Zacięta walka i wielki sukces Bartosza Zmarzlika podczas GP Danii. Polak ma powody do zadowolenia

2021-09-11 21:30
Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik

Podczas GP Danii Bartosz Zmarzlik i Artiom Łaguta dali kolejny popis swoich umiejętności. Polak okazał się najlepszy w fazie zasadniczej, zdobywając aż 13 punktów, a później wygrał swój półfinał. Rosjanin nie miał jednak zamiaru odstawać i zdobywając zaledwie jedno oczko mniej po pięciu seriach startu, również był najlepszy w swoim półfinale. W decydującym starciu Łaguta zanotował lepszy start i to ostatecznie on jako pierwszy zameldował się na mecie, wygrywając duńskie zawody. Zmarzlik zajął 2. miejsce.

Lista startowa GP Vojens 11.09

 • Mikkel Michelsen
 • Anders Thomsen
 • Tai Woffinden
 • Max Fricke
 • Emil Sajfutdinow
 • Matej Zagar
 • Krzysztof Kasprzak
 • Artiom Łaguta
 • Fredrik Lindgren
 • Robert Lambert
 • Martin Vaculik 
 • Bartosz Zmarzlik
 • Maciej Janowski
 • Leon Madsen
 • Jason Doyle
 • Oliver Berntzon
Na żywo

GP Danii w Vojens

Zapraszamy na relację na żywo z Grand Prix Danii w Vojens. Początek o godzinie 19:00.

Już za kilkanaście minut rozpoczniemy GP Danii, podczas którego Bartosz Zmarzlik może zbliżyć się do kolejnego, trzeciego tytuły Indywidualnego Mistrza Świata! 

Tak prezentuje się lista startowa dzisiejszych zawodów!

Zawodnicy wyjeżdżają na prezentację. Jeszcze chwila i zaczynamy!

Bieg 1

Przed nami pierwsze ściganie dzisiejszego wieczora na duńskim torze! Skład biegu 1: Michelsen, Thomsen, Woffinden, Fricke.

Bieg 1

Michelsen przytomnie wyprzedził po wewnętrznej Woffindena i nie oddał prowadzenia już do samego końca! Jeden punkt dowiózł Ficke, a stawkę zamknął Thomsen. 

Bieg 2

A my momentalnie przechodzimy do kolejnego biegu, gdzie czeka nas pierwszy występ naszego rodaka! Skład biegu 2: Sajfutdinow, Kasprzak, Zagar, Łaguta

Bieg 2

Wydawało się, że Kasprzak zanotował dobry start, ale rywale wywieźli go po wewnętrznej i Polakowi nie udało się tym razem zgarnąć punktu. Za 3 przyjechał Łaguta, za nim uplasowali się Sajfutdinow oraz Zagar. 

Bieg 3

A przed nami pierwsze ściganie z udziałem Bartosza Zmarzlika! Skład biegu 3: Lindgren, Lambert, Vaculik i Zmarzlik

Bieg 3

Zmarzlik ruszył spod płotu jak z procy i od razu objął prowadzenie, pomimo oporów Lamberta! Polak z kolejnym zakrętem powiększał tylko swoją przewagę i dowiózł 3 punkty! Za nim na metę wpadli Lambert, Lindgren oraz Vaculik. 

Bieg 4

Jedziemy dalej! Na starcie ustawia się kolejna czwórka, z Janowskim w składzie! Skład biegu 4: Janowski, Madsen, Doyle, Berntzon

Bieg 4

Janowski chciał powtórzyć wyczyn Zmarzlika, ale rywale od razu go zablokowali i wywieźli pod bandę! Polakowi udało się ostatecznie wyprzedzić zaledwie Berntzona. Trzy punkty zgarnął Madsen, za dwa przyjechał Doyle. 

Fani Bartosz Zmarzlika pewnie życzyliby sobie, aby i tym razem Polak był górą nie tylko w Danii, ale również w całych zawodach. 

Bieg 5

Jedziemy dalej! Skład biegu 5: Janowski, Michelsen, Sajfutdinow oraz Lindgren.

