Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Zmarzlik rusza do Cardiff

Bartosz Zmarzlik o wspomnieniach z Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Chce to powtórzyć

2022-08-12 15:56

Bartosz Zmarzlik (27 l.) to niekwestionowany król Cardiff. Polak wygrywał w stolicy Walii już trzy razy (2016, 2018, 2019), więc i teraz jest zdecydowanym faworytem. Dla Zmarzlika ewentualne zwycięstwo w Wielkiej Brytanii byłoby zbliżeniem do trzeciego w karierze tytułu mistrza świata. Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff rozpocznie się w sobotę, 13 sierpnia, o godzinie 19.00.

W ubiegłym sezonie Zmarzlik, choć walczył o tytuł do końca, to w ostatnich zawodach w Toruniu musiał przełknąć gorzką pigułkę – mistrzem został Artiom Łaguta. Teraz z wiadomych względów Rosjanina nie ma w stawce, z kolei Zmarzlik nie ma (na razie) rywala, który mógłby pokrzyżować mu szyki. - Jak dotąd mam bardzo miłe wspomnienia z Cardiff – stwierdził polski czempion. Świetne wspomnienia z Cardiff ma również Maciej Janowski, który jest pierwszym Polakiem, który wygrał w Cardiff.

- Ta noc była niesamowita – opowiada na łamach fimspeedway.com Janowski. – We wcześniejszych latach wszyscy zawsze mówili o Grand Prix w Cardiff, jak wspaniały jest to turniej. Poprzednio Jarek Hampel był tam drugi. Zastanawiałem się, czy mogę wygrać jako pierwszy Polak. Na stadionie było wielu moich przyjaciół oraz kibiców z Polski. To było niesamowite uczucie, mam z tego dnia świetne wspomnienia – przyznał Janowski.

Lewis Hamilton podjął piekielnie trudną decyzję! Ogarnął go wielki smutek, nie ma już odwrotu

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji
Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze