Siatkówka, Liga Narodów, siatkarze

i

Autor: FIVB Polscy siatkarze

Finały Ligi Narodów 2023

Z kim zagrają polscy siatkarze w ćwierćfinale Ligi Narodów w Gdańsku? Pozostały tylko dwa warianty

2023-07-09 15:20

Cztery mecze – cztery wygrane polskich siatkarzy podczas ostatniego turnieju rundy zasadniczej Ligi Narodów na Filipinach. Biało-Czerwoni pokonali kolejno Słowenię 3:2, Brazylię 3:1, Kanadę 3:0 i Japonię 3:0. Tym samym zakończyli tę fazę z 10 zwycięstwami w 12 spotkaniach. Wciąż nie wiadomo, z kim zagra nasz zespół w ćwierćfinale LN 20 lipca w Gdańsku, rysują się jednak bardzo ciekawe opcje!

W niedzielę 9 lipca w ostatnim meczu filipińskiej części LN Polacy grali z rewelacją rozgrywek, Japonią, która miała do tej pory tylko jedną porażkę na koncie. Ale nastawieni bardzo ofensywnie podopieczni Nikoli Grbicia nie pozostawili rywalowi żadnych złudzeń – Japończycy w żadnym z trzech setów nie doszli nawet do 20 pkt.

Świetny Kaczmarek, mocny Leon

Po naszej stronie świetne zawody rozgrywał zmiennik Bartosza Kurka w ataku Łukasz Kaczmarek. „Kuraś” odczuwa niegroźne bóle mięśniowe i sztab kadry woli go oszczędzać na turniej finałowy w Gdańsku Już w pierwszym secie zaliczył 9 pkt i niemal się nie mylił nad siatką. Kończył grę z 12-punktowym dorobkiem.

Japonia na kolanach! Polacy zdominowali i nie dali żadnych szans, piękny bój siatkarzy!

Coraz mocniej rozpędza się Wilfredo Leon. Polski Kubańczyk błyszczał z Brazylijczykami (22 pkt), a w niedzielę przeciwko ekipie Kraju Kwitnącej Wiśni dodał 16 oczek, w tym 3 asy i 3 bloki. Widać, że Wilfredo czuje się w kadrze coraz lepiej, a mimo że to dopiero pierwsze mecze, w których gra z Marcinem Januszem, rozumie się z rozgrywającym numer jeden znakomicie.

– Musimy złapać ze sobą dobry rytm, aż do finałów w Gdańsku – wyjaśnia „SE” Leon. – Mamy jeszcze na to trochę czasu. zmierzamy we właściwą stronę, nabieramy dobrego rytmu przed turniejem finałowym. Trzeba już wchodzić na 100 procent mocy na boisku i starać się wycisnąć maksa.

Teraz Brazylia?

Wilfredo Leon szczerze mówi nam po meczu z Brazylią: To mi się nie powinno zdarzyć, po tym mogło być tylko lepiej

20 lipca w Gdańsku Polacy zagrają ćwierćfinałowy mecz LN – ale rywala poznają dopiero nad ranem w poniedziałek 10 lipca polskiego czasu. Zależy to od wyniku meczu Amerykanów z Bułgarią. Wszystko wskazywało, że o półfinał zmierzymy się z Brazylią. Tylko w przypadku mało prawdopodobnej porażki USA trafilibyśmy na Słoweńców.

Najnowsze