Bartosz Zmarzlik

Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Zacięta walka i wielki sukces Bartosza Zmarzlika podczas GP Danii. Polak ma powody do zadowolenia

2021-09-11 21:30

Podczas GP Danii Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta dali kolejny popis swoich umiejętności. Polak okazał się najlepszy w fazie zasadniczej, zdobywając aż 13 punktów, a później wygrał swój półfinał. Rosjanin nie miał jednak zamiaru odstawać i zdobywając zaledwie jedno oczko mniej po pięciu seriach startu, również był najlepszy w swoim półfinale. W decydującym starciu Łaguta zanotował lepszy start i to ostatecznie on jako pierwszy zameldował się na mecie, wygrywając duńskie zawody. Zmarzlik zajął 2. miejsce.

• Oliver Berntzon

To będzie starcie dwóch gigantów. Bartosz Zmarzlik (26 l.) i Artiom Łaguta (30 l.) biją się o złoto żużlowych MŚ, a kolejnym „ringiem” będzie tor w Vojens. Miejsce szczęśliwe dla Zmarzlika, który dwa lata temu wygrał Grand Prix Danii. Bartosz Zmarzlik walczy o trzecie z rzędu mistrzostwo świata na żużlu. Po zawodach w Vojens jeszcze turnieje w Toruniu. Wspaniałym zwycięstwem w Vojens Zmarzlik znacznie przybliżył się do zdobycia debiutanckiego mistrzostwa świata. W tę sobotę ponowny triumf pozwoli mu odskoczyć Artiomowi Łagucie, który zaciekle goni go w klasyfikacji generalnej GP. Na trzy turnieje przed końcem (Vojens i 2 razy w Toruniu) Zmarzlik ma zaledwie punkt przewagi nad drugim Łagutą. - Vojens jest torem, który kocha lub nienawidzi – powiedział kiedyś Tomasz Gollob, który akurat miał z nim przyjemne doświadczenia. 10 razy był w finale w GP Danii i 2 razy wygrał. Zmarzlik oczywiście w Vojens mniej jeździł, więc na na koncie „tylko” jedno zwycięstwo.