Testy F1 w Barcelonie 19.02 RELACJA NA ŻYWO

i

Autor: EastNews Testy F1 w Barcelonie 19.02 RELACJA NA ŻYWO

Grożą mu śmiercią przed GP Holandii. Dostał szokujące wiadomości

2021-09-01 11:45

Grand Prix Holandii wraca do kalendarza Formuły 1 po 36 latach. Wielkim faworytem gospodarzy jest ich rodak, Max Verstappen, który walczy z Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem o tytuł mistrza świata. Jak się okazuje, emocje w Holandii są na tyle duże, że przeciwnicy wielkiej sportowej imprezy nie mogą spać spokojnie.

Wyścig na torze w Zandvoort odbędzie się już w najbliższą niedzielę 5 września. Zawody dojdą do skutku mimo wielkiego sprzeciwu, jaki przez lata stawiali proekologiczni aktywiści. Ekologowie najpierw walczyli z remontem toru znajdującego się w nadmorskiej holenderskiej miejscowości. Sąd nie stanął jednak po ich stronie, a po wyremontowaniu obiektu organizacja Grand Prix stała się pewna – 31 sierpnia wydano ostateczną zgodę, mimo wielu procesów przeciwko tej decyzji.

Zobacz także: Robert Kubica nie owijał w bawełnę. Kibice będą zatrwożeni. Mowa o bolesnych chwilach

Twarzą sprzeciwu wobec wyścigu F1 w Holandii został ekspert ds. ochrony środowiska, Johan Vollenbroek z organizacji Mobilization for the Environment (MOB). W związku z zajmowaną przez niego pozycją, jego dane są łatwo dostępne w sieci, co szybko wykorzystali kibice F1, a w szczególności Maxa Verstappena. Do aktywisty zaczęły spływać pogróżki, a oburzeni fani nie oszczędzali słów.

- Niektórzy przekroczyli granicę. Zacząłem otrzymywać maile, w których grożono mi śmiercią. Przekazałem szereg wiadomości policji. Teraz musimy podjąć decyzję, czy chcemy złożyć formalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – przyznał Vollenbroek w programie radiowym „Met het Oog op Morgen”.

Zobacz galerię poniżej: Sukcesy Lewisa Hamiltona nie tylko na torze, ale i z kobietami

Sam ekolog twierdzi, że jego organizacja nie uwzięła się na Formułę 1, a tym bardziej na holenderskiego kierowcę, ale „każdy musi trzymać się zasad dotyczących emisji azotu”. - Duża część przyrody umiera z powodu wysokiej emisji azotu. Każdy z nas musi przyczynić się do tego, by jego emisja była mniejsza. Formuła 1 w tym względzie nam nie pomaga – powiedział aktywista.

Nie przegap! Kulesza spotkał się z Trzaskowskim. Tajemnicze rozmowy. Ich finał może być zaskakujący

Tor w Zandvoort – przyczyny konfliktu

Zandvoort to miejscowość położona w północno-zachodniej Holandii nad Morzem Północnym. Znajduje się tam chroniony rejon wydm, na którym żyją zagrożone gatunki. W związku z tym ekologowie twierdzili, iż wjazd ciężkiego sprzętu związanego z planowanym remontem toru wpłynie negatywnie na środowisko. Zwracali oni uwagę także na hałas generowany przez bolidy F1, który ich zdaniem będzie przeszkadzał żyjącej tam faunie.

Sonda
Czy Robert Kubica wróci jeszcze do Formuły 1?

Nasi Partnerzy polecają

Najnowsze