Cudowna dieta Kajetanowicza

2019-08-24 14:28 Waldek Zawołowicz (Bostalsee - Niemcy)
Kajetan Kajetanowicz, rajd Niemiec
Autor: MATERIAŁY PRASOWE/KAJTO.PL Kajetan Kajetanowicz, rajd Niemiec

Wszystko zaplanowane co do grama. Kajetan Kajetanowicz (40 l.) dba o każdy szczegół. Żeby być w odpowiedniej formie musi mieć też właściwą dietę. Kierowca LOTOS Rally Team jedzenie przygotowane ma na najwyższym poziomie.

- Podczas jednego dnia rajdowego tracę od 4500 - 6000 kilokalorii. Takie są wyliczenia mojego trenera i pani dietetyk, z którą współpracuję. Takie jest zapotrzebowanie, dlatego muszę jeść dużo węglowodanów, warzywa gotowane i trochę lekkiego mięsa, kurczak, ewentualnie ryba. Złapałeś mnie zresztą podczas posiłku i widzisz co dokładnie jem. Nie są to porcje obfite, ale mają te składniki, których potrzebuję. Do tego jem sporo batonów energetycznych i żeli, które są sprawdzone. Piję bardzo dużo, nawet do ośmiu litrów wody, bo ciało się podczas rajdu bardzo szybko się odwadnia - mówi kierowca VW Polo GTI R5.

Czasu podczas rajdu jest bardzo mało i dlatego trudno utrzymać w tym przypadku dokładną regularnośc jedzenia.

- W zasadzie rajd jest tak intensywny, że je się wtedy, kiedy jest czas między odcinkami rajdu. Harmonogram jest napięty. Podczas odcinków korzystam z żeli, jak jest to zgodne z przepisami. Podczas jazdy też sporo piję. Dlatego kalorie szybko są uzupełniane. Kolacja jak widzisz nie jest zbyt intensywna - dodaje.

Wiele lat temu swoją dietą pochwalił się Adam Małysz. Polski skoczek narciarski wspomniał o legendarnej dziś bułce z bananem.

- Bułka z bananem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo jest w niej dużo błonnika i węglowodanów. Napełni i nasyci organizm. Przy tym jest lekkostrawna. Ludzie się śmieją, ale jest to bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie jak ktoś ma kłopoty żołądkowe - kończy Kajetan Kajetanowicz.

Najnowsze