Klątwa Narodowego trwa! Polacy zawiedli w GP Polski, wpadka Zmarzlika w półfinale. Wielki triumf Fricke'a w Warszawie [WYNIKI]

2022-05-14 22:00
Max Fricke
Autor: Cyfra Sport Max Fricke wygrał w GP Polski w Warszawie!

Po rundzie zasadniczej wszystko przebiegało zgodnie z planem polskich kibiców. Bartosz Zmarzlik był zdecydowanie najlepszym żużlowcem po 20 biegach, a za jego plecami znajdował się Maciej Janowski. W półfinale znalazło się miejsce także dla Pawła Przedpełskiego, ale żaden z trzech Polaków nie awansował do finału! Przez większą część pierwszego półfinału Zmarzlik jechał na drugiej pozycji, ale na przedostatnim okrążeniu przeprowadził szalony atak, który kosztował go szansę na sukces. Tym samym ponownie nie stanął nawet na podium na PGE Narodowym, a żaden z Biało-Czerwonych wciąż nie triumfował w stolicy! Mimo to, aktualny wicemistrz świata utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej SGP. Sobotnie zawody padły łupem Maxa Fricke'a, na którego nie było w Warszawie mocnych. Poniżej nasza relacja na żywo z GP Polski w Warszawie:

Wyniki GP Polski w Warszawie:

 1. Max Fricke 16 pkt (0, 3, 3, 1, 3, 3, 3)
 2. Leon Madsen 14 pkt (3, 3, 0, 3, 1, 2, 2)
 3. Fredrik Lindgren 11 pkt (2, 0, 3, 3, U, 2, 1)
 4. Mikkel Michelsen 11 pkt (3, 2, 1, 2, 0, 3, W)
 5. Bartosz Zmarzlik 13 pkt (3, 2, 2, 3, 2, 1)
 6. Maciej Janowski 11 pkt (3, 3, 1, 0, 3, 1)
 7. Tai Woffinden 9 pkt (2, 1, 0, 3, 3, 0)
 8. Paweł Przedpełski 9 pkt (2, 1, 3, 1, 2, 0)
 9. Robert Lambert 8 pkt (1, 2, 2, 2, 1)
 10. Jack Holder 7 pkt (0, 2, 3, 0, 2)
 11. Jason Doyle 6 pkt (2, 3, 0, 1, W)
 12. Patryk Dudek 6 pkt (1, W, 1, 1, 3)
 13. Maksym Drabik 5 pkt (0, 1, 2, 2, 0)
 14. Dan Bewley 5 pkt (1, 1, 2, 0, 1)
 15. Martin Vaculik 4 pkt (0, 0, 0, 2, 2)
 16. Anders Thomsen 2 pkt (W, 0, 1, 0, 1)
 17. Jakub Miśkowiak 1 pkt (1, -)
 18. Vitalij Lysak -
Sonda
Czy Bartosz Zmarzlik zdobędzie tytuł indywidualnego mistrza świata?
Na żywo

GP Polski w Warszawie

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To już koniec naszej dzisiejszej relacji! Dziękujemy wszystkim za śledzenie tego Grand Prix razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Max Fricke wygrał dzisiejsze GP, ale w klasyfikacji generalnej po dwóch imprezach w dalszym ciągu prowadzi Bartosz Zmarzlik!

Finał powtórka

Mikkel Michelsen W 

Leon Madsen 2

Fredrik Lindgren 1

Max Fricke 3

Fricke jest dziś niesamowity! Ponownie wystrzelił spod taśmy jak z procy i błyskawicznie objął pewne prowadzenie. Za jego plecami Lindgren starał się dogonić Madsena, ale Duńczyk dość spokojnie się przed nim obronił. Max Fricke zwycięzcą w Warszawie!

Mikkel Michelsen mocno ucierpiał w starciu! Służby medyczne pojawiły się na torze i pomogły mu dotrzeć do parku maszyn. Duńczyk trzymał się za pachwinę, ale na szczęście doszedł do celu na nogach. 

Finał powtórka

Mikkel Michelsen W 

Leon Madsen

Fredrik Lindgren

Max Fricke

Sędziowie wykluczyli Michelsena! Tym samym znamy już podium GP Polski w Warszawie, ale kto okaże się zwycięzcą?

Finał

Mikkel Michelsen

Leon Madsen

Fredrik Lindgren

Max Fricke

Michelsen i Fricke wygrali start, ale to Australijczyk był lepszy, a po chwili Duńczycy rywalizowali o 2. miejsce i Mikkel upadł na tor! Dramatyczny finał, ktoś musi zostać wykluczony!

Żużlowcy wybrali pola startowe na finał:

Max Fricke ruszy z 4. pola, Mikkel Michelsen z pierwszego, Leon Madsen z drugiego i Fredrik Lindgren z trzeciego.

"Klątwa Narodowego" znowu dała o sobie znać... 

Półfinał 2

Maciej Janowski 1

Leon Madsen 2

Mikkel Michelsen 3

Tai Woffinden 0

Michelsen kapitalnie wystartował z 3. pola i zaskoczył wszystkich! Janowski świetnie przypilnował krawężnika i był drugi, ale Madsen mocno go zaatakował i doszło nawet do starcia motocykl w motocykl. Po wszystkim nawet Woffinden wyprzedził "Magica", jednak Polak skontrował Brytyjczyka. Żaden z Biało-Czerwonych nie awansował do finału!

Zmarzlik był zbyt szybki i musiał wstrzymać gaz, by nie wpaść we Fricke'a. Był niesamowicie blisko upadku, ale utrzymał się na motocyklu i przyjechał na 3. miejscu. Wielka szkoda!

Półfinał 1

Bartosz Zmarzlik 1

Paweł Przedpełski 0

Fredrik Lindgren 2

Max Fricke 3

ALEŻ ROZCZAROWANIE! Zmarzlik i Fricke wyraźnie wygrali start i ponownie Australijczyk ograł Polaka w starciu! Wicemistrz świata zaatakował nierozważnie rywala na przedostatnim okrążeniu i popełnił potworny błąd, przez który spadł na trzecie miejsce! Żużlowiec Stali Gorzów miał niemal pewny finał, ale przez szalony atak odpadł już z rywalizacji! 

Fani wciąż żyją fantastyczną końcówką fazy zasadniczej, bowiem ostatnie dwa biegi były naprawdę niesamowite! Poniżej ostatnie okrążenie 20. biegu prosto z trybun: 

Zawodnicy wybrali już półfinałowe pola:

W pierwszym półfinale Zmarzlik pojedzie z 1. pola, Fricke z czwartego, Przedpełski z drugiego i Lindgren z trzeciego.

W drugim półfinale Janowski pojedzie z 1. pola, Madsen z drugiego, Woffinden z czwartego i Michelsen z trzeciego.

W walce o końcowy sukces zostało już tylko 8 żużlowców! Wśród nich jest 3 Polaków, a Zmarzlik i Janowski prowadzą po fazie zasadniczej! 

Bieg 20

Bartosz Zmarzlik 2

Max Fricke 3

Maksym Drabik 0 

Robert Lambert 1

Kolejny wspaniały bieg! Zmarzlik nie dał szans rywalom na starcie, jednak Fricke kapitalnie napędził się pod płotem i ograł polskiego mistrza! Ten kontrował Australijczyka i przez długi czas przegrywał, ale walka trwała do ostatniego zakrętu! Zmarzlik prowadził jeszcze kilka metrów przed metą, jednak Fricke złapał prędkość pod płotem i na kresce okazał się minimalnie szybszy! Z daleka obserwowali to Lambert i Drabik.

Bieg 19

Mikkel Michelsen 0

Maciej Janowski 3

Leon Madsen 1

Jack Holder 2

Co za bieg! Madsen został na starcie, ale Michelsen zamknął Janowskiego i wydawało się, że "Magic" będzie miał problemy, bo Jack Holder szalał z przodu i blokował Duńczyka, jednak Polak znakomicie przebił się z ostatniej pozycji i objął prowadzenie! Z kolei Michelsen spadł na ostatnie miejsce, a Holder do końca obronił się przed Madsenem!

Na szczęście Lindgren wstał o własnych siłach. Wydaje się, że ze Szwedem wszystko jest w porządku i wciąż ma on szansę na półfinał.

Bieg 18

Tai Woffinden 3

Paweł Przedpełski 2

Fredrik Lindgren U

Anders Thomsen 1

Przedpełski świetnie ruszył spod taśmy, ale Woffinden go zamknął. Polak do końca walczył o wyprzedzenie Brytyjczyka po szerokiej, jednak zabrakło mu nieco szybkości. Lindgren miał spore problemy i szukał ścieżki po długiej, jednak przez to spadł za Thomsena! Co więcej, doświadczony Szwed na ostatnim wirażu upadł podobnie do Dudka z 6. biegu!

Bieg 17 powtórka

Martin Vaculik 2

Dan Bewley 1

Jason Doyle W

Patryk Dudek 3

Sędziowie wykluczyli Doyle'a! Tym samym przychylili się do opinii m.in. Walaska, że ten upadek był zrobiony z premedytacją. Po restarcie Dudek kapitalnie ruszył spod taśmy i zamknął rywali! Vaculik i Bewley nie mieli szans z Polakiem, który udanie pożegnał się z dzisiejszym GP. Wszyscy uczestnicy tego biegu odpadli już z rywalizacji.

Bieg 17

Martin Vaculik

Dan Bewley

Jason Doyle

Patryk Dudek

Upadek Doyle'a na pierwszym wirażu po minimalnym kontakcie z tylnym kołem Vaculika! Eksperci są podzieleni, czy nie był to upadek z premedytacją.

Po 16 biegach liderem jest Bartosz Zmarzlik! Wicemistrz świata jest już pewny awansu do półfinału, ale o pozostałe miejsca odbędzie się szalona walka! 

Bieg 16

Tai Woffinden 3

Jack Holder 0

Robert Lambert 2

Jason Doyle 1

Brytyjsko-australijski bieg przyniósł sporo emocji, ale głównie za plecami Woffindena! Najbardziej utytułowany żużlowiec z tego biegu wygrał start i pewnie przyjechał na 1. miejscu, a za jego plecami szalał Lambert, choć na początku musiał mocno rywalizować o drugie miejsce.

Bieg 15

Anders Thomsen 0

Mikkel Michelsen 2

Patryk Dudek 1

Bartosz Zmarzlik 3

Polsko-duński bieg zakończył się fantastycznym zwycięstwem Zmarzlika! Na starcie wszyscy żużlowcy ruszyli dość podobnie, ale to polski mistrz napędził się po długiej! Michelsen oglądał jedynie jego plecy, a Dudek robił wszystko, by utrzymać szansę na półfinał. Niestety, wygrał jedynie z Thomsenem i przyjechał na 3. miejscu.

Bieg 14

Paweł Przedpełski 1

Leon Madsen 3

Dan Bewley 0

Maksym Drabik 2

Madsen ruszył z drugiego pola jak z katapulty! Kapitalna reakcja Duńczyka i po sensacyjnym "0" wrócił do formy z pierwszych dwóch serii. Drabik z czwartego pola pewnie pokonał rywali, którzy do końca walczyli o 1 punkt. Na szczęście Przedpełski obronił się przed Bewleyem.

Bieg 13

Fredrik Lindgren 3

Maciej Janowski 0

Max Fricke 1

Martin Vaculik 2

Trzy ostatnie wyścigi wygrali żużlowcy z 4. pola, ale Vaculik ma dziś spore problemy. Słowak i tak poradził sobie dobrze, gdyż napędzał się pod płotem i napędził stracha Lindgrenowi, który objął prowadzenie na pierwszym wirażu. W środku stawki Fricke mocno zepchnął Janowskiego, przez co "Magic" spadł na ostatnie miejsce, z którego nie zdołał się wydostać. 

Na półmetku znakomicie wygląda sytuacja Janowskiego i Zmarzlika! Przedpełski także jest wysoko, ale Drabik i Dudek mają problemy na PGE Narodowym.

Bieg 12

Leon Madsen 0

Robert Lambert 2

Patryk Dudek 1

Fredrik Lindgren 3

Lambert był blisko falstartu, ale wytrzymał napięcie i na pierwszym wirażu objął prowadzenie, jednak Lindgren minął go po długiej. Wydawało się, że Dudek będzie miał problemy z punktami, ale na dystansie wygrał twardą rywalizację z Madsenem. Mimo to, będzie miał spore problemy z awansem do półfinału.

Bieg 11

Dan Bewley 2

Tai Woffinden 0

Mikkel Michelsen 1

Max Fricke 3

Ponownie skrajne pola były najlepsze i wydaje się, że pod płotem utworzyła się kapitalna ścieżka! Bewley wygrał start, ale Fricke błyskawicznie napędził się po szerokiej i podobnie jak Przedpełski w biegu wcześniej objął prowadzenie. Trudne chwile Woffindena, bowiem utytułowany Brytyjczyk oglądał jedynie plecy Michelsena z dalekiej odległości.

Bieg 10 powtórka

Maciej Janowski 1

Bartosz Zmarzlik 2

Jason Doyle 0

Paweł Przedpełski 3

Tym razem to Zmarzlik z drugiego pola wygrał start, ale Przedpełski świetnie pojechał po szerokiej i wyprzedził wicemistrza świata! Janowski niespodziewanie został na starcie i zajął ostatnie miejsce. Doyle starał się dogonić Zmarzlika, jednak popełnił błąd i dał się wyprzedzić "Magicowi"! Wielkie zwycięstwo Przedpełskiego! Motocykl Janowskiego na starcie jakby został w miejscu, ale dotychczasowy współlider GP Polski wywalczył na dystansie 1 punkt.

Doyle był nieco w kleszczach i delikatnie zahaczył tylne koło Zmarzlika. Sędziowie podjęli decyzję o restarcie w pełnym składzie.

Bieg 10

Maciej Janowski

Bartosz Zmarzlik

Jason Doyle

Paweł Przedpełski

Upadek Doyle'a na pierwszym wirażu!

Bieg 9

Jack Holder 3

Anders Thomsen 1

Martin Vaculik 0

Maksym Drabik 2

Holder wygrał start z pierwszego pola, a Drabik został nieco zblokowany przez Thomsena, przez co nie mógł się w pełni napędzić pod płotem. Mimo to Polak zajął drugie miejsce i napędził stracha Australijczykowi - na ostatnim zakręcie próbował minąć go po kredzie, ale nie dał rady. Vaculik ponownie przyjechał ostatni. Dla Holdera to pierwsze zwycięstwo w SGP w życiu!

W pierwszych dwóch seriach świetnie wypadł Maciej Janowski! 

Bieg 8

Robert Lambert 2

Dan Bewley 1

Maciej Janowski 3

Anders Thomsen 0

Janowwski nieco został na starcie, ale pięknie zajął pozycję po szerokiej i objechał rywali! Kapitalny manewr "Magica", który wydaje się być idealnie spasowany z warszawskim torem! Na dystansie niemiłosiernie odjechał przeciwnikom, którzy do końca walczyli o punkty. Thomsen i Bewley wjechali na metę niemal równo, jednak ostatecznie to Brytyjczyk zajął 3. miejsce, chociaż sędzia musiał korzystać z fotofiniszu.

Bieg 7

Maksym Drabik 1

Jason Doyle 3

Fredrik Lindgren 0

Mikkel Michelsen 2

Drabik wystartował jak z procy, ale Doyle zamknął go na pierwszym wirażu i Polak spadł po chwili na ostatnie miejsce! Australijczyk objął prowadzenie, a za jego plecami szalał Lindgren, jednak na ostatnim okrążeniu spadł mu łańcuch, przez co walczył o 0, a nie defekt. Na metę dobiegł na własnych nogach, prowadząc motocykl!

Bieg 6 powtórka

Max Fricke 3

Patryk Dudek W

Paweł Przedpełski 1

Jack Holder 2

Dudek został oczywiście wykluczony i drugie pole zostało wolne. Fricke wystartował podobnie do Holdera, ale wykorzystał przewagę pierwszego pola i objął prowadzenie. Przedpełski nie miał szans w rywalizacji z rywalami, chociaż robił wszystko, by awansować na drugie miejsce. Niestety, już na pierwszym wirażu ustaliła się kolejność na mecie.

Organizatorzy muszą oczywiście wyrównać tor. Kibice powoli narzekają już na dzisiejsze warunki. 

Na prawej ręce Dudka widać obtarcie, polski żużlowiec jest wściekły, ale pokazał kamerom, że z jego zdrowiem jest OK.

Na szczęście obaj żużlowcy wstali z toru o własnych siłach. 

Bieg 6

Max Fricke

Patryk Dudek W

Paweł Przedpełski

Jack Holder

Przerwany wyścig po kolizji Dudka i Holdera! Dudek po raz drugi podskoczył na wirażu i tym razem nie zdołał opanować motocykla, przez co wpadł w jadącego za nim Holdera.

Bieg 5

Leon Madsen 3

Martin Vaculik 0

Bartosz Zmarzlik 2

Tai Woffinden 1

Madsen wykorzystał pierwsze pole i szybko objął prowadzenie. Zmarzlik z trzeciego pola nie miał najlepszej ścieżki, ale na dystansie wykorzystał błąd Woffindena, którego wyniosło po równaniu pod sam płot! Z kolei Vaculik ponownie nie był w stanie nawiązać walki choćby o jeden punkt, fatalny początek Słowaka. Ewidentnie widać, że na starcie najlepsze są skrajne pola, a zawodnicy w niebieskim i białym kasku mają sporo problemów.

M.in. Grzegorz Walasek w studiu zwrócił uwagę na problemy z torem na drugim wirażu. Zobaczymy, czy w drugiej serii będzie lepiej.

Wielkie święto żużla w Warszawie rozpoczęło się wspaniale dla Bartosza Zmarzlika! Polski mistrz jeszcze nigdy nie stał nawet na podium w Warszawie, a dziś w pierwszym biegu pokazał klasę. 

Bieg 4 powtórka

Jason Doyle 2

Max Fricke 0

Jakub Miśkowiak 1

Leon Madsen 3

Czwarty bieg miał być pierwszym bez Polaka, ale Miśkowiak zastąpił wykluczonego Thomsena. Tym razem start był dość wyrównany i na pierwszym wirażu to Madsen po długiej objął prowadzenie! Doyle z pierwszego pola miał dobrą sytuację, ale przegrał starcie z Duńczykiem. Z kolei Miśkowiak dość udanie zaprezentował się w zastępstwie, bowiem napędził nieco stracha Australijczykowi i wygrał z drugim "Kangurem" - Fricke'em!

Bieg 4

Jason Doyle

Max Fricke

Anders Thomsen W

Leon Madsen

Thomsen nie wytrzymał napięcia i wjechał w taśmę startową!

Bieg 3

Patryk Dudek 1

Maksym Drabik 0

Tai Woffinden 2

Maciej Janowski 3

Pierwsze pole wydaje się najlepsze na początku dzisiejszego GP! Patryk Dudek świetnie wystartował i prowadził, ale na dystansie popełnił błąd i podskoczył razem z motocyklem, przez co spadł na trzecie miejsce! Przez to musiał mocno rywalizować z Woffindenem, ale Brytyjczyk wygrał tę rywalizację. Najlepiej ten bieg przejechał Janowski, który wykorzystał kłopoty Dudka i pewnie wygrał.

Bieg 2

Bartosz Zmarzlik 3

Fredrik Lindgren 2

Jack Holder 0

Dan Bewley 1

Znakomity początek Zmarzlika! Dwukrotny mistrz świata wygrał start i przypilnował krawężnik, dzięki czemu ze spokojem przyjechał na metę jako pierwszy. Za jego plecami trwała walka Lindgrena i Bewleya, z której doświadczony Szwed wyszedł zwycięsko, mimo że to Brytyjczyk miał przewagę po starcie.

Bieg 1

Martin Vaculik 0

Paweł Przedpełski 2

Mikkel Michelsen 3

Robert Lambert 1

Vaculik kapitalnie wystartował, ale na pierwszym wirażu przegrał z Michelsenem! Na dystansie świetnie zaprezentował się Paweł Przedpełski, który wystartował najgorzej, ale szybko przesunął się na 2. miejsce. Z kolei Vaculik wygrał start, ale chyba nie najlepiej ustawił motocykl, gdyż błyskawicznie spadł na ostatnią pozycję i przyjechał na metę z dużą stratą.

Żużlowcy udali się już do boksów. Rozpoczęcie zawodów coraz bliżej! 

Odegrano Mazurka Dąbrowskiego, a wypełnione trybuny ułożyły kartoniadę w barwach flag Polski i Ukrainy! Piękna chwila w Warszawie. 

Zawodnicy wchodzili na platformę w kolejności zgodnej z klasyfikacją SGP po pierwszym Grand Prix. Stadion niemal eksplodował przy wejściu Bartosza Zmarzlika!

Na Stadionie Narodowym trwa już prezentacja zawodników!

Do startu GP w Warszawie pozostało ok. 20 minut! Kibice zbierają się już na Stadionie Narodowym. 

Witamy w relacji na żywo z Grand Prix Polski w Warszawie na Stadionie Narodowym! Początek zmagań najlepszych żużlowców świata już o 19:00!

Po trzech latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa najlepsi żużlowcy świata wrócili na Stadion Narodowy! W piątek odbyły się już kwalifikacje, w których najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny mistrz świata był szybszy od Leona Madsena i dwukrotnego zwycięzcy warszawskiego Grand Prix Taia Woffindena. Najlepszy polski żużlowiec potwierdził znakomitą formę, którą zaprezentował dwa tygodnie temu w chorwackim Gorican. W inaugurującym sezon GP Polacy pokazali prawdziwą moc, bowiem Zmarzlik triumfował przed Maciejem Janowskim! Kibice mają nadzieję, że Biało-Czerwoni przełamią "klątwę Narodowego", bowiem do tej pory żaden z nich nie wygrał zmagań w Warszawie. Co więcej, "Zmarzula" nie stał nawet na podium! Tym razem wydaje się, że ma w ręku wszystkie karty i jest głównym faworytem sobotniej rywalizacji. Początek wielkiego żużlowego święta już o 19:00!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze