Siatkówka, Jastrzębski Węgiel, Jurij Gladyr, Tomasz Fornal

Autor: CEV Jurij Gladyr, Tomasz Fornal

Siatkarska Liga Mistrzów

Jastrzębski Węgiel w finale siatkarskiej Ligi Mistrzów! Ziraat rozgromiony, wielki tryumf polskiego klubu!

2024-03-20 19:14

Ziraat Bankasi Ankara musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla! Przedstawiciele PlusLigi mieli bardzo ulatwione zadanie w rewanżu w Ankarze, gdyż wygrali pierwszy mecz i rzeczywiście, po dwóch setach mogli cieszyć się awansem do finału Ligi Mistrzów. Ostatecznie, do zwycięstwa polskiego klubu, z dużym udziałem graczy rezerwowych, doszło dopiero w piątym secie rywalizacji. Finał Jastrzębski Węgiel będzie rozgrywał 5 maja 2024 roku.

Ziraat Bankasi Ankara - Jastrzębski Węgiel 2:3 -  (32;34), (25:27) (25;16) (25;21) (7:15)

Ziraat: Abdulsamet Yalcin, Arslan Eksi, Berkay Bayraktar, Burak Topcu, Ogulcan Yatgin, Bedirhan Bulbul, Bennie Tuinstra, Burakhan Tosun, Faik Samed Gunes Haci Sahin, Luciano Vicentin, Matthew Anderson, Oreol Camejo, Wouter Ter Maat

Jastrzębski Węgiel: Bartosz Makoś, Benjamin Toniutti, Jakub Popiwczak, Jarosław Macionczyk, Adrian Markiewicz,  Jean Patry, Jurii Gladyr,  Marko Sedlacek, Mateusz Jóźwik, Moustapha M’Baye, Norbert Huber, Rafał Szymura, Ryan Joseph Sclater, Tomasz Fornal