Bieg 5

Janowski fenomenalnie wszedł w pierwszy łuk po wewnętrznej, ale nie dał rady opanować maszyny i skończył na końcu stawki. Polak próbował przebić się wyżej, ale rywale blokowali go jak mogli. 1. Michelsen, 2. Lindgren, 3. Sajfutdinow. 

Bieg 6

Nie zwalniamy tempa! Skład biegu 6: Madsen, Lambert, Thomsen oraz Zagar. 

Bieg 6

Bieg wstrzymany! Zagar za wcześnie wystartował. 

Bieg 6

Jedziemy dalej! Zagar z ostrzeżeniem.

Bieg 6

Madsen wystrzelił jak z procy i po objęciu prowadzenia, jego rywale mogli tylko patrzeć na jego plecy! Dwójkę przywiózł Lambert, a punkt Thomsen.

Bieg 7

Czas na kolejny bieg z udziałem Polaka! Skład biegu 7: Vaculik, Doyle, Kasprzak, Woffinden.

Bieg 7

Kasprzak momentalnie po starcie zamknięty przez resztę stawki! Vaculik szybko wysunął się na prowadzenie i nie oddał go już do końca. O drugie miejsce walczyli jeszcze Doyle i Woffinden, ale ostatecznie to Australijczyk okazał się lepszy. 

Bieg 8

I już czekamy na kolejny bieg Zmarzlika, który zmierzy się m.in. z Łagutą! Skład biegu 8: Fricke, Łaguta, Zmarzlik oraz Brentzon. 

Bieg 8

Zmarzlik uplasował się na 3. miejscu na pierwszym łuku, ale tuż przed metą wyprzedził jeszcze Fricka, zgarniając dwa punkty. Najlepszy w tym biegu tym Łaguta, który wypracował sobie ogromną przewagę. 

W biegu nr 8 Artiom Łaguta zdeklasował rywali. Oj, zapowiada się ciekawe ściganie w kolejnych biegach! 

Bieg 9

Krótka przerwa już za nami! Czas na kolejny bieg! Skład biegu 9: Zagar, Brentzon, Michelsen i Vaculik. 

Bieg 9

Zagar startujący z pierwszego toru i Vaculik spod płotu od samego początku zaczęli walkę o pierwsze miejsce, ale to Słoweniec okazał się lepszy na mecie! Brentzon zgarnął tylko jeden punkt, Michelsen tym razem bez żadnego oczka. 

Bieg 10

I czas na kolejny bieg z udziałem Bartosza Zmarzlika, który tym razem pojedzie z pierwszego toru! Skład biegu 10: Zmarzlik, Sajfutdinow, Doyle i Thomsen. 

Bieg 10

Polak pewnie wysunął się na prowadzenie, jednak wyścig zostaje przerwany przed końcem pierwszego kółka! Sajfutdinow wpada w bandy!

Bieg 10

Sędziowie muszą określić, czy Jason Doyle przyczynił się do upadku rywala! Czekamy na decyzję.

Bieg 10

I mamy potwierdzenie! Jason Doyle został wykluczony z biegu 10 po tym, jak sędziowie uznali, że przewrócił Sajfutdinowa.

Bieg 10

Jedziemy raz jeszcze

Bieg 10

Zmarzlik fatalnie wszedł w ten bieg, dając się wyprzedzić rywalom. Ostatecznie udało mu się wyprzedzić Thomsena, ale na Sajfutdinowa już nie starczyło. Polak znów dowiózł dwa oczka. 

Bieg 11

Nie zwalniamy tempa! Skład biegu 11: Łaguta, Lindgren, Woffinden oraz Madsen

Bieg 11

Łaguta dziś bezapelacyjnie najlepszy! Rosjanin pomknął przed siebie i rywalom pozostało tylko patrzeć jak odjeżdża po 3 punkty. Na drugim miejscu dojechał Woffinden, jeden punkt dowiózł Lindgren. 

Bieg 12

Czas na ostatni bieg trzeciej serii startów! Skład biegu 12: Janowski, Fricke, Lambert i Kasprzak. 

Bieg 12

Nie poszczęściło się Polakom w tym biegu... Lambert i Fricke szybko objęli prowadzenie i nie oddali go już do samego końca. Jeden punkt dowiózł ostatecznie Janowski. Kasprzak bez punktów. 

Po trzech seriach startów, Artiom Łaguta pozostaje jedynym niepokonanym dziś zawodnikiem. Maszyna!

Bieg 13

Wracamy po przerwie! Skład biegu 13: Kasprzak, Zmarzlik, Madsen oraz Michelsen. 

Bieg 13

Ależ pofrunął Zmarzlik! Przez dwa kółka na drugim miejscu jechał jeszcze Kasprzak, ale Michelsen wywiózł Polaka do samej bandy, przez co ten skończył na ostatnim miejscu!

1. Zmarzlik

2. Michelsen

3. Madsen

4. Kasprzak

Bieg 14

A my już przenosimy się do kolejnej czwórki! Skład biegu 14: Thomsen, Janowski, Łaguta i Vaculik. 

Bieg 14

Ależ się działo w tym biegu! Janowski wykorzystał błąd Thomsena i zgarnął trzy punkty, odjeżdżając niepokonanego do tej pory Łagucie, który tym razem musi zadowolić się dwoma oczkami! Vaculik nie dojechał do mety przez defekt. 

Bieg 15

Nie zatrzymujemy się! Skład biegu 15: Brentzon, Woffinden, Lambert oraz Sajfutdinow. 

Bieg 15

Woffinden wystrzelił spod linii jak z procy! Lambert i Sajfutdinow próbowali go dogonić, ale Rosjaninowi starczyło czasu jedynie na zajęcie drugiego miejsca. Wygrywa Woffinden, za nim Sajfutdinow, Lambert oraz Brenzton.

Bieg 16:

I czas na ostatni bieg czwartej serii startów. Skład biegu 16: Lindgren, Zagar, Fricke i Doyle. 

Bieg 16

Max Fricke wysunął się na prowadzenie po pierwszym łuku i na jego szczęście uniknął walki, która działa się za jego plecami. Doyle wywiózł Zagara pod bandę i pewnie ruszył po dwa oczka. Jeden punkt dowiózł z kolei Lindgren. 

Po czterech seriach bez niespodzianki. Łaguta i Zmarzlik rządzą i dzielą w Danii.

Bieg 17

Kolejna przerwa za nami. Wracamy do gry, przed nami ostatnia seria startów! Skład biegu 17: Michelsen, Łaguta, Doyle oraz Lambert. 

Bieg 17

Posypał się na pierwszym okrążeniu Łaguta, który spadł na ostatnie miejsce! Rosjanin był w stanie ostatecznie wskoczyć na trzecie miejsce przed Doyla, ale na więcej nie było siły! Zwycięzcą biegu okazał się Michelsen. Za nim Lambert. 

Bieg 18

Jedziemy dalej! Skład biegu 18: Lindgren, Thomsen, Kasprzak i Brentzon. 

Bieg 18

Kasprzak walczył z Thomsenem o drugą pozycję i gdy wydawało się, że będzie lepszy, rywal wyrósł jak spod ziemi. Polak może się jednak cieszyć z jednego oczka. Najlepszy na mecie okazał się Lindgren. 

Bieg 19

Czas na rywalizację z dwoma Polakami! Skład biegu 19: Woffinden, Zmarzlik, Janowski oraz Zagar.

Bieg 19

Woffinden przez dwa okrążenia bronił się przed Zmarzlikiem na prowadzeniu, ale nie dał rady! Polak wepchnął się bez pardonu po wewnętrznej i dowiózł komplet oczek do mety! Zagar zgarnia jeden punkt, Janowski przyjeżdża bez punktu. 

Bieg 20

Bartosz Zmarzlik obejmuje prowadzeni! A my przenosimy się na linię startu ostatniego biegu! Skład biegu 20: Sajfutdinow, Madsen, Vaculik oraz Fricke. 

Bieg 20

Sajfutdinow tym razem bezkonkurencyjny! Rywalom została walka o drugie miejsce, którą wygrał Vaculik, chociaż Słowak miał masę problemów. Na ostatnim wirażu cenny punkt zdobył Madsen, który niespodziewanie wepchnął się przed Fricka!

