Bartosz Zmarzlik

i

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Zmarzlik rusza do Cardiff

Bartosz Zmarzlik o wspomnieniach z Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. Chce to powtórzyć

2022-08-12 15:56

Bartosz Zmarzlik (27 l.) to niekwestionowany król Cardiff. Polak wygrywał w stolicy Walii już trzy razy (2016, 2018, 2019), więc i teraz jest zdecydowanym faworytem. Dla Zmarzlika ewentualne zwycięstwo w Wielkiej Brytanii byłoby zbliżeniem do trzeciego w karierze tytułu mistrza świata. Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff rozpocznie się w sobotę, 13 sierpnia, o godzinie 19.00.

W ubiegłym sezonie Zmarzlik, choć walczył o tytuł do końca, to w ostatnich zawodach w Toruniu musiał przełknąć gorzką pigułkę – mistrzem został Artiom Łaguta. Teraz z wiadomych względów Rosjanina nie ma w stawce, z kolei Zmarzlik nie ma (na razie) rywala, który mógłby pokrzyżować mu szyki. - Jak dotąd mam bardzo miłe wspomnienia z Cardiff – stwierdził polski czempion. Świetne wspomnienia z Cardiff ma również Maciej Janowski, który jest pierwszym Polakiem, który wygrał w Cardiff.

- Ta noc była niesamowita – opowiada na łamach fimspeedway.com Janowski. – We wcześniejszych latach wszyscy zawsze mówili o Grand Prix w Cardiff, jak wspaniały jest to turniej. Poprzednio Jarek Hampel był tam drugi. Zastanawiałem się, czy mogę wygrać jako pierwszy Polak. Na stadionie było wielu moich przyjaciół oraz kibiców z Polski. To było niesamowite uczucie, mam z tego dnia świetne wspomnienia – przyznał Janowski.

Lewis Hamilton podjął piekielnie trudną decyzję! Ogarnął go wielki smutek, nie ma już odwrotu

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji
Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze