Bartosz Zmarzlik znów najlepszy we Wrocławiu! Polak wygrywa rzutem na taśmę

2021-07-31 21:46
Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik
Autor: Cyfra Sport Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski

Po fenomenalnym występie podczas piątkowego Grand Prix we Wrocławiu, Bartosz Zmarzlik udowodnił, że nie bez powodu jest uważany przez wielu fanów żużla za najlepszego zawodnika i powtórzył swój wyczyn, wygrywając podczas sobotnich zmagań z Artiomem Łagutą rzutem na taśmę! Polak wyprzedził Rosjanina o 18 tysięcznych sekundy i znów stanął na najwyższym stopniu podium.

Lista startowa GP Wrocław 31.07

 • Leon Madsen
 • Tai Woffinden
 • Jason Doyle
 • Krzysztof Kasprzak
 • Oliver Berntzon
 • Robert Lambert
 • Anders Thomsen
 • Matej Zagar
 • Gleb Czugunow
 • Maciej Janowski
 • Artiom Łaguta
 • Martin Vaculik
 • Emil Sajfutdinow
 • Bartosz Zmarzlik
 • Fredrik Lindgren
 • Max Fricke
 • Tobiasz Musielak
 • Bartłomiej Kowalski

Sobotnie zmagania Grand Prix we Wrocławiu od samego początku przyniosły kibicom i samym zawodnikom wiele emocji. Widzowie zgromadzeni na stadionie w stolicy Dolnego Śląska mieli okazję oglądać niezwykłe wyrównane zawody, podczas których żaden z kierowców nie odpuszczał od startu aż do samej mety. Fantastycznie zaprezentowali się również Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski, którzy po rundzie zasadniczej zameldowali się w półfinale. Tak niestety "Magicowi" nie poszło tam dobrze jak we wcześniejszej fazie turnieju i pożegnał się z turniejem po tym, jak dojechał do mety na ostatnim miejscu w stawce. W tym czasie jednak Bartosz Zmarzlik pokazał, że jest w wyśmienitej formie. Artiom Łaguta co prawda prowadził przez trzy okrążenia, ale Polak wykorzystał jeden błąd rywala i wyprzedził go tuż przed metą. Rosjanin nie mógł się spodziewać tego, że za chwilę znów będzie musiał uznać wyższość Zmarzlika. 

Podczas wielkiego finału Polak zanotował dramatyczny start i po pierwszym łuku spadła na ostatnią lokatę, jednak w swoim stylu zaczął piąć się w górę i na kolejnym wirażu był już na drugiej pozycji, tuż za plecami Artioma Łaguty. Rosjanin wyciągnął wnioski z poprzedniego starcia z Polakiem i próbował jechać bezbłędnie, ale nawet to nie wystarczyło na świetnie dysponowanego Zmarzlika. Na ostatnim łuku Polak przytomnie pojechał po wewnętrznej i doskoczył do Rosjanina, wyprzedzając go jeszcze przed metą o milimetry! Jak się okazało, Zmarzlik zameldował się na mecie 0 0,018 sekundy szybciej od Łaguty i znów stanął na najwyższym stopniu podium! 

Na żywo

Grand Prix Wrocław 31.07

Zmarzlik wygrywa z Łagutą o 0,018 sekundy! 

Finał

ZMARZLIK ZNOWU TO ZROBIŁ! Po pierwszym łuku Polak był ostatni, ale szybko wskoczył na 2. miejsce i ścigał Łagutę do samego końca! Rosjanin mógł już myśleć, że wygrał, ale Polak wyprzedził go o centymetry już przed linią mety! CO ZA WYŚCIG! 

Finał

No to czas na wielki finał! Skład: Leon Madsen, Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik i Tai Woffinden!

Zmarzlik czaił się na Łagutę i w końcu znalazł miejsce na to, aby wygrać drugi półfinał! Oj, czekają nas wielkie emocje w finale! 

Półfinał 2

Łaguta prowadził przez trzy kółka, ale w końcu odpuścił i to Zmarzlik wygrywa drugi półfinał! Janowski niestety kończy rywalizację na na czwartej lokacie.

Półfinał 2

A my już przechodzimy do drugiego starcia! Skład półfinału 2: Artiom Łaguta, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Max Fricke! 

Półfinał 1

Sajfutdinow był o krok od wyeliminowania Woffindena, ale Anglik jednak dojechał do mety na drugim miejscu, tuż za Leonem Madsenem! Ależ to były emocje! 

Półfinał 1

Czas na ostatnie starcia! Zawodnicy gotowi do pierwszego półfinału! Skład: Tai Woffinden, Robert Lambert, Leon Madsen i Emil Sajfutdinow! 

Fenomenalne zawody dziś oglądają kibice na stadionie we Wrocławiu. Każdy bieg jest niezwykle wyrównany! 

Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski awansowali do półfinałów! 

Bieg 20

Madsen rzucił się w pogoń za Zmarzlikiem i do samego końca siedział mu na ogonie! Polak jednak obronił swoją pozycję i ma kolejną trójkę! Jeden punkt przywozi Vaculik. 

Bieg 20

Czas na ostatni pojedynek przed półfinałami! Skład biegu 20: Martin Vaculik, Oliver Berntzon, Leon Madsen i Bartosz Zmarzlik

Bieg 19

Thomsen pewnie wygrywa w 19. biegu, kończąc przed Frickem i Zagarem. Krzysztof Kasprzak niestety był w stanie wywalczyć podczas dzisiejszych zawodów tylko jedno oczko, chociaż walczył do samego końca z Zagarem o honor. 

Bieg 19

Skład biegu 19: Max Fricke, Anders Thomsen, Matej Zagar, Krzysztof Kasprzak

Bieg 18

Przebudził się Czugunow, który objął prowadzenie i nie dał się dogonić rywalom do samego końca! Pierwsza trójka Czugunowa podczas dzisiejszej rywalizacji we Wrocławiu! 

Bieg 18

Jedziemy dalej! Skład biegu 18: Gleb Czugunow, Fredrik Lindgren, Emil Sajfutdinow i Robert Lambert! 

Bieg 17

Kowalski fantastycznie blokował Janowskiego, który był w stanie wyrwać jeden punkt dopiero na ostatnim kółku! W tym czasie Woffinden poradził sobie z Łagutą i dowiózł kolejną czwórkę! 

Bieg 17

Musielak szybko kończy wyścig po tym, jak również zalicza falstart! Zamiast niego na starcie pojawia się Bartłomiej Kowalski. 

Bieg 17

Bieg 17 przerwany! Znów spod siatki za szybko wyrwał się Jason Doyle oraz Tai Woffinden! Obaj dostali ostrzeżenie a to oznacza, że Doyle zostaje wykluczony z rywalizacji! Za niego na linii startu pojawia się Tobiasz Musielak. 

Bieg 17

Wracamy na stadion do Wrocławia! Skład biegu 17: Tai Woffinden, Jason Doyle, Maciej Janowski i Artiom Łaguta!

Czas na kolejną króciutką przerwę! 

Fantastyczne to były zawody! Ostatecznie po swój pierwszy komplet punktów sięgnął Zmarzlik, ale Janowski nie miał zamiaru tanio sprzedać skóry! Takie biegu mogą podobać się widzom we Wrocławiu! 

Bieg 16

Zmarzlik kończy z kompletem punktów, ale Janowski nie odpuszczał do ostatniego metra! Ależ to było ściganie! Kasprzak dowoli punkt, w Czugunow nie był w stanie zakończyć rywalizacji. Motocykl zawodnika Sparty Wrocław odmówił posłuszeństwa. 

Bieg 16

Czas na polski bieg! Skład biegu 16: Gleb Czugunow, Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski! 

Bieg 15

Łaguta wyskoczył spod taśmy jak poparzony i odjechał rywalom! Ficke i Lambert bili się o dwa punkty i po emocjonującej walce ostatecznie te padły łupem Lamberta. Vaculik kończy bieg bez punktów. 

Bieg 15

Szybko przechodzimy do kolejnego pojedynku! Skład biegu 15: Robert Lambert, Max Fricke, Artiom Łaguta oraz Martin Vaculik

Bieg 14

Ależ ciasno się zrobiło na pierwszym łuku! Żaden z zawodników nie miał zamiaru odpuszczać! Ostatecznie na prowadzenie wyszedł Madsen i nie oddał go już do końca! Drugie miejsce wyrwał Doyle, a jeden punkt po zaciętej walce dowiózł Lindgren. 

Bieg 14

Skład biegu 14: Fredrik Lindgren, Matej Zagar, Jason Doyle i Leon Madsen

Bieg 13

Sajfutdinow pewnie dowiózł trójkę w tym biegu, wygrywając dziś we Wrocławiu po raz pierwszy! Woffinden kończy drugi. Brytyjczyk do tej pory mógł pochwalić się kompletem punktów, jednak tym razem musiał uznać wyższość Rosjanina

Bieg 13

Skład biegu 13: Emil Sajfutdinow, Anders Thomsen, Oliver Berntzon, i Tai Woffinden

Wracamy na tor do Wrocławia, gdzie już czeka nas 13. bieg! 

Po 12. biegach najlepszy jest Tai Woffinden, który ma na swoim koncie komplet punktów! 

Trzy biegi Bartosza Zmarzlika i trzy dwójki na koncie Polaka. 

Przed nami kolejna krótka przerwa

Bieg 12

Zmarzlik po słabym starcie spadł na 4. miejsce i musiał odrabiać straty! Polakowi udało się skończyć po raz trzeci na 2. miejscu po tym, jak Łaguta odjechał rywalom na dobre kilka metrów! Jeden punkt przywiózł Zagar. 

Bieg 12

Kolejny bieg Zmarzlika! Skład biegu 12: Emil Sajfutdinow, Artiom Łaguta, Bartosz Zmarzlik i Matej Zagar!

Bieg 11

Co za widowisko! Przez cały wyścig wszyscy zawodnicy jechali w kontakcie zamieniając się pozycjami po każdym łuku! Ostatecznie pierwszy na mecie zameldował się Fricke, tuż przed Doylem i Czugunowem! Stawkę zamyka Berntzon

Bieg 11

Bieg 11 przerwany! Doyle i Czugunow za szybko wyrwali się spod taśmy i obaj zostają upomnieni przez sędziego. 

Bieg 11

Przed nami kolejny pojedynek! Skład biegu 11: Oliver Berntzon, Max Fricke, Gleb Czugunow i Jason Doyle.

Bieg 10

Maciej Janowski pokonuje Lindgrena! Ależ to było ściganie! Polak czaił się na rywala i w końcu znalazł sobie trochę miejsca, by wyprzedzić Szweda! Jeden punkt dowiózł z kolei Thomsen. 

Bieg 10:

Skład biegu 10: Fredrik Lindgren, Maciej Janowski, Martin Vaculik i Anders Thomsen.

Bieg 9

Woffinden fenomenalnie przecisnął się na pierwszym łuku i wyszedł na prowadzenie! Na ogonie siadł mu jednak Madsen, który cały czas próbował do wyprzedzić! Ostatecznie to jednak zawodnik Sparty dojechał jako pierwszy do mety. Wydawało się również, że Kasprzak przywiezie jeden punkt, ale ostatecznie ustąpił Lambertowi. 

Bieg 9

I już jedziemy dalej! Skład biegu 9: Leon Madsen, Tai Woffinden, Robert Lambert oraz Krzysztof Kasprzak. 

Dzisiejsze zawody trzymają poziom! Robert Lambert sprytnie wyprzedził Bartosza Zmarzlika w biegu 8. i pognał po trzy punkty. 

Przed nami kolejna przerwa na równanie toru. 

Bieg 8

Lambert odskoczył rywalom i nie dał im żadnych złudzeń na wygranie ósmego wyścigu! Na drugim miejscu znów kończy Zmarzlik, który musiał bronić się przed Doylem. Thomsen znów kończy bez punktów. 

Bieg 8

Skład biegu 8: Robert Lambert, Anders Thomsen, Jason Doyle oraz Bartosz Zmarzlik! 

Bieg 7

Ależ walka na wrocławskim torze! Janowski kilkukrotnie próbował wyprzedzić Madsena, ale ten utrzymał drugą pozycję. Sytuację wykorzystał Sajfutdinow, który zgarnął komplet punktów. 

Bieg 7

I już wędrujemy na start, gdzie czekają kolejni zawodnicy. Skład biegu 7: Max Fricke, Emil Sajfutdinow, Maciej Janowski, Leon Madsen.

Bieg 6

Berntzon podobnie jak Zagar prowadził przez trzy kółka, ale w końcu ustąpił Lindgrenowi, a później jeszcze Łagucie! Po raz kolejny bez punktu rywalizację zakończył Kasprzak

Bieg 6

Skład biegu 6: Krzysztof Kasprzak, Fredrik Lindgren, Artiom Łaguta, Oliver Berntzon.

Bieg 5

Woffinden rzutem na taśmę wepchnął się przed Zagara i odebrał mu zwycięstwo pod koniec wyścigu! Vaculik zdołał "jedynie" obronić trzecią pozycję po tym, jak prowadząca dwójka odjechała od reszty stawki! 

Bieg 5

I już wracamy do gry! Skład biegu 5: Gleb Czugunow, Martin Vaculik, Tai Woffinden oraz Matej Zagar! 

Przed nami krótka przerwa na równanie toru

Co za początek rywalizacji we Wrocławiu! Tu nawet nie ma czasu, aby mrugać! 

Bieg 4

Janowski z trzeciego miejsca wyjechał na prowadzenie! Co za popis umiejętności Polaka! Berntzon, który dojechał jako drugi mógł tylko patrzeć na plecy rywala. Jeden punkt przywiózł Lambert, a Zagar zamknął stawkę. 

Bieg 4

Kolejni zawodnicy już gotowi do startu! Skład biegu 4: Matej Zagar, Robert Lambert, Oliver Berntzon i Maciej Janowski!

Bieg 3

Łaguta wystrzelił do przodu jak z procy i rywalom pozostało walczyć o drugie miejsce! Tę lokatę udało się ostatecznie wywalczyć Madsenowi, a jeden punkt zgarnął Czugunov. Thomsen na początku liczył się jeszcze w walce o punkty, ale później nie dał rady dotrzymać tempa rywalom. Ależ to była walka! 

Bieg 3

Nie zatrzymujemy się i od razu przechodzimy do kolejnego starcia! Skład biegu 3: Anders Thomsen, Gleb Czugunov, Leon Madsen oraz Artiom Łaguta!

Bieg 2

Vaculik nie dał szans rywalom i nie oddał prowadzenia od pierwszego łuku! Drugi na mecie zameldował się Doyle, Sajfutdinow dał radę wyprzedzić Kasprzaka, a Polak przyjechał bez punktu. 

Bieg 2

I już jedziemy dalej! Skład biegu 2: Jason Doyle, Krzysztof Kasprzak, Emil Sajfutdinow i Martin Vaculik. 

Bieg 1

Bardzo dobrze wystartował po zewnętrznej Zmarzlik, który uplasował się tuż za Woiffindenem! Anglik nie oddał jednak prowadzenia do samego końca, a Polak świetnie blokował Fricke'a i dojechał na drugiej pozycji. Stawkę zamknął Lindgren. 

Bieg 1

Już w pierwszym biegu czekają nas wielkie emocje w udziałem Polaka! Skład biegu 1: Bartosz Zmarzlik Max Fircke, Fredrik Lindgren, Tai Woffinden! 

Już tylko minuty dzielą nas od rozpoczęcia rywalizacji we Wrocławiu! 

Podczas wczorajszego turnieju najlepszy okazał się Bartosz Zmarzlik, który dziś z pewnością będzie chciał powtórzyć swój wynik! 

Już za kilkanaście minut rozpoczną się kolejne zawody we Wrocławiu! Czeka nas niezwykle emocjonujący bój! 

Witamy w relacji na żywo z Grand Prix we Wrocławiu. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 19:00. Bądźcie z nami!

Początek walki o Indywidualne Mistrzostwo Świata w żużlu dla polskich zawodników i kibiców jest wręcz rewelacyjne. W Pradze z doskonałej strony pokazał się zwłaszcza Maciej Janowski, który najpierw wygrał, a w drugim Grand Prix był drugi, co jednocześnie dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Dwa tygodnie później potwierdził, że jego forma nie była przypadkowa.

Bo również podczas Grand Prix we Wrocławiu jeździł znakomicie. Musiał jednak uznać wyższość Bartosza Zmarzlika, który po nieco słabszych wyścigach w Pradze, znów udowodnił, że chce zdobyć trzeci złoty medal. Aktualny mistrz świata w piątek był najszybszy i odrobił część strat do rywali. W sobotę zapowiada się równie emocjonujące ściganie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze