Kajetan Kajetanowicz przed rajdem dba o każdy szczegół

2020-08-13 13:30 Waldemar Zawołowicz
Kajetan Kajetanowicz
Autor: Kajto.pl Kajetan Kajetanowicz

Kajetan Kajetanowicz (41 l.) zawsze bierze sprawy w swoje ręce. Trzykrotny mistrz Europy pieczołowicie i skrupulatnie przygotowuje się do wznowienia sezonu. Prawie miesiąc przed rozpoczęciem Rajdu Estonii "Kajto" z ekipą zameldował się w tym nadbałtyckim kraju.

- Aklimatyzacja i zapoznanie się z warunkami jest bardzo ważne. Żeby osiągnąć jak najlepszy wynik w rajdzie Estonii, trzeba być dobrze przygotowanym, poznać specyfikę i warunki panujące w kraju. Rekonesans przed wrześniowym rajdem robił tutaj także Sebastian Ogier. Jest to już ostatnia okazja do testów na szutrach. Musimy zadbać o każdy, najmniejszy nawet szczegół - powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Ekipa LOTOS Rally Team już w niedzielę wyleciała z Warszawy do Tallina i stamtąd drogą lądową dotarła do miejscowości Vorumaa, przy granicy z Łotwą. Wszystko zostało należycie zaplanowane i logistycznie przygotowane.

- Zaplanowaliśmy dwa dni testów. "Kajto" z Maćkiem Szczepaniakiem nie trenowali na trasie rajdu. Vorumaa leży bardziej na południowym wschodzie kraju. Drogi też są tutaj szutrowe. W różnych konfiguracjach, wąskie i szerokie. Ale nawierzchnia jest dość twarda i dlatego nie ma kolein. Auto powinno pędzić bardzo szybko. Pracy czeka nas bardzo dużo - dodał koordynator LOTOS Rally Team Paweł Kajzar.

Trochę inną drogą przyjechał do Estonii sprzęt przygotowany przez inżynierów z firmy Race Seven. Ekipa z Hiszpanii dotarła statkiem do łotewskiego portu Liepaja i stamtąd już drogą lądową przedostała się do bazy.

- Tak jak niedawno w Hiszpanii do dyspozycji mieliśmy dwie Skody Fabia R5 evo. Ale "Kajto" z Maćkiem jeździli tylko jedną z nich. Podczas treningu testowaliśmy  opony miękkie i twarde firmy Pirelli, oczywiście przystosowane do tras szutrowych - zakończył koordynator zespołu.

Rajd Estonii odbędzie się w dniach 4-6 wrześni. Bazą będzie miejscowość Tartu na wschodzie kraju, z parkiem serwisowym umieszczonym przy Estońskim Muzeum Narodowym.

Najnowsze