale Polki są na 10. miejscu. Dlatego turniej przed własną publicznością będzie dla nich główną szansą.

Sonda
Czy męska i żeńska kadra w siatkówce zagra na igrzyskach w Paryżu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze