Dwóch polskich sportowców nie żyje. Zawody zawieszone na miesiąc

2019-08-07 9:50 MSo
Znicz, płomień
Autor: Dreamstime

Polski świat sportów motorowych pogrążył się w żałobie po śmierci dwóch motocrossowców. W przeciągu trzech tygodni podczas zawodów zginęli Łukasz Lonka i młodziutka, 15-letnia Wiktoria Wicińska. Decyzja Polskiego Związku Motorowego mogła być tylko jedna - wszystkie zawody zawieszono do 1 września włącznie!

Zaledwie 15-letnia zawodniczka kochała motocross. Na zawodach o randze mistrzostw Polski doszło jednak do fatalnego wypadku. Mimo, że nastolatka błyskawicznie znalazła się do szpitalu, jej życia nie udało się uratować. Obrażenia, których doznała podczas turnieju okazały się zbyt rozległe.

Zaledwie trzy tygodnie wcześniej, do tragedii doszło też podczas East Motocross Cup 2019, gdzie wypadku doznał Łukasz Lonka. 29-letni motocrossowiec po długiej walce również zmarł w szpitalu. - Z wielkim bólem serca zawiadamiam, że mój kochany mąż odszedł od nas w dniu dzisiejszym - przekazała fatalne wieści za pośrednictwem Facebooka jego żona.

Informacja o śmierci dwóch zawodników w tak krótkim czasie wstrząsnęła Polskim Związkiem Motorowym i światem tego sportu. Nie dziwi więc decyzja federacji, która postanowiła, że wszystkie zawody organizowane w kraju do dnia 1. września włącznie zostały zawieszone.

Komunikat Polskiego Związku Motorowego:

Polski Związek Motorowy informuje o bezwzględnym zawieszeniu rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji Motocross na wszystkich szczeblach do dnia 1 września 2019 r. włącznie. Powyższa decyzja podyktowana jest tragicznymi zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach. Zmiany w kalendarzach rozgrywek poszczególnych cykli imprez będą ogłaszane przez właściwe jednostki PZM w terminie późniejszym.