Ależ działo się w fazie zasadniczej! Przed nami półfinały

Półfinał 1: Zmarzlik, Sajfutdinow, Madsen oraz Lambert

Półfinał 2: Łaguta, Michelsen, Woffinden i Lindgren

Półfinał 1

No to jedziemy z pierwszym półfinałem! Skład 1. półfinału: Zmarzlik, Sajfutdinow, Madsen oraz Lambert

Półfinał 1

TAK! TAK! TAK! Bartosz Zmarzlik zdemolował rywali i pofrunął do mety z gigantyczną przewagą! Za plecami Polaka na mecie zameldowali się Sajfutdinow, Lambert i Madsen. 

Półfinał 2

Za chwilę przekonamy się kto jako następny zamelduje się w finale. Skład 2. półfinału: Łaguta, Michelsen, Woffinden i Lindgren

Półfinał 2

Dramatyczne obrazki tuż przed zakończeniem drugiego półfinału! Lindgren zderzył się z jednym z rywali, po czym z impetem uderzył w bandę. Motocykl żużlowca wzbił się wysoko w powietrze po zdarzeniu. 

Zarówno Michelsen, jak i Lindgren wstali o własnych siłach przy owacji widzów! Wygląda na to, że skończy się na strachu. 

Michelsen nie opanował motocykla i wpadł na Lindgrena. Ten z kolei zawiesił się na kierownicy swojego motocyklu i przygotował się na zderzenie z dmuchaną bandą. 

Półfinał 2

Sędziowie zaliczają ten bieg, ponieważ de facto wszyscy zawodnicy przekroczyli linię mety. Do wielkiego finału awansują Łaguta oraz Woffinden

Kraksa wyglądała naprawdę groźnie i bez wątpienia zadziwiający jest fakt, że obaj zawodnicy wstali o własnych siłach. 

Pola przed finałem wybrane! Bartosz Zmarzlik pojedzie z toru 1. 

Zmarzlik, Łaguta, Woffinden, Sajfutdinow. 

Zobaczcie jak wyglądał wypadek Michelsena i Lindgrena

Finał

Czas na wielki finał! Jedziemy!

Finał

Walczył, walczył do końca Bartosz Zmarzlik, ale tym razem Artiom Łaguta był po prostu lepszy. Rosjanin z dużą przewagą wjechał pierwszy na metę, w czasie gdy Polak musiał jeszcze bronić się przed Sajfutdinowem. Ostatecznie Zmarzlik zakończył zmagania na drugiej pozycji. 

Walka Bartosza Zmarzlika z Artiomem Łagutą trwa w najlepsze, jednak tym razem to Rosjanin okazał się lepszy. Polak wciąż na jednak wiele powodów do zadowolenia, ponieważ druga lokata to wciąż świetny wynik. 

To wszystko na dziś z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

To będzie starcie dwóch gigantów. Bartosz Zmarzlik (26 l.) i Artiom Łaguta (30 l.) biją się o złoto żużlowych MŚ, a kolejnym „ringiem” będzie tor w Vojens. Miejsce szczęśliwe dla Zmarzlika, który dwa lata temu wygrał Grand Prix Danii. Bartosz Zmarzlik walczy o trzecie z rzędu mistrzostwo świata na żużlu. Po zawodach w Vojens jeszcze turnieje w Toruniu. Wspaniałym zwycięstwem w Vojens Zmarzlik znacznie przybliżył się do zdobycia debiutanckiego mistrzostwa świata. W tę sobotę ponowny triumf pozwoli mu odskoczyć Artiomowi Łagucie, który zaciekle goni go w klasyfikacji generalnej GP. Na trzy turnieje przed końcem (Vojens i 2 razy w Toruniu) Zmarzlik ma zaledwie punkt przewagi nad drugim Łagutą. - Vojens jest torem, który kocha lub nienawidzi – powiedział kiedyś Tomasz Gollob, który akurat miał z nim przyjemne doświadczenia. 10 razy był w finale w GP Danii i 2 razy wygrał. Zmarzlik oczywiście w Vojens mniej jeździł, więc na na koncie „tylko” jedno zwycięstwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze