Żużel. GP Polski - Bydgoszcz. Janusz Kołodziej wyręczył Golloba

2010-10-11 12:15

W Bydgoszczy startował z jednorazową dziką kartą, ale tym jednym występem udowodnił, że powinien na stałe jeździć w Grand Prix. Janusz Kołodziej (26 l.) zaprezentował się znakomicie i wywalczył trzecie miejsce w zawodach.

Żużlowiec Unii Leszno zakończył w ten sposób fenomenalny sezon. Wcześniej zdobył indywidualne i drużynowe mistrzostwo Polski oraz Drużynowy Puchar Świata i Złoty Kask.

W Bydgoszczy Kołodziej pokazał klasę. W wielkim stylu wygrał półfinał, zdecydowanie pokonując Andreasa Jonssona (30 l.).

Przeczytaj koniecznie: Finał Ligi Światowej w Gdańsku

Niestety, w finale Szwed się zrewanżował i "Kołdi" zajął ostatecznie trzecie miejsce, przed innym reprezentantem Polski - Rune Holtą (37 l.), który w ten sposób zapewnił sobie 4. miejsce w klasyfikacji generalnej.